2-478\07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 квітня 2007р. м. Запоріжжя
Шевченківський районний суд М.Запоріжжя у складі:
головуючого судді Щербак А.А.,
при секретарі Петрової О.В..,
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Запорізької міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернувся до суду з зазначеним позовом. В позовній заяві вказав, що у 1958 році його батьки ОСОБА_2та ОСОБА_3почали будівництво житлового будинку без належного оформлення. Оскільки будівництво проводилось дуже довго, належним чином будинок не оформлено. ІНФОРМАЦІЯ_1року померла ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року помер ОСОБА_2. Позивач - єдиний спадкоємець після смерті батьків, постійно проживав в будинку. Просить визнати право власності на недобудоване нерухоме майно -домоволодіння, розташоване за адресою м. АДРЕСА_1в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3. та ОСОБА_2.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав, на задоволенні позову наполягав.
Представник Запорізької міської ради в судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки. Про причину неявки до суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.. 224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає необхідним позов задовольнити.
Судом встановлено, що у 1958 році батьки позивача - ОСОБА_2 та ОСОБА_3почали будівництво житлового будинку без належного оформлення. Про що свідчать надані суду копія технічного паспорту та оціночний акт по домоволодінню, де вказано, що будівництво самовільне. ІНФОРМАЦІЯ_1року померла ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року помер ОСОБА_2, про що свідчать надані суду копії свідоцтва про смерть. Позивач - єдиний спадкоємець після смерті батьків, постійно проживав в будинку, про що свідчить довідка квартального комітету.
Ст. 331 ч. 2 та З ЦК України передбачає, що право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації.
Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
2
До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна).
У відповідності до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно зі ст.. 1268 ЦК України, спадкоємець, якій постійно проживав разом із спадкодавцем на час викриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Керуючись ст. 331, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 208, 209, 212, 213, 215, 223, 294 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на недобудоване нерухоме майно - домоволодіння, розташоване за адресою м. АДРЕСА_1в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня утримання його копії.