Судове рішення #10874529

                                                                    Справа № 2-15/2010 рік

ОКРЕМА УХВАЛА

22 червня 2010 року

Рубіжанський міський суд Луганської області у складі:

головуючого – судді Новікова О.І.

при секретарі  -  Прудовій О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Рубіжне адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Рубіжне Луганської області про визнання незаконною відмови в виплаті пенсії та зобов’язання поновити виплату пенсії,

встановив:

    В провадженні Рубіжанського міського суду знаходилась цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Рубіжне Луганської області про визнання незаконною відмови в виплаті пенсії та зобов’язання поновити виплату пенсії.

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Рубіжне Луганської області про визнання незаконною відмови в виплаті пенсії та зобов’язання поновити виплату пенсії  задоволені:

    визнано незаконною відмову управління Пенсійного фонду України в місті Рубіжне Луганської області від 25.06.2009 р. в виплаті ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах з 01.07.2009 року,

     зобов’язано управління Пенсійного фонду України в місті Рубіжне Луганської області поновити виплату пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 з 01.07.2009 року.

    Судом встановлено, що позивачу 20 грудня 2007 року виповнилося 50 років. На вказану дату він мав загальний  трудовий стаж 31  рік 6 місяців 17 днів, з них за списком №1 -10 років 8 місяців 8 днів. При цьому в період роботи з 17.05.1982 року по 04.07.1988 року він працював у закритому Київському акціонерному товаристві «Скломонтаж» та на протязі 4 років 1 місяця  і 6 днів  виконував роботи на шкідливих виробництвах  відкритого акціонерного товариства «Краситель» м.Рубіжне  Луганської області. Ці данні про роботу у вказаний період часу на шкідливих виробництвах вказаного підприємства підтверджувався відповідною пільговою довідкою вказаного підприємства № 1-25 від 03.03.2008 року.

       За таких умов на вказану дату у нього виникло право на пенсію, для реалізації якого та  вирішення питання про призначення йому пенсії він відповідно до вимог ст. ст.7,10 Закону України «Про пенсійне забезпечення» звернувся до управління Пенсійного фонду України в місті Рубіжному Луганської області, надавши всі необхідні для цього документи.

      В грудні 2007 року на підставі заведеної пенсійної справи йому Управлінням Пенсійного Фонду України в місті Рубіжному Луганської області була призначена пенсія за віком згідно списку №1, нарахована пенсія на термін з 21.12.2007 року довічно та видано відповідне пенсійне посвідчення.

      Станом червень 2009 року розмір його пенсії становив 873 гривні 21 копійка.

      З липня 2009 року виплата пенсії йому була припинена.

      На його звернення він отримав письмове повідомлення начальника вказаного Управління ОСОБА_2 за № 2048-02, датоване 25.06.2009 року про те, що Закритим Київським акціонерним товариством «Скломонтаж» на підставі листа №2-39 від 15.04.2009 року було відкликано  із управління  раніше вказану пільгову довідку вказаного підприємства № 1-25 від 03.03.2008 року про час його роботи в особо шкідливих умовах праці.

      Згідно вказаного повідомлення на підставі вказаної обставини управління Пенсійного Фонду України в місті Рубіжному Луганської області, керуючись ст.49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 01.07.2009 року припинило йому виплату пенсії, яка обчислена згідно з пільговою довідкою, що містить недостовірні відомості за даний період роботи.

    Відповідно до ст.101 Закону України „Про пенсійне забезпечення” органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.

    Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

  В ідповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пп. 1) п. 2.3 Положення про управління Пенсійного Фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного Фонду України від 30 квітня 2002 року № 8-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 травня 2002 року за № 442/6730, управління має право отримувати від підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, відомості, необхідні для здійснення покладених на управління функцій.

Тобто відповідач мав право уточнити спірні для нього питання, однак цим правом не скористався, і невмотивовано відмовив позивачу в поновлені виплати пенсії.

          Управління Пенсійного фонду України в м.Рубіжне замість того, щоб призупинити виплату пенсій позивачу та перевірити обґрунтованість відкликання пільгової довідки, з метою відшкодування шкоди, якщо підприємством були надані недостовірні документи, за незаконно сплачені пенсії позивачу або вжити заходів (враховуючи, що УПФУ в м.Рубіжне прийняло до уваги листи про відкликання пільгової довідки як достовірні) для повернення „незаконно” сплаченої позивачу пенсії, припинило виплату пенсії позивачу . Будь-яких кроків для повернення раніш сплачених пенсій Управління не робило, поклавши обов’язок перевірки чи має позивач право на пенсії у первісних розмірах на суд.

    У зв’язку з цим, суд вважає, що Управління Пенсійного фонду України в м.Рубіжне були порушені вимоги діючого законодавства, що потягло за собою судовий розгляд.

    Відповідно до ст.211 ЦПК України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону і встановивши причини та умови, що сприяли вчиненню порушення, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним особам чи органам для вжиття заходів щодо усунення цих причин та умов. Про вжиті заходи протягом місяця з дня надходження окремої ухвали повинно бути повідомлено суд, який постановив окрему ухвалу.

    На підставі викладеного, керуючись ст.211 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

    направити окрему ухвалу керівництву Управління Пенсійного фонду України в м.Рубіжне  для вжиття необхідних заходів.

    Заява про апеляційне оскарження може бути подано протягом п`яти днів з дня оголошення ухвали, а апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Луганської області через Рубіжанський міський суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до апеляційного суду Луганської області.

    Суддя                                             О.І.Новіков.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація