РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ справа №2-259/2007
29 березня 2007 року Золочівський районний суд Львівської області
в складі судді Постигана Б. А.
при секретарі Матвеюк Н.П.
розглянувши в судовому засіданні в м. Золочеві справу за позовом ОСОБА_1. до територіальної громади с Ремезівці Золочівського району в особі Ремезівцівської сільської ради про визнання права власності на спадкові будівлі,
ВСТАНОВИВ:
в с Ремезівці Золочівського району Львівської області проживав ОСОБА_2 у своєму будинку , що був споруджений ще в 30 роках 20 століття. Він мав і господарські споруди , але за життя права власності на них не оформив.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2. помер і спадщину після його смерті прийняла його дочка , ОСОБА_1, яка вступила у управління спадковим майном . Але вона також не могла оформити спадщину по причині відсутності права власності на будівлі за батьком.
23.02.2007 року вона звернулась в суд з позовом до територіальної громади с Ремезівці Золочівського району в особі Ремезівцівської сільської ради в якому просить визнати за нею право власності на жилий будинок і господарські споруди , що залишились після смерті батька
В обгрунтування позовних вимог покликається на те , що після смерті батька вона у відповідності до ст. 549 тоді діючого ЦК України , вступила в управління спадковим майном , користувалась будівлями , використовувала земельну ділянку , користувалась предметами звичайної обстановки і вжитку , а деякі з них забрала собі , використовувала земельну ділянку, що була у батька.
На початку січня 2007 року вона звернулась в нотаріальну контору для видачі їй свідоцтва про право на спадщину по закону , але їй було запропоновано подати документи , які б підтверджували право власності батька на будівлі . За такими документами вона звернулась в Золочівське МБТІ , але виявилось , що батько за життя право власності на будівлі не оформив , а тому нотаріальна контора не може видати їй свідоцтва про право на спадщину. Виник спір, який може бути вирішений в судовому порядку.
Батьки правомірно нажили будівлі ще з довоєнних часів , але не оформили належним чином на них документи.
Представник Ремезівцівської сільської ради сільський голова Лісовий Д.В. позов визнав і пояснив , що будівлі , які залишились після смерті ОСОБА_2, належали ще їхнім батькам і були споруджені в 30-х роках 20 століття.
Після смерті ОСОБА_2 в 1991 році будівлями почала користуватись ОСОБА_1., яка обробляла земельну ділянку , що була в користуванні батька і вона фактично прийняла спадщину. Ці будівлі є спадковим майном і вони повинні належати ОСОБА_1.
Позов підлягає задоволенню з таких підстав.
З копії технічного паспорта на жилий будинок видно , що він належав ОСОБА_2 .Крім будинку йому належали і господарські споруди .
З копії свідоцтва про смерть видно , що ОСОБА_2. помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Довідкою виконавчого комітету Ремезівцівської сільської ради № 184 від 25.01.2007 року підтверджено , що спадщину після смерті ОСОБА_2 фактично прийняла його дочка ОСОБА_1. , яка вступила в управління спадковим майном померлого , користувалась
2
його будівлями , речами домашньої обстановки і вжитку і продовжує володіти ними на протязі 15 років.
З довідки Золочівського МБТІ видно , що житловий будинок в АДРЕСА_1на праві власності за ОСОБА_2 не зареєстрований.
Отже по цій причині нотаріальна контора не може видати позивачі свідоцтво про право на спадщину по закону.
Разом з тим , так ОСОБА_2. правомірно набув право власності на будівлі, але його не оформив, а позивачка прийняла спадщину після смерті батька, то за нею слід визнати право власності на ці будівлі на підставі спадкових норм ЦК України в редакції 1964 року , бо ці правовідносини виникли ще за час дії старого ЦК.
Керуючись ст. 212, 213 ЦПК України , ст. 524,529,549 ЦК України ( в редакції 1964 року) суд,
ВИРІШИВ:
позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на
житловий будинок і господарські споруди , які залишились після смерті її батька ОСОБА_2 і які знаходяться в с Ремезівці Золочівського району Львівської області поАДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області на протязі 20 днів
після подачі заяви про апеляційне оскарження , яка може бути подана на протязі 10 днів з
дня проголошення рішення.