РІШЕННЯ Справа №2-2154/07
Іменем України
20 березня 2007 року Октябрський районний суд м.Полтави в складі:
головуючого-судді- Хіль Л.М.
при секретарі- Гречка Є.В.
з участю позивачки -ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади міста в особі Полтавського міськвиконкому про визначення розміру часток у праві спільної власності,-
встановив:
Позивачка ОСОБА_1. звернулась до суду з вказаним позовом в якому прохає суд визначити розмір часток у праві приватної, спільної, часткової власності -квартирі №АДРЕСА_1 в м.Полтаві між нею , померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , визнавши їх рівними по 1\3 частині за кожним.
В обгрунтування позову зазначила, що згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого 23.02.1994 року Сільськогосподарським Інститутом, квартира №АДРЕСА_1 в м. Полтаві належить на праві приватної, спільної, часткової власності їй, її чоловікові ОСОБА_2 та її синові ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер їх син, ОСОБА_3. Право на спадщину після померлого ОСОБА_3 ніхто з них не оформляв .ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік, ОСОБА_2. Вона як єдина спадкоємиця першої черги за законом на майно ,що лишилося після померлих чоловіка та сина звернулась до нотаріальної контори з заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину за законом , але їй було відмовлено в його видачі, так як в свідоцтві про право власності на житло не визначені частки кожного із власників цього житла.
Вказані обставини стали підставою її звернення до суду.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. позов підтримала, та прохала задовольнити. Пояснення надала аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача - Територіальної громади міста в особі Полтавського міськвиконкому в судове засідання не з'явився, надавши заяви про слухання справи в його відсутність, не маючи наміру в подальшому оскаржувати рішення суду.
Згідно ст. 169 ЦПК України , суд розглядає справу у відсутність представника відповідача на підставі наявних по справі доказів.
Судом встановлено , та підтверджено документально, що згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого 23.02.1994 року Сільськогосподарським Інститутом ( а.с.12) квартира №АДРЕСА_1 в м. Полтаві належить на праві приватної, спільної, часткової власності ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер син позивачки - ОСОБА_3, що підтверджується наданою ксерокопією свідоцтва про смерть а/з 2805( а.с.7). Після його смерті лишилося спадкове майно у вигляді належної йому частини квартири №АДРЕСА_1 в м. Полтаві.
Право на спадщину після померлого ОСОБА_3 позивачка прийняла фактично, шляхом проживання у вказаній квартирі та доглядом за спадковим майном.
9 серпня 2006 року помер чоловік, позивачки ОСОБА_2 що підтверджується наданою ксерокопією свідоцтва про смерть а/з 2602 ( а.с.6), після смерті якого також лишилася частина вище вказаної квартири.
Позивачка як єдина спадкоємиця першої черги за законом на майно ,що лишилося після померлого звернулась до нотаріальної контори з заявою про отримання свідоцтва про право на спадщину за законом , але їй було відмовлено в його видачі , так як в свідоцтві про право власності на житло не були визначені частки кожного із власників цього житла.
Згідно ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається , що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними , якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Оскільки, як встановлено в судовому засіданні, між ОСОБА_1.. її померлими чоловіком ОСОБА_2. та сином ОСОБА_3. не було домовленості щодо збільшення, чи зменшення розміру часток когось із співвласників, суд вважає що частки позивачки та її померлих чоловіка та сина є рівними та становлять по 1/3 частині за кожним.
Враховуючи вище викладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_4, є законними , підтвердженими , а отже підлягаючими задоволенню.
Керуючись ст.368, 370 ЦК України, ст.ст. 5,10,60,130,208,212, 213 ЦПК Українии, суд,-
Вирішив :
Позов задовольнити.
Визначити ідеальні частки у праві приватної, спільної, часткової власності - квартирі №АДРЕСА_1 в м.Полтаві між ОСОБА_1, померлимІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 та померлим ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 , визнавши їх рівними по 1\3 частині за кожним.
Рішення суду набирає чинності після закінчення 10 денного строку на подачу заяви про апеляційне оскарження , якщо таку заяву не було подано.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області шляхом подання заяви на апеляційне оскарження в термін 10 днів після проголошення рішення в 20 денний термін після подання заяви наданням апеляційної скарги.