Судове рішення #10869123

                                    Справа 1/14 – 2010 року  

Копія

П О С Т А Н О В А

13 серпня 2010 року                                                                                     м. Львів

         Військовий місцевий суд Львівського гарнізону у відкритому судовому засіданні у складі:

          ГОЛОВУЮЧОГО – підполковника юстиції СТЕЛЬМАХА І.О.,

          при секретарі: ЛАГУТІНІЙ Л.С.,

за участю сторін: державного обвинувача - старшого помічника військового прокурора Львівського гарнізону підполковника юстиції КУХТИ В.З.; потерпілих: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14; підсудного ОСОБА_15 та його захисника – адвоката ОСОБА_16,

розглядаючи кримінальну справу по обвинуваченню голови санаторно-відбіркової комісії Львівського ОВК майора медичної служби

ОСОБА_15, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Горохові Волинської області, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні п’ятеро дітей, раніше не судимого, на військовій службі в якості офіцера з серпня 1986 року,

у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 366 ч.1, 423 ч.1 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Органами досудового слідства ОСОБА_15 обвинувачується в тому, що він, будучи військовою службовою особою – головою санаторно-відбіркової комісії № 3 Львівського ОВК, діючи умисно, зловживаючи службовим становищем на користь третіх осіб, всупереч вимог ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист», п.п. 1.1. 4.1, 5.3, 5.10, 5.12, 5.13 Інструкції про порядок санаторно-курортного забезпечення у Збройних Силах України, затвердженої Наказом Міністра оборони України № 727 від 09.12.2005 року, 29 липня 2008 року неправомірно видав військовому комісару Стрийського ОМВК підполковнику ОСОБА_17 та члену його сім’ї ОСОБА_18 санаторно-курортні путівки з №№ 3471 та 6796 на період лікування у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» (м. Партеніт) з 04.08.-24.08.2008 року, усвідомлюючи, що останній та члени його сім’ї не є ветеранами військової служби, на обліку у відділі соціального забезпечення Львівського ОВК не перебувають, рішення щодо надання їм вищевказаних санаторно-курортних путівок СВК Львівського обласного військового комісаріату не приймалось, що заподіяло істотну шкоду інтересам окремих громадян - порушило конституційні права на охорону здоров’я та медичну допомогу 29-ти ветеранів військової служби, а саме: ОСОБА_5, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_19, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_20, ОСОБА_4., ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_40, ОСОБА_41., ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_8, ОСОБА_42., ОСОБА_38, що перебували на черзі у Львівському обласному військовому комісаріаті на отримання путівок до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим», чим вчинив зловживання військовою службовою особою службовим становищем в інтересах третіх осіб, що заподіяло істотну шкоду - злочину, передбаченому ст. 423 ч. 1 КК України.

Він же, ОСОБА_15, обвинувачується в тому, що 29 липня 2008 року будучи військовою службовою особою – головою санаторно-відбіркової комісії №3 Львівського ОВК, діючи умисно, достовірно знаючи, що військовий комісар Стрийського ОМВК підполковник ОСОБА_17 та члени його сім’ї не є ветеранами військової служби, на обліку у відділі соціального забезпечення Львівського ОВК не перебувають, рішення щодо надання вищевказаному військовослужбовцю та члену його сім'ї санаторно-курортних путівок №№ 3471 та 6796 на період лікування у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» (м. Партеніт) з 04.08.-24.08.2008 року СВК Львівського обласного військового комісаріату не приймалось, протокол засідання СВК не складався, вніс в офіційні документи санаторно-курортні путівки № 3471 та № 6796 до Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» на прізвище підполковника ОСОБА_17 та ОСОБА_18 завідомо не правдиві відомості, що СВК ЛОВК направлено підполковника ОСОБА_17 та члена його сім'ї ОСОБА_18 у вищевказаний санаторій, які завірив своїм підписом та печаткою СВК – злочину, передбаченому ст. 366 ч. 1 КК України.

Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_15 винним себе у вчиненні даних злочинів не визнав та показав, що 29 липня 2008 року його викликав до себе військовий комісар Львівського ОВК полковник ОСОБА_39 і віддав розпорядження щодо оформлення санаторно-курортних путівок на військового комісара Стрийського ОРВК підполковника ОСОБА_17 та його дружини, при цьому ОСОБА_39 надав йому два бланки незаповнених пільгових санаторно-курортних путівок в санаторій «Крим» м. Партеніт АРК з датою заїзду з 4 по 24 серпня 2008 року. В цей же день ОСОБА_17 надав ОСОБА_15 довідки форми 070 видані Стрийською ЦРЛ на його прізвище та прізвище його дружини, в яких були зазначені відповідні медичні показники, на підставі яких вони потребували санаторно-курортного лікування в даному санаторії, а також ОСОБА_17 надав свою медичну книжку в якій також були записані відповідно медичні показники, за якими він підлягав санаторно-курортному лікуванню в санаторії «Крим». На підставі наданих ОСОБА_17 медичних документів він оформив санаторно-курортні путівки на ОСОБА_17 та його дружину і повернув ці путівки полковнику ОСОБА_39. При цьому, під час оформлення вказаних путівок він, в телефонному режимі, погоджував питання щодо вказаних путівок з іншими членами саноторно-відбіркової комісії. Він, як лікар Львівського ОВК був призначений головою санаторно-відбіркової комісії Львівського ОВК, і згідно відповідного наказу Львівського ОВК щодо розподілу функціональних обов’язків, відповідав лише за визначенням медичних показників щодо направлення осіб, які потребують санаторно-курортного лікування до того чи іншого санаторію, а за облік та видачу санаторно-курортних путівок він не відповідав, цим займався відділ соціального забезпечення військкомату. Тому він не міг зловживати владою на користь третіх осіб, оскільки вказаних путівок ОСОБА_17 на видавав. Не вчиняв він і підроблення документів, оскільки відомості до санаторно-курортних путівок на ОСОБА_17 та його дружину вносив правдиві, на підставі наданих йому медичних документів і за погодженням з членами вказаної санаторно-відбіркової комісії.

Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_39 – колишній військовий комісар Львівського ОВК показав, що дійсно, приблизно наприкінці липня на початку серпня 2008 року, він давав вказівку ОСОБА_15 оформити санаторно-курортні путівки для ОСОБА_17 та його дружини в санаторій «Крим», оскільки від цих путівок відмовився військовий пенсіонер, який повинен був використати дані путівки, його прізвища не пригадує. При цьому він дав ОСОБА_15 дві незаповнені санаторно-курортні путівки та розпорядився оформити їх згідно чинного законодавства.  Оскільки, ці путівки були «горящими», тому він прийняв рішення віддати їх ОСОБА_17, який, як військовослужбовець ЗС України, теж мав право на санаторно-курортне лікування на пільгових умовах.

Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_43 – колишній секретар санаторно-відбіркової комісії Львівського ОВК показала, що у Львівський ОВК з Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України по накладній надійшла певна кількість пільгових санаторно-курортних путівок на третій квартал 2008 року, вона їх зареєструвала у відповідному журналі обліку та віддала полковнику ОСОБА_39, який після накладення резолюції на супровідних документах повернув їй ці путівки за виключенням семи путівок, які залишив у себе. Стосовно санаторно-курортних путівок по яких їздив ОСОБА_17, їй про це стало відомо тоді, коли проводилась перевірка у військкоматі, і за дві путівки не було підпису тих осіб, які ці путівки отримували. Тоді вона дізналась, що по цих путівках в санаторій «Крим» їздив ОСОБА_17 разом зі своєю дружиною. Особисто ОСОБА_17 ці путівки вона не видавала, однак ОСОБА_17 розписався за їх отримання приблизно в середині осені 2008 року.  

    В ході судового розгляду даної справи державний обвинувач подав суду письмове клопотання про повернення справи на додаткове розслідування з мотивів неповноти досудового слідства. Своє клопотання державний обвинувач мотивував тим, що підчас досудового слідства у кримінальній справі відносно голови санаторно-відбіркової комісії Львівського обласного військового комісаріату майора медичної служби ОСОБА_15, обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 366 ч. 1,  423 ч. 1 КК України,  виявлена неповнота досудового слідства, яка не може бути усунута в судовому засіданні.

    Неповнота досудового слідства полягає в тому, що допитаний у ході судового слідства свідок - колишній військовий комісар Львівського обласного військового комісаріату полковник запасу ОСОБА_39 показав, що фактично дав вказівку видати санаторно-курортні путівки ОСОБА_17 та його дружині, що вказує на вчинення зловживання владою в інтересах інших осіб окрім ОСОБА_15, ще й ОСОБА_39 Також, під час огляду речових доказів, а саме: книги № 205 протоколів про видачу санаторно-курортних путівок СВК Львівського обласного військового комісаріату від 03 грудня 2008 року виявлений протокол у якому зазначено, що санаторно-відбірковою комісією ЛОВК приймалось рішення щодо видачі путівок ОСОБА_17 та його дружині ОСОБА_18, що потребує встановлення обставин та осіб, які його склали, виготовили та долучили до книги протоколів СВК ЛОВК, а також встановлення осіб, які підписали його від імені ОСОБА_15 та інших членів комісії, оскільки допитаний  підсудний ОСОБА_15 показав, що він цей протокол не підписував і підпис навпроти його прізвища у цьому протоколі виконано не ним, а іншою особою, і те, що з наявних 24 протоколів засідання зазначеної комісії за 2008 рік, він підписував лише чотири, що вказує на наявність ознак діяння, передбаченого ст. 366 КК України в діях інших невстановлених слідством осіб, у зв’язку з чим необхідно вирішити питання щодо притягнення до відповідальності інших осіб, а відповідно до вимог ст. 278 КПК України, для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності іншої особи необхідно направити все провадження в справі для проведення досудового слідства. Також не дослідженими залишились обставини внесення відомостей до санаторно-курортних путівок виданих ОСОБА_17 та його дружині ОСОБА_18 щодо встановленому їм діагнозу, які не відповідають записам у медичній книжці ОСОБА_17 та медичним довідкам форми 070 виданих Стрийською ЦРЛ Львівської області. Усунути дану неповному в ході судового слідства не можливо, оскільки необхідно провести військово-лікарську комісію та судово-медичну експертизу ОСОБА_17 та члену його сім'ї щодо наявності у них захворювань зазначених у путівці та медичних документах. Також, в ході судового слідства встановлено, що органами досудового слідства залишилась не дослідженою видача інших путівок військовослужбовцям Львівського обласного військового комісаріату, які не являються ветеранами військової служби та учасниками бойових дій у період 2007-2009 років, що здійснювалась СВК ЛОВК головою якої був ОСОБА_15 Потребує дослідженню у справі завдання істотної шкоди в частині порушення конституційних прав потерпілих, а саме: матеріальної шкоди та шкоди здоров’ю внаслідок ненадання путівок, оскільки ці обставини не були досліджені у ході досудового слідства і їх неможливо встановити підчас судового слідства.

    У зв’язку з наведеним виникає необхідність у проведенні значної кількості слідчих дій, проведенню експертних досліджень, витребування та вилучення документів, встановлення осіб, що вчинили протиправні дії, а також прийняття правових рішень щодо притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, що є неповнотою досудового слідства, яка не може бути усунута в ході судового слідства.

    Стосовно заявленого державним обвинувачем клопотання про повернення справи на додаткове розслідування, потерпілі ОСОБА_4, ОСОБА_9, ОСОБА_7, підсудний ОСОБА_15 та його захисник – адвокат ОСОБА_16, кожен окремо, заявили, що вони покладаються на розсуд суду.

    Проаналізувавши дане клопотання, вислухавши думку учасників процесу та оцінивши всі вказані вище обставини, суд вважає, що для встановлення істини у даній справі та прийняття законного рішення необхідно усунення викладеної вище неповноти та неправильності досудового слідства, однак, оскільки усунення даної неповноти досудового слідства потребує великого обсягу роботи та дослідження обставин, що дають підставу притягти до відповідальності, інших причетних до злочину осіб, а також проведення слідчих та інших процесуальних дій виконання яких неможливе з додержанням процесуальної форми судового розгляду, і викладені неповнота та неправильність досудового слідства в зв’язку з цим не можуть бути усунуті в судовому засіданні, вважає за необхідне повернути дану кримінальну справу військовому прокурору Львівського гарнізону для проведення додаткового розслідування.

При проведення додаткового розслідування необхідно виконати вказані вище вказівки та провести інші слідчі дії, що виникнуть в процесі слідства.

         

          На підставі викладеного, керуючись ст. 281 КПК України, військовий місцевий суд,

П О С Т А Н О В И В:

Кримінальну справу по обвинуваченню голови санаторно-відбіркової комісії Львівського ОВК майора медичної служби ОСОБА_15 у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 366 ч.1, 423 ч.1 КК України, направити військовому прокурору Львівського гарнізону для проведення додаткового розслідування.

На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до апеляційного суду через військовий місцевий суд Львівського гарнізону.

Копія вірна:

ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ

підполковник юстиції                                                               І. СТЕЛЬМАХ

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація