Справа № 2-7-2500/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 квітня 2010 року м. Миколаїв
Центральний районний суд м. Миколаєва у складі:
головуючого – судді Подзігун Г.В.
при секретарі Майстренко О.М.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та встановлення порядку і часу побачень з дитиною, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, шляхом зобов’язання не чинити йому перешкоди у відвідуваннях та побаченнях з сином, а також інших способах його виховання, та надати йому право систематично бачитися із сином кожну суботу та неділю з 13.00 годин до 19.00 годин з можливістю їхнього спільного відпочинку, відвідування ним його місяця проживання тощо.
Позивач у попереднє судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, вимоги позову підтримав.
Відповідачка у судове засідання не з’явилася, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, вимоги позову визнала.
Ухвалою суду справа розглянута за відсутності позивача та відповідачки в попередньому судовому засіданні, оскільки у справі достатньо даних про права та взаємини сторін.
Вивчивши доводи позову, дослідивши письмові докази, судом встановлені наступні факти та відповідні ним правовідносини.
Як вбачається із матеріалів справи, сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, від якого мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після розірвання шлюбу неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає з позивачкою, яка, в свою чергу, чинить перешкоди позивачу у спілкуванні з дитиною та у її вихованні.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 СК України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, другий з батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 СК України, суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування, з урахуванням віку, стану здоров’я дитини, поведінки батьків, а також інша обставини, що мають істотне значення.
Враховуючи вищевикладене, у відповідності до ст. 159 СК України, суд дійшов висновку, що відповідачка чинить перешкоди позивачу у спілкуванні з неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та у його вихованні.
Тому слід зобов’язати ОСОБА_2 не чинити перешкод у спілкуванні ОСОБА_1 з неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та у його вихованні, у зв’язку з чим встановити систематичні побачення ОСОБА_1 з неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, кожну суботу та неділю з 13.00 годин до 19.00 годин з можливістю їхнього спільного відпочинку та відвідування неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, місяця проживання ОСОБА_1.
У відповідності зі ст.81, 88 ЦПК України судові витрати сплачені при подачі позову до суду.
Керуючись ст. ст. 8, 10, 30, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та встановлення порядку і часу побачень з дитиною - задовольнити.
Зобов’язати ОСОБА_2 не чинити перешкод у спілкуванні ОСОБА_1 з неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та у його вихованні.
Встановити систематичні побачення ОСОБА_1 з неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, кожну суботу та неділю з 13.00 годин до 19.00 годин з можливістю їхнього спільного відпочинку та відвідування неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, місяця проживання ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене через суд першої інстанції до апеляційного суду Миколаївської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів.
Суддя Подзігун Г.В.