Судове рішення #10867375

справа № 2 – 444 / 10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    14 вересня 2010 р.                                 м. Острог

    Острозький районний суд Рівненської області у складі :

головуючого судді   Василевича О.В.

при секретарі            Івчук Є.О.

з участю позивачки ОСОБА_1

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Острозі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

встановив :

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що між ними немає жодних стосунків та почуттів у зв’язку з чим вважає, що збереження шлюбу між нею та відповідачем неможливе, оскільки подальше спільне життя суперечить її інтересам.

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі, посилаючись на мотиви, викладені у позовній заяві та просила його задовольнити, надала пояснення, відповідно до яких вказала, що вони з відповідачем не проживають однією сім’єю понад три роки. Впродовж вказаного часу вона проживає та працює у м.Острог, а відповідач - у м.Києві. Дітей від шлюбу у них немає, побуту спільно не ведуть, у них відсутні спільні інтереси, а відтак шлюб існує формально.

Відповідач в судове засідання не з’явився, надав письмову заяву, в якій вказав про визнання позовних вимог, справу просить розглядати без його участі.

Судом було запропоновано позивачці примиритися, проте вона не виявила бажання та наміру досягнути примирення.  

Суд, заслухавши пояснення позивачки, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, прийшов до наступного.

Позивачка ОСОБА_1 з 27.06.2006 р. перебуває у шлюбі з відповідачем ОСОБА_2, який було зареєстровано у Новомалинській сільській раді Острозького району Рівненської області, про що в Книзі реєстрації шлюбів 27.06.2006р. зроблено відповідний актовий запис за №2, що підтверджується свідоцтвом про шлюб від 27.06.2006р. НОМЕР_1.

Позивачка та відповідач впродовж трьох років проживають окремо, позивачка у м.Острог, а відповідач у м.Києві, а відтак спільного господарства не ведуть.

Від даного шлюбу у сторін дітей нема.

Визнання ОСОБА_2 позовних вимог не суперечить закону та не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб.

Згідно зі статтею 3 СК України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

Відповідно до ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.

Відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.

Таким чином, факт окремого проживання впродовж тривалого часу, відсутність спільного побуту є свідченням формального існування шлюбу між позивачкою та відповідачем та підтвердженням відсутності фактичних шлюбних відносин.

    На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, ст.15, ч.4 ст. 174, ст.ст. 209, 212, 214 - 215 ЦПК України, суд -

вирішив :

Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований Новомалинською сільською радою Острозького району, про що 27.06.2006 року в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис за № 2.

Покласти на ОСОБА_1 витрати, пов’язані зі сплатою державного мита в розмірі 17 грн. при реєстрації розірвання шлюбу, ОСОБА_2  звільнити від сплати державного мита при реєстрації розірвання шлюбу.

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення  суду  набирає  законної  сили  після  закінчення строку для подання апеляційної скарги,  якщо апеляційну скаргу  не було подано.  У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не  скасовано,  набирає  законної  сили  після   розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Острозького районного суду                 Василевич О.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація