Судове рішення #10884628

Справа №1-352/2010 р.

В И Р О К

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

19  серпня  2010 р.                                                                               м.Житомир                                                              

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

Головуючого-судді        Побережного В. Й.,

при секретарі                  Ямкової О.М.,

з участю прокурора        Супрунова М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., українця, громадянина України, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, освіта середня, не працюючого,  не одруженого, інваліда 3-ї групи, не військовозобов’язаного, в силу ст.89 КК України, не судимого,

у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 309 ч.1, 311 ч.1  КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Підсудний ОСОБА_1 06.04.2010 р. близько 11 год. 00 хв., на території Житнього ринку м.Житомира, незаконно, без мети збуту, шляхом купівлі за 100 гривень  у невстановленої слідством особи, придбав  наркотичний засіб – макову солому, вагою у висушеному стані 82,4 грама. В цей же день та час, в цьому ж місці, ОСОБА_1 у невстановленої слідством особи незаконно, без мети збуту шляхом купівлі за 17 гривень придбав прекурсор - ангідрид оцтової кислоти вагою 1 грам. Придбані наркотичний засіб та прекурсор ОСОБА_1 незаконно, без мети збуту, зберігаючи при собі, переніс до свого місця проживання в АДРЕСА_1, де незаконно, без мети збуту зберігав.

07.04.2010 р. близько 14 години ОСОБА_1 за місцем свого проживання з придбаного наркотичного засобу – макової соломи вагою у висушеному стані 82,4 грама, шляхом екстрагування розчинником з подальшим додаванням прекурсору з ангідриду оцтової кислоти в кількості 0,4 грама, незаконно без мети збуту виготовив наркотичний засіб – ацетильований опій, вагою сухої речовини 0,225 грама. Внаслідок екстрагування, як побічні продукти утворилися наркотичні засоби: екстракційний опій вагою сухої речовини 0,324 грама, екстрагована макова солома, вагою у вологому стані 170 грама, що є наркотичним засобом – маковою соломою у висушеному стані 82,4 грама. Виготовлені таким чином наркотичні засоби та решту прекурсору наркотичних засобів – ангідриду оцтової кислоти в кількості 0,6 грама, ОСОБА_1 незаконно, без мети збуту зберігав за місцем свого проживання.

В цей же день 07.04.2010 р. близько 16 год. 45 хв. за місцем проживання  ОСОБА_1 в АДРЕСА_1. працівниками міліції було виявлено та вилучено вищевказані наркотичні засоби: ацетильований опій, вагою сухої речовини 0,225 грама, екстракційний опій вагою сухої речовини 0,324 грама, екстрагована макова солома, вагою у вологому стані 170 грама, що є наркотичним засобом – маковою соломою у висушеному стані 82,4 грама та прекурсор наркотичних засобів – ангідрид оцтової кислоти в кількості 0,6 грама.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому злочині визнав повністю та суду показав, що з 2000 року він періодично вживає наркотичний засіб – „ширку” шляхом ін’єкції без призначення лікаря. 06.04.2010 р. близько 11 год. 00 хв., на території Житнього ринку м.Житомира у незнайомої жінки за 100 гривень   придбав макову солому. В цей же день та час, в цьому ж місці  у іншої жінки за 17 гривень придбав прекурсор - ангідрид оцтової кислоти для виготовлення „ширки”. Наступного дня з придбаної макової соломи за допомогою частини прекурсору він виготовив наркотичний засіб – „ширку” для власного вживання без мети збуту.

07.04.2010 р. близько 14 години за місцем його проживання працівниками міліції було виявлено та вилучено наркотичні засоби та решту прекурсору, вологу макову солому та „вторяк”.

Підсудний ОСОБА_1   вину усвідомив,  щиро  розкаявся  у вчиненому.

Крім визнавальних показань  підсудного ОСОБА_1, його винність в інкримінованих злочинах  також стверджується зібраними по справі і дослідженими в судовому засіданні слідуючими  доказами:

- протоколом огляду місця пригоди від 07.04.2010 р., в ході якого в АДРЕСА_1, у ОСОБА_1 було виявлено та вилучено наркотичні засоби: ацетильований опій, вагою сухої речовини 0,225 грама, екстракційний опій вагою сухої речовини 0,324 грама, екстрагована макова солома, вагою у вологому стані 170 грама, що є наркотичним засобом – маковою соломою у висушеному стані 82,4 грама та прекурсор наркотичних засобів – ангідрид оцтової кислоти в кількості 0,6 грама (а.с.6-7);

- висновком судово-хімічної експертизи №2/317 від 06.05.2010 р., згідно якого подрібнена рослинна маса, вилучена у ОСОБА_1 є особливо небезпечним наркотичним  засобом – маковою соломою, вагою сухої речовини  - 82,4 грама, рідина зелено-коричневого кольору є особливо небезпечним наркотичним засобом – опієм екстракційним вагою 0,324 грама, рідина коричневого кольору в медичному шприцу – особливо небезпечним наркотичним засобом – опієм ацетильованим вагою 0,225 грама, які відносяться до особливо небезпечних засобів, обіг яких заборонено, прозора рідина в одноразовому медичному шприцу  являється прекурсором – ангідридом оцтової кислоти, вагою 0,6 грама (а.с.31-34);

- протоколом огляду предметів від 07.05.2010 р., в ході якого було оглянуто поліетиленовий пакет, в якому знаходиться панчоха з подрібненою рослинною масою коричневого кольору, деформована пластикова пляшка ємкістю 0.5 л, частково заповнена рідиною зелено-коричневого кольору, одноразовий медичний шприц ємкістю 5 мл, частково заповнений рідиною темно-коричневого кольору, одноразовий медичний шприц ємкістю 2,5 мл, частково заповнений прозорою рідиною (а.с.35-36);

- висновком судово-медичної експертизи №1436  від 27.04.2010 р., згідно якого у ОСОБА_1 виявлено рубець на лівій руці, розташований по ходу підшкірних вен, який являється слідом загоєння ран, що утворилися від дії колючого предмету, неодноразового введення медичної ін’єкційної голки. Точкова рана на тлі рубця утворилася від дії колючого предмету, введення медичної ін’єкційної голки за 12-24 годин до судово-медичного обстеження.   (а.с.40);

- висновком судово-наркологічної експертизи №Д-339 від 13.05.2010 р., згідно якого ОСОБА_1 хворіє на психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання опіоїдів, має синдром залежності (а.с.61).

Суд, оцінивши зібрані по справі і  досліджені в судовому засіданні докази  в їх сукупності, приходить до переконання, що винність підсудного ОСОБА_1  у незаконному придбанні, зберіганні та виготовленні наркотичних засобів, без мети збуту та у незаконному придбанні та зберіганні прекурсору з метою його використання для виготовлення наркотичних засобів, доведено повністю і кваліфікує  його дії  за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 309 ч.1, 311 ч.1    КК України.

    При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчинених злочинів підсудним ОСОБА_1, дані про його особу, обставини справи, що пом”якшують та обтяжують покарання.

Злочин, передбачений ст. 309 ч.1  КК України, є середньої  тяжкості, передбачений ст.311 ч.1 цього Кодексу – невеликої тяжкості.

До обставин, що пом»якшують покарання підсудному ОСОБА_1, суд відносить,  - усвідомлення ним вини, щире каяття у вчиненому та активне сприяння розкриттю злочинів.

Обставиною, що   обтяжують покарання підсудному, судом не встановлено.

    Враховуючи пом’якшуючі обставини та те, що підсудний є інвалідом 3-ї групи, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1 можливі в умовах без ізоляції від суспільства, а тому обирає йому покарання з застосуванням положень ст.ст.75, 76 КК України.

Керуючись ст.ст.  323, 324 КПК України, суд –

З А С У Д И В :

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст.309 ч.1, 311 ч.1  КК України та призначити йому покарання:

•   за ст.309 ч.1 КК України, - 2 (два) роки позбавлення  волі;

•   за ст.311 ч.1 КК України, - 2(два) роки  обмеження  волі.

Згідно ч.1 ст.70 КК України, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_1 покарання, - 2 (два) роки позбавлення   волі.

Згідно ст.ст.75, 76 КК України, звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного судом покарання, якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки: повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та періодично з”являтися в цей орган на реєстрацію.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1, до набрання вироком чинності, залишити попередню, - підписку про невиїзд.

Речові  докази по справі (а.с.38), поліетиленовий пакет, в якому знаходиться панчоха з подрібненою рослинною масою коричневого кольору, деформована пластикова пляшка ємкістю 0.5 л, частково заповнена рідиною зелено-коричневого кольору, одноразовий медичний шприц ємкістю 5 мл, частково заповнений рідиною темно-коричневого кольору, одноразовий медичний шприц ємкістю 2,5 мл, частково заповнений прозорою рідиною, після набрання вироком чинності, знищити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ УМВС України в Житомирській області 140,76  гривень витрат, пов’язаних з проведенням судово-хімічної експертизи.

Вирок суду може бути оскаржено і на нього може бути внесено апеляційне подання до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 15 діб з моменту його проголошення.

Головуючий-суддя:                                             В.Побережний

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація