Справа № 2-1713/10р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2010 року Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Кардаш О.І.
секретаря Боднар Н.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Калуші цивільну справу за позовною заявою прокурора м.Калуша в інтересах держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди,
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом посилаючись на те, що постановою Калуського міськрайонного суду від 27.01.2009 року відповідачку визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого п. «г» ч.2 ст.5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією» та накладено стягнення у виді штрафу. Своїми протиправними діями відповідач спричинив Управлінню праці та соціального захисту населення Калуської міської ради збитки в сумі 5000 грн., які позивач просить стягнути в їх користь та судові витрати по справі.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача позов не визнала, пояснивши, що позивач уже звертався до ОСОБА_1 з даним позовом, однак через його неявку в судове засідання ухвалою Калуського міськрайонного суду від 15.07.2010 року позовну заяву було залишено без розгляду. А тому, у відповідності до ст.205 ч.1 п.2 ЦК України провадження у справі слід закрити, оскільки зазначена ухвала набрала законної сили. Крім того, зазначає, що до відповідальності по відшкодуванню завданих збитків мали б притягнути інших осіб, які були членами комісії і брали участь у обстеженні садиби, пошкодженої стихією.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Встановлено, що постановою Калуського міськрайонного суду від 27.01.2009 року відповідачку визнано винною у вчиненні правопорушення, передбаченого п. «г» ч.2 ст.5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією» та накладено стягнення у виді штрафу (а.с.2-4). Зі змісту постанови слідує, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника відділу капітального ремонту та реконструкції житлового фонду УЖКГ Калуської міської ради, будучи головою комісії по оцінці нанесених збитків населенню м.Калуша стихією, що відбулася в період з 23.07.2008 року-27.07.2008 року, будучи державним службовцем 5 категорії, являючись уповноваженою на складання дефектних актів та актів обстежень підтоплених житлових будинків внаслідок стихії, при складанні дефектного акту та акту обстеження садиби та присадибної ділянки ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1, що були пошкоджені стихією (повінню), вказала, що внаслідок повені пошкоджено штукатурку площею 5 м.кв., проте не зазначила де саме, житловому будинку чи в господарській споруді (літній кухні), хоча фактично було пошкоджено штукатурку в літній кухні ОСОБА_2 В результаті чого, відповідачкою було надано незаконні переваги ОСОБА_2 в отриманні допомоги в розмірі 5000 грн. як за житловий будинок.
У відповідності ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи з особистим немайновим правам фізичних або юридичних осіб, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
У відповідності до вимог ст.13 ЗУ «Про боротьбу з корупцією» збитки, заподіяні державі, підприємству, установі, організації незаконним використанням приміщень, засобів транспорту і зв’язку, іншого державного майна або коштів, підлягають відшкодуванню винними особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на загальних підставах і умовах матеріальної відповідальності працівників та військовослужбовців.
Безумовною підставою відшкодування шкоди є наявність вини у діях фізичної чи юридичної особи і враховуючи, що вищенаведеною постановою суду вина у вчиненні корупційного діяння встановлена тільки щодо ОСОБА_1, то в суду немає підстав для притягнення до відповідальності інших осіб. За таких обставин, позовна вимога про відшкодування завданої шкоди Управлінню праці та соціального захисту населення в розмірі 5000 грн. є обґрунтованою та підлягає до задоволення.
Доводи відповідача про те, що провадження по даній справі підлягає до закриття є безпідставні, оскільки за змістом ст. 207 ч.2 ЦПК України особа, заява якої залишена без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду. А тому позивач правомірно звернувся до суду за захистом державних інтересів.
У відповідності ст.88 ЦПК України судові витрати по справі покласти на відповідача.
На підставі наведеного та керуючись ст. 13 ЗУ «Про боротьбу з корупцією», cт.1166 ЦК України, ст.ст. 209, 213-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради 5000 грн. матеріальної шкоди.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічний розгляд справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення , апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення в цей же термін з дня отримання копії рішення.
ГОЛОВУЮЧА СУДДЯ :