справа №-2-830/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2010 року м. Новоград-Волинський
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючої судді……….….Літвин О.О.
при секретарі……………....Сарган О.А.
з участю : позивачки…………………..ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу
за позовом ОСОБА_2
до Новоград-Волинської міської ради, Комунального підприємства «Новоград-Волинське міжміське бюро технічної інвентаризації»
про визнання права власності на спадкове майно, –
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з даним позовом, в якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, який належав її померлому батькові.
В обґрунтування своїх вимог зазначає, що після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, відкрилась спадщина, що складалась з вищезазначеного житлового будинку. Як спадкоємець за законом, після смерті батька прийняла спадщину, однак постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 15.02.2010 року їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на будинок, що належав померлому батьку, у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нього. Оскільки являється спадкоємицею за законом після смерті батька і прийняла спадщину, то відповідно і має право на будинок.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала повністю з підстав, зазначених в позові, просила їх задовольнити.
Представники Новоград-Волинської міської ради та КП «Новоград-Волинське МБТІ» в судове засідання не прибули, останній надіслав до суду письмову заяву, в якій просив справу розглянути без його участі, позовні вимоги визнав повністю, не заперечив щодо їх задоволення (а.с.23) .
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно копії свідоцтва про смерть, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 (а.с.7), який був батьком позивачки, що підтверджується архівною довідкою останньої (а.с.6).
Відповідно до довідки Комунального підприємства «Новоград-Волинське бюро технічної інвентаризації» від 19.02.2010 року, право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 за померлим ОСОБА_3 не зареєстровано (а.с.10).
Постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 15.02.2010 року Новоград-Волинської державної нотаріальної контори позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок АДРЕСА_1, у зв’язку з відсутністю правовстановлюючого документу на нього (а.с.5).
Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом (ст. 327 ЦК України). Однією з таких підстав, відповідно до ст. 1217 ЦК України, є спадкування майна, в тому числі за законом. Стаття 1216 ЦК України передбачає, що спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).
Як встановлено в судовому засіданні і слідує з матеріалів справи, за життя батька позивачки – ОСОБА_3 останній не встиг оформити право власності на будинок. Оскільки до складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцю на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, та враховуючи неможливість оформлення позивачкою своїх спадкових прав у державній нотаріальній конторі, суд приходить до висновку про можливість визнання за нею права власності в порядку спадкування за законом на будинок АДРЕСА_1, що залишився після смерті батька ОСОБА_3
Відтак, позовні вимоги позивачки є обґрунтованими, підтверджуються належними доказами та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 57-60, 209, 212-215 Цивільно-процесуального кодексу України, ст.ст. 328, 392, 1216-1218, 1223, 1268, 1269 Цивільного кодексу України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на житловий будинок АДРЕСА_1, що залишився після смерті її батька ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2.
Згідно ст. 223 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Житомирської області через Новоград-Волинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається в тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуюча О.О. Літвин
- Номер: 2/2407/2151/11
- Опис: про відібрання без позбавлення батьківських прав
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-830
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Літвин Ольга Олексіївна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.08.2011
- Дата етапу: 13.09.2011