Судове рішення #1087080
Справа № 2-19/2007р

Справа № 2-19/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

27 березня 2007 року                              Іваничівський районний суд Волинської області

під головуванням   судді                                                Неверова І.М.

з участю : секретаря                                                       Киці Л.Ф.

представників позивача                             Голошви В.Л., Бакая А.В.

відповідачів                                                  ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Іваничі справу за позовом ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Волинської обласної дирекції до ОСОБА_1, ОСОБА_2 ,ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про виселення з житлового будинку та зняття з реєстрації місця проживання,

ВСТАНОВИВ:

ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Волинської обласної дирекції звернулося до суду з вказаним позовом, мотивуючи тим, що ОСОБА_1 27 серпня 2003 року уклала з установою банку Кредитний договір №010/08-11/830, відповідно до умов і положень якого Волинською ОД АППБ «Аваль» було відкрито відновлювальну кредитну лінію в розмірі 80000, 00 грн. строком користування по 26 серпня 2004 р. та зі сплатою користування 23 % річних. В якості забезпечення кредиту ОСОБА_1 відповідно до договору застави , посвідченого приватним нотаріусом Іваничівського районного нотаріального округу ОСОБА_7  27.08.2003 р., було передано в заставу майно, в т.ч. житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходяться АДРЕСА_1.

В зв'язку з тим, що ОСОБА_1 не виконувались умови кредитного договору, зокрема вчасно не було погашено заборгованість по кредиту та "відсотки за користування ним, банк звернувся до суду з позовом про примусове стягнення заборгованості. Рішенням Господарського суду Волинської області від 23.12.2004 р. з ОСОБА_1 було стягнуто 80000,00грн. заборгованості по кредиту, 9167,71 грн. - заборгованості по відсотках, 891,68 грн. - повернення витрат по сплаті держмита, 118,00 грн. - повернення витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, а всього - 90 177,39 грн. 26 січня 2005 р. ДВС Іваничівського району було відкрито виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1 на користь АППБ «Аваль» 90177,39 грн.

04.04.2005 р. відповідно до Акту опису й арешту майна було описано й арештовано житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходиться АДРЕСА_1. Даний будинок був оцінений та виставлений на прилюдні торги. Разом з тим, відповідно до Протоколу проведення прилюдних торгів №6030093/1 від 25.09.2006 р. торги не відбулися у зв'язку з відсутністю купівельного попиту. Відсутність покупців пояснюється тим, що ОСОБА_1 фактично продовжує проживати в будинку та не бажає добровільно зніматися з реєстрації та виселятися.

23 жовтня 2006 року позивачем було направлено вимогу добровільно звільнити займаний будинок протягом одного місяця    з дня отримання цієї вимоги. Відповідачі

 

2

отримали вимогу 26.10.2006 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.. Так як відповідачі добровільно не бажають звільнити займаний будинок, установа банку змушена звернутися до суду про їх виселення та зняття з реєстрації місця проживання.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав .

Відповідачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнали повністю.

Вислухавши пояснення представника позивача, відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з слідуючих підстав.

В судовому засіданні встановлено, що між ОСОБА_1 та АППБ «Аваль» 27 серпня 2003 року було укладено Кредитний договір №010/08-11/830, відповідно до умов і положень якого Волинською ОД АППБ «Аваль» було надано відповідачці кредит в розмірі 80000, 00 грн. строком користування до 26 серпня 2004 р. та зі сплатою користування 23 % річних. Одночасно між сторонами 27.08.2003 р. був укладений договір застави майна. Згідно п.2 даного договору в забезпечення своєчасного повернення кредиту ОСОБА_1 заставляє майно згідно Акту опису майна, що передається в заставу від 27.08.2003 р., який є невід'ємною частиною даного договору, в т.ч. житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що знаходяться АДРЕСА_1.

Однак, відповідачкою не виконувались умови кредитного договору, зокрема вчасно не було погашено заборгованість по кредиту та відсотки за користування ним, в зв'язку з чим банк звернувся до суду з позовом про примусове стягнення заборгованості. 23.12.2004 р Господарським судом Волинської області було винесено рішення і позов задоволено , а 26 січня 2005 р. ДВС Іваничівського району було відкрито виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1 на користь АППБ «Аваль» 90177,39 грн.

Відповідно до ч.3,4 ст. 109 Житлового Кодексу України звернення стягнення на передане в іпотеку жиле приміщення є підставою для виселення всіх громадян, що мешкають у ньому, за винятками, встановленими законом. Після прийняття кредитором рішення про звернення стягнення на передане в іпотеку жиле приміщення всі громадяни,що мешкають у ньому, зобов'язані на письмову вимогу кредитора або нового власника цього жилого приміщення добровільно звільнити його протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо громадяни не звільняють жиле приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду.

Виселення громадян при зверненні стягнення на жилі приміщення, що були придбані ними за рахунок кредиту(позики) банку чи іншої особи, повернення якого забезпечене іпотекою відповідного жилого приміщення, є підставою для надання цим громадянам жилих приміщень з фондів житла для тимчасового проживання відповідно до ст. 132-2 ЖК України. Відсутність жилих приміщень з фондів житла для тимчасового проживання або відмова у їх наданні з підстав, встановлених даною статтею не тягне припинення виселення громадянина з жилого приміщення, яке є предметом іпотеки, у порядку, встановленому ч.3 ст. 132-2 ЖК України.

Відповідно до довідки Грядівської сільської ради фонд житла для тимчасового проживання , передбачений Постановою Міністрів України № 422 від 31.03.2004 р., у сільській раді не створений.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позов ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» слід задовольнити і виселити відповідачів з житлового будинку, який знаходиться АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення та зобов'язати відділення паспортної, реєстраційної та міграційної роботи Іваничівського РВ УМВС у Волинській області зняти з реєстрації місця проживання відповідачів. Крім того, згідно ст. 88 ЦПК України з відповідачі солідарно слід стягнути на користь позивача судовий збір в розмірі 8 грн.50 коп. та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7 грн. 50 коп.

 

3

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст 509,526 ЦК України, ст. 109 ЖК України, ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір міссця проживання в Україні» суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Виселити ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_2 разом з неповнолітніми дітьми ОСОБА_3, ОСОБА_4 з житлового будинку АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення   .

Зобов'язати відділення паспортної, реєстраційної та міграційної роботи Іваничівського РВ УМВС у Волинській області зняти з реєстрації місця проживання ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4.

Стягнути з відповідачів солідарно на користь позивача судові витрати в розмірі 16 грн.00 коп.

Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Іваничівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення та апеляційної скарги- протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження , або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація