Судове рішення #10867535

Справа № 2-2090

2010 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

08 липня 2010 року Ленінський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді                           Іванова І.П.

при секретарі                                     Іншаковій О.Г.

за участю представника відповідача     ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_2 в інтересах малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий виїзд неповнолітньої дитини за кордон без згоди батька, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка в інтересах малолітнього, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 звернулася до суду із позовом до відповідача про надання дозволу на тимчасовий виїзд неповнолітньої дитини за кордон без згоди батька, мотивуючи свої вимоги тим, що у період шлюбу з ОСОБА_4 у них народилась дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає разом з нею.

Рішенням Ленінського районного суду м. Донецька, шлюб між ними розірвано.

У теперішній час вона бажає тимчасово виїхати з дитиною за кордон для оздоровлення дитини, але відповідач не надає дозволу на виїзд дитини за кордон. У зв’язку з чим, просила дозволити виїзд неповнолітньої дитини за кордон України без згоди батька.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти виїзду дитини до Турецької Республіки, однак погодився надати дозвіл на виїзд дитини до будь якої іншої країни Європи.

Суд, заслухавши позивачку, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до положення ст. 2 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» документами, що дають право на виїзд  з  України  і  в'їзд  в Україну  та  посвідчують  особу  громадянина   України   під   час перебування за її межами, є паспорт громадянина України для виїзду за  кордон, проїзний документ дитини. В свою чергу, згідно з п. 2 - 2 Постанови КМУ від 27.01.1995 р. «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України», виїзд за межі України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або у супроводі осіб, які уповноважені одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється у разі пред'явлення оригіналів документів або їх нотаріально посвідчених копій, зокрема, рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Так, судом встановлено, що у період шлюбу сторін у них народилась дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає разом з позивачкою. 20.11.2008 року Рішенням Ленінського районного суду м. Донецька, шлюб між сторонами розірвано.

В теперішній час позивачка бажає тимчасово виїхати з дитиною за кордон до Турецької Республіки для оздоровлення дитини, але відповідач не надає дозволу на виїзд дитини за кордон, у зв’язку з чим, суд вважає за необхідне надати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон до Турецької Республіки у супроводі матері, без згоди батька ОСОБА_4, що буде відповідати інтересам малолітньої дитини.

На підставі ст. 39 ЦК України, ст.ст. 2 ЗУ «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п. 2 - 2 Постанови КМУ від 27.01.1995 р. «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_2 в інтересах малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий виїзд неповнолітньої дитини за кордон без згоди батька - задовольнити .          

Дозволити громадянину України, малолітньому ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, тимчасовий виїзд за кордон до Турецької Республіки у період з дня набрання даного рішення законної сили по 30 вересня 2010 року у супроводі матері ОСОБА_2, без згоди та супроводу батька ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення винесено у нарадчій кімнаті.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація