Судове рішення #1087763
Справа № 2-825-2007

Справа № 2-825-2007

РІШЕННЯ

ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

03 квітня 2007 року Лозівськіій міськрайонний суд Харківської області у складі:

головуючого судді - Мішуровськоі С.Т.,

при секретарі - Лоцман А.Х., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Лозова, Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на утримання дитини з ОСОБА_2, посилаючись на те, що перебуває з відповідачем в зареєстрованому шлюбі з 24 серпня 1991 року. Від цього шлюбу мають неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження. Донька мешкає разом з позивачкою, знаходяться на її утриманні, відповідач матеріальної допомоги не надає, ухиляється від свої обов'язків по утриманню дитини.

На підставі вищевикладеного, просить стягнути на її користь аліменти на доньку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, у розмірі 1/4 частини усих видів його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги, посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Відповідач у судовому засіданні позов визнав у повному обсязі.

Вислухавши сторони, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Матеріалами справи встановлено, позивачка з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 24 серпня 1991 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб. Від цього шлюбу мають дитину: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження. Із довідки з місця проживання вбачається, що донька мешкає разом з позивачкою.

Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Тому суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, оскільки на підставі ст.ст. 182-183 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, які стягуються на утримання дітей, встановлюється судом з урахуванням стану здоров'я та матеріального становища дітей, сімейного і матеріального положення сторін, як частину заробітку або доходу відповідача, за умов, що розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

У відповідності до ч.З ст.88 ЦПК України, суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн., позивачка від сплати судового збору звільнена.

Згідно ст.81 ЦПК України, суд стягує з відповідача витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Керуючись ст.81, ч.З ст.88, ст. 174 ЦПК України, ст.180-183,191 СК України суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1- задовольнити. Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, уродженця с.Роздори, Лозівського району, Харківської області, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 не працюючого на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання неповнолітньої доньки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження - у розмірі 1/4 частини усих видів його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 22 березня 2007 року і до повноліття доньки.

Допустити негайне виконаний рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн., позивачку від сплати судового збору звільнити.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 грн. 50 коп., одержувач коштів - УДК у Лозівському районі Харківської області м. Лозова, код ЄДРПОУ 24134414, МФО 851011, р/р 31211259700015.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація