справа №-2-971/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2010 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді…………….……Літвин О.О.
при секретарі……………………....Сарган О.А.
з участю : позивача………………………..…..ОСОБА_2
відповідачки……………………….ОСОБА_4
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні цивільну справу
за позовом ОСОБА_2
до ОСОБА_4
про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,–
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з цим позовом та просить стягнути з відповідачки на його користь на утримання їх неповнолітніх дітей: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти в розмірі ? частини її заробітку щомісячно.
В обґрунтування позову зазначає, що з відповідачкою розлучені, вона ж відмовляється надавати будь-яку матеріальну допомогу на дочку та сина, які, за рішенням суду, знаходиться на його утриманні.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав повністю з підстав, зазначених в позові.
Відповідачка позов визнала , згодна сплачувати аліменти на дітей в розмірі, зазначеному в позові.
Оскільки сторони не заперечили щодо розгляду справи в попередньому судовому засіданні, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання, оскільки це не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 16.03.2010 року між сторонами були припинені шлюбно-сімейні відносини (а.с.3) .
Від шлюбу сторони мають неповнолітніх дітей: сина – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та дочку – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.4), які знаходяться на утриманні позивача (а.с.5,6) .
Згідно положень статей 141, 180-182 Сімейного кодексу України розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини. Батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, наявність у останнього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення. В разі якщо платник аліментів має постійний (регулярний) заробіток, то розмір аліментів повинен бути визначений в частці від вказаного заробітку, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Обов’язок батьків щодо утримання своїх дітей є одним з головних конституційних обов’язків (ч. 2 ст. 51 Конституції України) і традиційно закріплюється в сімейному законодавстві.
Як вбачається з матеріалів справи і встановлено в судовому засіданні, відповідачка здорова та працездатна, інших утриманців не має, не приймає участі в утриманні неповнолітніх дітей, належної матеріальної допомоги не надає, в попередньому судовому засіданні позов визнала повністю, а тому суд приходить до висновку, що вона спроможна сплачувати аліменти в розмірі, зазначеному в позові, що буде відповідати як інтересам дітей, так і матеріальному становищу та стану здоров’я платника аліментів.
Отже, позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Також суд стягує з відповідачки в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 209, 212-215 Цивільно-процесуального кодексу України, ст.ст. 141, 180-184, 191 Сімейного кодексу України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання неповнолітніх дітей – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/2 частини її заробітку (доходів) щомісячно до повноліття сина ОСОБА_5 – ІНФОРМАЦІЯ_4, але не менше, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 22 березня 2010 року.
Стягнути з відповідачки ОСОБА_4 в дохід держави – судовий збір в сумі 51 (п’ятдесят одна) грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення суду в частині стягнення аліментів у розмірі суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Згідно ст. 223 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається в тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча О.О. Літвин
- Номер: 6/420/9/18
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-971
- Суд: Новопсковський районний суд Луганської області
- Суддя: Літвин Ольга Олексіївна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.01.2018
- Дата етапу: 12.03.2018