Судове рішення #10881316

справа №-2-874/10

ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

15 липня 2010 року                                                                           м. Новоград-Волинський

Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області в складі:

головуючої судді…………….……Літвин О.О.

при секретарі……………………....Сарган О.А.

розглянувши заочно  у відкритому судовому засіданні цивільну справу

за позовом ОСОБА_2

до  ОСОБА_3

про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,–

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з цим позовом та просить стягнути з відповідача на її користь на утримання їх неповнолітніх синів ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2,  аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі по 300 грн. щомісячно на кожну дитину. В обґрунтування позову зазначає, що з відповідачем припинила подружні відносини і він відмовляється надавати матеріальну допомогу на їх дітей, які повністю знаходяться на її утриманні. Відповідач здоровий та працездатний, не офіційно працює на заробітках в м. Києві, де отримує мінливі періодичні доходи і може утримувати своїх синів.

В судове засідання позивачка не з’явилася, направила до суду письмову заяву, в якій просить справу розглянути у її відсутність, позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з’явився. Враховуючи те, що про час і місце судового розгляду він був повідомлений, однак про причини неявки суду не повідомив,  заперечення проти позову не подав , суд, за письмовою згодою позивачки,  вважає  за  можливе  ухвалити  рішення  заочно на  підставі  наявних  доказів  у  справі.  

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 20.11.2004 року (а.с.4) , від якого мають неповнолітніх дітей – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1  (а.с.2) ,   та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2  (а.с.3) , які знаходяться на утриманні позивачки (а.с.5) .

Згідно зі ст. 27 Конвенції про права дитини, прийнятої 44-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН 20.11.1989 pоку, батько або (і) інші особи, що виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здатностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини. Це положення відбите в українському законодавстві. Згідно положень статей 141, 180-182 Сімейного кодексу України розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини. Батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. При визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, наявність у останнього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.

Вище вказаними нормами Сімейного кодексу України та роз’ясненнями Пленуму ВСУ України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» визначено, що в разі якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Обов’язок батьків щодо утримання своїх дітей є одним з головних конституційних обов’язків (ч. 2 ст. 51 Конституції України) і традиційно закріплюється в сімейному законодавстві.

Як вбачається з матеріалів справи і встановлено в судовому засіданні, відповідач здоровий та працездатний, інших утриманців не має, не приймає участі в утриманні неповнолітніх дітей, належної матеріальної допомоги не надає, в судове засідання без поважних причин не з’явився, заперечень проти позову не подав, а тому суд приходить до висновку, що він спроможний сплачувати аліменти в розмірі, зазначеному в позові, що буде відповідати як інтересам дітей, так і матеріальному становищу та стану здоров’я платника аліментів.

Отже, позов обґрунтований і  підлягає задоволенню.

Також суд стягує з відповідача в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. і витрати на  інформаційно-технічне  забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 209, 212-215, 224-226 Цивільно-процесуального кодексу України, ст.ст. 141, 180-184, 191 Сімейного кодексу України, суд, –  

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_2  аліменти на утримання неповнолітніх дітей  – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, в твердій грошовій сумі в розмірі по 300 (триста)  грн. на кожну дитину щомісячно,  починаючи з 4 березня 2010 року до повноліття сина ОСОБА_4 – ІНФОРМАЦІЯ_4, та до повноліття  сина ОСОБА_7 – ІНФОРМАЦІЯ_5.

Стягнути з відповідача ОСОБА_3 в дохід держави – судовий збір в сумі 51   (п’ятдесят одна)   грн.  і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  в сумі 120   (сто двадцять)   грн.

Рішення суду в частині стягнення аліментів у розмірі суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Рішення може бути переглянуте судом, який його постановив, за заявою відповідача, яка може бути подана протягом 10 днів після одержання його копії.

Згідно ст. 223 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається в тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуюча                                           О.О. Літвин

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація