Судове рішення #10874501

                                                                                                                    Справа № 2- 168 /2010 рік

РІШЕННЯ

іменем України

10 червня 2010 року

Рубіжанський міський суд Луганської області в складі:

головуючого  -  судді Новікова О.І.

при секретарі – Прудової О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів та звільнення від сплати заборгованості за аліментами,

                                                                       встановив:

    Позивач звернувся до суду з позовом, у якім зазначає, що перебував у шлюбі з відповідачкою, від шлюбу вони мають трьох дітей: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3.

    Згідно постанови Рубіжанського міського суду від 01.08.1994 року з нього були стягнуті аліменти на користь відповідачки на утримання дітей у розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку. На теперішній час з нього стягуються аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісяця до повноліття сина ОСОБА_3.

    З серпня 2004 року він проживає у громадянському шлюбі з ОСОБА_4. ІНФОРМАЦІЯ_4 року у них народився син ОСОБА_5.

    Він працює слюсарем-електриком по ремонту електрообладнання в Новоастраханському обласному психоневрологічному інтернаті, його середня заробітна плата становить 888 грн. Утримання аліментів та заборгованості за аліментами становить 50 %, що ставить його у скрутне становище.

    Тривалий час він не міг знайти роботу, та враховуючи, що у нього народився у новій сім’ї син, у нього виникла заборгованість 11 351 грн. 49 коп.

    На підставі викладеного позивач просить зменшити розмір аліментів, які утримуються з нього на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, з 1/4 частини всіх видів заробітку до 1/6 частини всіх видів заробітку щомісяця до повноліття дитини, а також звільнити його від сплати заборгованості за аліментами на користь ОСОБА_2 у розмірі 11 351 грн. 49 коп.

    У судовому засіданні позивач підтримав заявлені вимоги, дав пояснення аналогічні поясненням позовної заяви.

    Відповідачка у судовому засіданні позов не визнала та суду пояснила, що відповідач неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів тому і виникла заборгованість. Також відповідачка пояснила, що позивач має подвір’я, у нього є птиця, має у власності земельну ділянку. Вважає, що він не бажає сплачувати аліменти тому  у нього і є заборгованість. Проти зменшення розміру аліментів також заперечувала.

    Представник ВДВС Кремінського районного управління юстиції суду пояснила, що заборгованість позивачу нарахована з квітня 2002 року і становить на теперішній час 10 181 грн. заборгованість виникла у зв’язку з тим, що позивач ухилявся від сплати аліментів і тільки 28 жовтня 2009 року надав відомості про те що він працює. Позивач до відділу виконавчої служби з’являвся тільки за викликом і о розмірі своєї заборгованості знав, але ніяких зусиль до погашення заборгованості не прикладав. Розмір аліментів йому як безробітному був встановлений відповідно до ч.2 ст.74 Закону України „Про виконавче провадження”.  

    Заслухавши сторони, дослідивши й оцінивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

    Щодо позовних вимог про зменшення розміру аліментів.

    Відповідно до ст.192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

    Судом встановлено, що позивач перебував у шлюбі з відповідачкою, від шлюбу вони мають трьох дітей: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3. Згідно постанови Рубіжанського міського суду від 01.08.1994 року з нього були стягнуті аліменти на користь відповідачки на утримання дітей розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку. На теперішній час з нього стягуються аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісяця до повноліття сина ОСОБА_3. З серпня 2004 року він проживає у громадянському шлюбі з ОСОБА_4. ІНФОРМАЦІЯ_4 року у них народився син ОСОБА_5.

    Ці обставини не заперечувались сторонами та підтверджуються матеріалами справи.

    Враховуючи те, що у позивача змінився сімейний стан (у нього на утриманні знаходиться ще одна малолітня дитина), позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.

    Щодо позовних вимог про звільнення від сплати заборгованості за аліментами.

    Згідно ч.2 ст.197 СК України за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв’язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

    Судом встановлено, що на час звернення позивача з позовом до суду заборгованість за аліментами складала 11 351 грн. 49 коп. Ця заборгованість виникла з 2002 року. Двічі, 4.07.2002 року та 30.05.2005 року, вироками Кремінського районного суду позивача було визнано винним у скоєнні злочину за ст. 164 ч.1  КК України – за злісне ухилення від сплати аліментів.

    Після цього, позивач заборгованість не гасив.

    Позивачем не надано суду будь-яких доказів того, що заборгованість виникла у зв’язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення. Суд не може прийняти до уваги пояснення позивача, що він тривалий час не міг знайти собі роботу і не вважає цю обставину значною, оскільки судом встановлено, що позивач проживає у сільській місцевості, має подвір’я, птахів у господарстві, земельну ділянку, на якій вирощує овочі. Крім того, позивач згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку (серія ЛГ № 020739) від 28 січня 2009 року набув право власності на земельну ділянку площею 4.9674 гектарів. Як пояснив суду сам позивач у 2009 році він отримав доходи від цієї ділянки, але державним виконавцям цього не повідомив, з цього доходу аліментів не сплатив.

    За таких обставин суд вважає, що заборгованість за аліментами виникла з вини самого позивача і немає ніяких правових підстав для звільнення його від сплати цієї заборгованості, тому позовні вимоги у цій частині задоволенню не підлягають.

    На підставі викладеного, керуючись ст.10, 11, 60, 212 - 215 ЦПК України і ст.ст. 192, 197 Сімейного Кодексу України,-

ВИРІШИВ:

    Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів та звільнення від сплати заборгованості за аліментами  задовольнити частково.

    Зменшити розмір аліментів, що утримуються з ОСОБА_1 згідно постанови Рубіжанського міського суду від 01.08.1994 року на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, з 1/4 частини всіх видів заробітку до 1/6 частини всіх видів заробітку, але не менш встановленого законодавством мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною 18 років.

    Раніш виданий виконавчий лист відкликати.

    У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про з звільнення від сплати заборгованості за аліментами відмовити за необґрунтованістю.

    Заяву про апеляційне оскарження може бути подано позивачем протягом  десяти днів з дня оголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга  подаються в апеляційний суд Луганської області через Рубіжанський міський суд Луганської області.  

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення  строку подання заяви  про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцяти днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги  рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                                                                                 

    Суддя                                             О.І.Новіков.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація