Справа № 2-244/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
07 вересня 2010 року Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді – Бараненка С.М.,
при секретарі Худорбі Р.Г.
за участю позивача, та представника відповідача
розглянувши у відкритому судовому судовому засіданні в залі суду м.Н-Сіверський справу за позовом ОСОБА_1 до Чайкинської сільської ради Новгород-Сіверського району про стягнення ненарахованої заробітної плати,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Чайкинської сільської ради Новгород-Сіверського району про стягнення ненарахованої заробітної плати , мотивуючи заявлені вимоги тим, що він працює вчителем трудового навчання Чайкинського навчально-виконавчого комплексу Н-Сіверського району Чернігівської області. Він, як вчитель трудового навчання наказом від 01.09.2005 року директора школи він був призначений завідуючим майстернею, де він працював з вересня 2005 року по серпень 2006 року включно, але зі сторони відповідача доплати до заробітної плати за займану посаду йому не нараховувались, так-як згідно відповідей відповідача – доплати за завідування майстернею у тарифній сітці за 2005-2006 роки не передбачені, тому доплата нараховуватись та виплачуватись йому не буде.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача Л.І. Стуканова в судовому засіданні позовні вимоги не визнала в повному обсязі та дала пояснення, що кошти в тарифній сітці за 2005-2006 роки не були передбачені, тому доплата позивачу не нараховувалась та не виплачувалась.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
До такого висновку суд приходить з наступних міркувань.
Згідно ст. 25 ЗУ „Про загальну середню освіту” - педагогічне навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу незалежно від підпорядкування, типу і форми власності - час, призначений для здійснення навчально-виховного
процесу.
Педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності в такому співвідношенні до тарифної ставки – за завідування майстернями 15-20%.
Відповідно до частини 2 статті 233 КЗпП України у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.
Статтею 55 Конституцією України зазначено, що кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Стаття 22 Конституції України наголошує, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Стаття 43 Конституції України проголошує, що кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Відповідно до ст.94 КЗпП України, заробітна плата-це винагорода, обчислена, як правило, у грошому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства, установи організації і максимальним розміром не обмежується.
Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача слід стягнути судові витрати по справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 88, 214-215, ЦПК України, ст.ст.22, 43, 55, 58 Конституції України, ЗУ „Про загальну середню освіту” суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Чайкинської сільської ради Новгород-Сіверського району про стягнення ненарахованої заробітної плати задовольнити .
Стягнути з Чайкинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області на користь ОСОБА_1 ненараховану заробітну плату в сумі 1240 грн. 80 коп.
Стягнути з Чайкинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області на користь держави 51 гривню судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: С.М. Бараненко
- Номер:
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-244
- Суд: Косівський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Бараненко Сергій Михайлович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.01.2011
- Дата етапу: 11.03.2011