справа №-2-880/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 липня 2010 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді…………….……Літвин О.О.
при секретарі……………………....Сарган О.А.
з участю : позивачки………………………….ОСОБА_4
відповідача…………………………ОСОБА_5.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу
за позовом ОСОБА_4
до ОСОБА_5
про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, –
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з цим позовом та просить стягнути з відповідача на її користь на утримання їх повнолітнього сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі ? частини його заробітку щомісячно на час його навчання.
В обґрунтування позову зазначає, що з відповідачем розлучені, він відмовляється надавати будь-яку матеріальну допомогу на повнолітнього сина, який навчається у Львівському Державному університеті, та повністю знаходиться на її утриманні.
В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала повністю з підстав, зазначених в позові.
Відповідач позов визнав , згоден сплачувати аліменти на сина в розмірі, зазначеному в позові.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, від якого мають сина – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.2), який знаходиться на утриманні позивачки (а.с.3) і з 01.09.2009 року по 30.06.2013 року навчається на І курсі денного відділення Львівського Державного університету безпеки життєдіяльності (а.с.4).
З договору від 03.08.2009 року, укладеного між Львівським Державним університетом безпеки життєдіяльності та позивачкою, слідує, що загальна вартість навчання ОСОБА_6. становить 30 400 грн. (а.с.5-6)
Сторони працюють в ТОВ «ВО Техна», середньомісячна заробітна плата позивачки становить – 1 688 грн. 70 коп., відповідача – 1 160 грн. 13 коп. (а.с.7, 18).
Відповідно до статті 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання, і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення ними двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу і право на звернення до суду з таким позовом має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Згідно ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України.
При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище повнолітніх дочки, сина та платника аліментів; наявність у платника аліментів дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, інших дочки, сина; можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до абзацу 1 п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15.05.2006 року обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов’язкової сукупності таких юридичних фактів: 1) досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; 2) продовження ними навчання; 3) потреба у зв’язку з цим у матеріальній допомозі; 4) наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
Як встановлено в судовому засіданні і слідує з матеріалів справи, спільний син сторін ОСОБА_6, який на момент подачі позовної заяви до суду досяг повноліття, навчається на платній основі в Львівському Державному університеті безпеки життєдіяльності та додатково потребує матеріальної підтримки з боку батьків.
Аналізуючи вищевикладене та враховуючи те, що відповідач здоровий, працездатний, має постійну роботу і сталий заробіток, належної матеріальної допомоги сину не надає, інших утриманців не має, в судовому засіданні позов визнав повністю, а тому суд приходить до висновку, що він спроможний сплачувати аліменти в розмірі, зазначеному в позові, що буде відповідати, як інтересам повнолітнього сина, так і стану здоров’я та матеріальному становищу платника аліментів.
Отже, позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
Крім того, суд стягує з відповідача в дохід держави – судовий збір в сумі 51 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 88, 130 ч. 4, 174 ч. 4, 209, 212-215 Цивільно-процесуального кодексу України, ч. 1 ст. 182, ст.ст. 191, 199-201 Сімейного кодексу України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, – ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини його заробітку (доходів) щомісячно, починаючи з 10 березня 2010 року до закінчення навчання сина – 30.06.2013 року.
Стягнути з відповідача ОСОБА_5 в дохід держави – судовий збір в сумі 51 (п’ятдесят одна) грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять) грн.
Рішення суду в частині стягнення аліментів у розмірі суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається в тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча О.О. Літвин