Судове рішення #10870047

Справа № 2-О-137

                2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

            16 серпня 2010 року Ленінський районний суд м.Донецька у складі:

головуючого судді                                    Іванова І.П.

народних засідателів                                 Накогутової Л.В., Мельнікової Е.В.

при секретарі                                             Іншаковій О.Г.

за участю прокурора                                 Лагоди К.О.

представника заявника            Краснікової Н.А.

розглянувши у відкритому виїзному судовому засіданні в м. Донецьку справу за заявою МПНЛ №2 м. Донецька про примусову госпіталізацію ОСОБА_2 , -

В С Т А Н О В И В:

              Адміністрація МПНЛ №2 м. Донецька звернулася до суду із заявою про примусову госпіталізацію до МПНЛ №2 м. Донецька ОСОБА_2 , мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_2 мешкає за адресою: АДРЕСА_1 та була госпіталізована 11.08.2010 року о 10-40  годині до МПНЛ №2 м.Донецька.

Направлення на госпіталізацію було видано   лікарем-психіатром, який після особистого огляду ОСОБА_2   зробив висновок про необхідність її госпіталізації до психіатричного стаціонару для обстеження або лікування у зв'язку з наявністю у неї психічного розладу, який обумовлює її небезпеку для оточуючих, суттєву шкоду її здоров’ю, внаслідок погіршення психічного стану у разі, якщо особі не буде надана психіатрична допомога. На підставі цих відомостей, ОСОБА_2   була оглянута лікарем-психіатром в приймальному відділенні, який підтвердив висновок про необхідність госпіталізації. Також, ОСОБА_2   була оглянута комісією лікарів-психіатрів МПНЛ №2, яка дійшла висновку, що обстеження хворої можливе тільки в умовах стаціонару. Просили госпіталізувати ОСОБА_2   до МПНЛ №2 м. Донецька.

              У судовому засіданні представник МПНЛ №2 м. Донецька заявлені вимоги підтримала та пояснила, що 11.08.2010 року о 10-40  годин хвора доставлена до МПНЛ бригадою швидкої медичної допомоги по направленню лікаря-психіатра. Діагноз: Деменція при хворобі Альцгеймера з раннім початком, помірного ступеню, без додаткової симптоматики з поведінковими порушеннями. Регресивний тип пристосовчої поведінки з інверсним рівнем АРО. F00.001.

Вважаючи, що за своїм станом здоров’я   ОСОБА_2   потребує лікування, оскільки у разі ненадання їй медичної психіатричної допомоги може нанести суттєву шкоду її фізичному та психічному здоров’ю, просили госпіталізувати хвору в МПНЛ №2 м. Донецька.

              Хвора ОСОБА_2   у судовому засіданні не згодна на лікування, проти госпіталізації заперечувала, на питання відповідала не по суті.

Вислухавши представника МПНЛ №2, думку прокурора, який вважав необхідним госпіталізувати хвору, суд вважає, що вимоги МПНЛ №2 м. Донецька підлягають задоволенню за наступних підстав.

Так судом встановлено, що ОСОБА_2   страждає на психічне захворювання та має діагноз: Деменція при хворобі Альцгеймера з раннім початком, помірного ступеню, без додаткової симптоматики з поведінковими порушеннями. Регресивний тип пристосовчої поведінки з інверсним рівнем АРО. F00.001. Такого висновку дійшла комісія лікарів, що обстежила хвору.

Таким чином, враховуючи, що за психічним станом ОСОБА_2   безпорадна і не може самостійно задовольняти основні життєві потреби та те, що лікування хворої можливе тільки в умовах психіатричного стаціонару, суд вважає за необхідне госпіталізувати хвору до психіатричної установи.

              На підставі ст.14 Закону України «Про психіатричну допомогу», керуючись ст.ст.279, 281, 282 ЦПК України, суд, -

        В И Р І Ш И В:

              Заяву Міської психоневрологічної лікарні №2 м. Донецька - задовольнити.

Направити ОСОБА_2  на госпіталізацію і лікування до стаціонарного відділення Міської психоневрологічної лікарні № 2 м. Донецька, без її згоди.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

 СУДДЯ:                                                                                                       І.П.Іванов

Народні засідателі :                                                                                                       Накогутова Л.В., Мельнікова Е.В.

                             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація