КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
09 липня 2010 року Справа №2а-2627/10/1170
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду О.А. Черниш, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до прокурора Кіровського району м. Кіровограда, прокурора Кіровоградської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень винити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до прокурора Кіровського району м. Кіровограда, прокурора Кіровоградської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень винити певні дії, якою просить зобов'язати прокурора Кіровського району м. Кіровограда надати копію постанови про відмову відкриття кримінальної справи на заяву про злочин від 25.11.08.
Зазначений позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з таких підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; 5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Згідно з п.2 ч.2 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, в тому числі, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
У відповідності до ст.121 Конституції України організація і порядок діяльності органів прокуратури України визначаються законом. Статтею 3 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що повноваження прокурорів, організація, засади та порядок діяльності прокуратури визначаються Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами.
Згідно з ст.1 КПК України порядок провадження у кримінальних справах визначається Кримінально-процесуальним кодексом України.
Главою 8 КПК України встановлений порядок прийняття заяв про злочини, порядок їх розгляду, порушення кримінальних справ та відмови у порушенні кримінальної справи.
Такий порядок є складовою частиною кримінального судочинства, що пов'язаний з діяльністю, у тому числі, і прокурора по забезпеченню належного розслідування кримінальних справ, дотримання законності, а також забезпечення права інших учасників кримінального процесу на захист своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.
Главою 22 КПК України передбачено спеціальний порядок оскарження дій слідчого і прокурора, в тому числі, до суду.
Рішенням Конституційного Суду України від 23.05.01 №6-рп/2001 кримінальне судочинство визначено, як врегульований нормами Кримінально-процесуального кодексу України порядок діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду (судді) щодо порушення, розслідування, розгляду і вирішення кримінальних справ, а також діяльність інших учасників кримінального процесу - підозрюваних, обвинувачених, підсудних, потерпілих, цивільних позивачів і відповідачів, їх представників та інших осіб з метою захисту своїх конституційних прав, свобод та законних інтересів.
Скарги на окремі процесуальні акти, дії та бездіяльність службових осіб органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури в частині провадження у кримінальній справі розглядаються судом в порядку, встановленому Кримінально-процесуальним кодексом України.
Враховуючи вищевикладене, заявлені позивачем вимоги стосуються діяльності відповідача, регламентованої нормами Кримінально-процесуального кодексу України, та не підлягають вирішенню в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.109, ст.ст.160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И ЛА:
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до прокурора Кіровського району м. Кіровограда, прокурора Кіровоградської області про зобов'язання суб'єкта владних повноважень винити певні дії.
Копію ухвали надіслати позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги на ухвалу суду, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О. А. Черниш