РІШЕННЯ Справа №2-о-78/07
Іменем України
21 березня 2007 року Октябрський районний суд м.Полтави в складі:
головуючого-судді- Хіль Л.М.
при секретарі- Гречка Є.В.
з участю заявниці - ОСОБА_1., зацікавленої особи- ОСОБА_2. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Полтава цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлені особи -, ОСОБА_3 ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин ,-
встановив:
Заявниця ОСОБА_1. звернулась до суду з вказаною заявою в якій прохає суд, встановити факт родинних відносин , а саме що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. є її рідним сином та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2. є її рідною онукою.
В обгрунтування заяви вказувала на те, що вона ОСОБА_1. має одного рідного сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. При видачі свідоцтва про його народження 15 вересня 1959 року Полтавським міськбюро ЗАГС на російській мові прізвище сина записали ІНФОРМАЦІЯ_3, тобто без букви - м'який знак. Так виписані і всі інші документи на його ім'я. При народженні його доньки ОСОБА_2, яка доводиться їй рідною онукою та при видачі свідоцтва про її народження у відділі РАЦС Київського райвиконкому м.Полтави 26 жовтня 1982 року її прізвище також було записано як і її батька ІНФОРМАЦІЯ_3. Так виписані і всі інші документи на її ім'я. В даний час її онука перебуває в зареєстрованому шлюбі та має прізвище ОСОБА_2. Окрім сина та онуки вона не має інших близьких родичів, а тому бажає скласти заповіт на належне їй майно в рівних частинах кожному, але нотаріальна контора не може посвідчити заповіт, через невірні записи в їх прізвищах. Вказані обставини стали підставою звернення її до суду з вказаною заявою.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1. заяву підтримала, та прохала задовольнити. Пояснення надала аналогічні викладені в заяві.
Зацікавлена особа -ОСОБА_2. вважала заяву підлягаючою задоволенню.
Зацікавлена особа-ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, надавши заяву про слухання справи в його відсутність, підтримавши заяву ОСОБА_1.
Згідно ст. 169 ЦПК України, суд розгляжає справу на підставі наявних по справі доказів.
Судом встановлено та підтверджено документально, що заявниця ОСОБА_1 має рідного сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с. 5) При видачі свідоцтва про його народження 15 вересня 1959 року Полтавським міськбюро ЗАГС на російській мові його прізвище зазначено ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто без букви - м'який знак. Так виписані і всі інші документи на його ім'я.
При народженні його доньки ОСОБА_2., яка доводиться рідною онукою заявниці та при видачі свідоцтва про її народження у відділі РАЦС Київського райвиконкому м.Полтави 26 жовтня 1982 року її прізвище також було записано як і її батька ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.6). Так виписані і всі інші документи на її ім'я. В даний час її
ІОСОБА_2 перебуває в зареєстрованому шлюбі та має прізвище ОСОБА_2 (а.с.10).
Окрім сина та онуки заявниця не має інших близьких родичів , а тому бажає скласти заповіт на належне їй майно в рівних частинах кожному, але нотаріальна контора не може посвідчити заповіт, через невірні записи в їх прізвищах.
Згідно ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Враховуючи викладене суд приходить до висновку про задоволення заяви ОСОБА_1.
Керуючись ст. 5,10,60,208,212,213, 256-259 ЦПК України, суд,-
Вирішив:
Встановити факт родинних відносин а саме, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. є рідним сином ОСОБА_1 , а ОСОБА_2. - її рідною онукою.
Рішення суду набирає чинності після закінчення 10 денного строку на подачу заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в наступному подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.