Справа № 22-ц- 764 Головуючий у 1 інстанції Остахнович А.В.
Категорія 19 Доповідач Лащенко В. Д.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 березня 2007 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі: головуючого - Лащенка В.Д. суддів - Корзаченко І.Ф., Яворського М.А. при секретарі - Козак І.А.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Фастівського міськрайонного суду від 20 грудня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату про перерахунок раніше призначеної пенсії, відшкодування шкоди,
встановила:
ОСОБА_1. звернувся в суд з позовом до Київського обласного військового комісаріату про перерахунок раніше призначеної пенсії, відшкодування шкоди. В позовній заяві посилався на те, що починаючи з 6 березня 1994 року по 1 листопада 2005 року відповідач безпідставно невраховував йому при нарахуванні пенсії надбавку за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці. Крім того ОСОБА_1. звернувся з вимогами про те, що йому в 2005 році неправильно нараховували пенсію, чим відповідач допустив протизаконні дії, спрямовані на обмеження його права на отримання пенсії у обсязі, передбаченому п. 2 розділу II прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до ст. 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 15 червня 2004 року. Всього в 2005 році він недоотримав 981 грн. 73 коп.
Рішенням Фастівського міськрайонного суду від 20 грудня 2006 року ОСОБА_1. відмовлено в позові.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1. просить рішення суду скасувати, посилаючись на неповне з"ясування обставин, що мають значення для справи.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 310 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі або залишення заяви без розгляду з підстав, визначених статтями 205 і 207 цього Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до вимог ч.І ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин крім випадків, коли розгляд таких справ провадиться за правилами іншого судочинства.
У відповідності з ч.2 ст.2 Кодексу Адміністративного Судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.
Згідно з п.7 ч.І ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства.
Предметом судового розгляду є публічно-правовий спір з приводу правильності нарахування та виплати пенсії військовослужбовця суб'єктом владних повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України даний спір повинен розглядатися в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 205, 310 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Рішення Фастівського міськрайонного суду від 20 грудня 2006 року скасувати, провадження у справі закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців..