Справа № 33 – 291 / 2010
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 серпня 2010 року
Суддя судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Рівненської області Збитковська Т.І, розглянувши матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1, -
В С Т А Н О В И Л А :
Постановою Дубенського міськрайонного суду від 19 липня 2010 року ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41УпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 560 грн.
За змістом постанови, 31 травня 2010 року державним інспектором територіальної інспекції праці в Рівненській області складено протокол, згідно якого при перевірці дотримання вимог законодавства про працю суб”єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, юридична адреса - АДРЕСА_1, встановлено, що в порушення ст.ст.57, 115 КЗпП України працівникам магазину двічі на місяць не виплачується заробітна плата та не встановлено графік змінності.
У поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1 доводить, що суд у його відсутність, без належного повідомлення про день і час розгляду справи, безпідставно притягнув його до адміністративної відповідальності, не перевіривши всіх доказів у справі, що мають значення для її правильного вирішення, і прийняв незаконне рішення, яке просить скасувати із закриттям справи провадженням.
Перевіривши матеріали справи та доводи, викладені в апеляційній скарзі ОСОБА_1, вважаю, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а сама постанова – скасуванню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст.251,254 КУпАП особа притягається до адміністративної відповідальності лише на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, в якому повинно бути викладено суть скоєного правопорушення.
Однак, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 17-03-011/0040 від 31 травня 2010 року, складеного державним інспектором територіальної інспекції праці у Рівненській області, у ньому на порушення вимог ст.256 КУпАП належно не розкрито суті правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 та його об”єктивної сторони, а лише зазначено, що при перевірці приватного підприємця ОСОБА_1 встановлено, що в порушення вимог ст.57 КЗпП України працівникам магазину не встановлено графік змінності, та в порушення ст.115 цього ж Кодексу, заробітна плата працівникам не виплачується двічі на місяць.
Із вказаного протоколу, як і з самого акту перевірки /а.с.2-3/, не можна дійти висновку, чиї права, захищені трудовим законодавством України, порушено діями ОСОБА_1, як приватного підприємця, і про працівників якого магазину йдеться.
Не зазначив конкретного викладення цих обставин і суддя у своїй постанові, мотивувальна частина якої взагалі не містить висновку судді з формулюванням вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, а містить лише посилання на проведену 31 травня 2010 року перевірку щодо суб”єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_1, вид економічної діяльності якого - роздрібна торгівля.
Між тим, за вимогами ст. 280 КУпАП орган /посадова особа/ при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов”язаний з”ясувати : чи було вчинено адміністративне правопорушення; чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а сама постанова, згідно ст.283 цього Кодексу, повинна містити викладення обставин, установлених і доведених при розгляді справи.
Вказаних вимог закону при розгляді даної справи судом не дотримано.
Заперечення ОСОБА_1 щодо складеного протоколу нічим не спростовано, акт перевірки дотримання вимог трудового законодавства, який став підставою для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, не досліджено, а сам розгляд справи проведено у відсутність особи, щодо якої складено протокол, без належного повідомлення, відповідно до вимог ст.268 КУпАП, про день і час розгляду протоколу, про що правомірно наголошується в апеляційній скарзі.
Враховуючи, що чинне законодавство позбавляє можливості апеляційну інстанцію усунути допущені недоліки протоколу про адміністративне правопорушення, а судове рішення постановлене без дотримання вимог ст.245 КУпАП про повне, всебічне і об”єктивне з”ясування всіх обставин справи, вважаю, що оскаржувана постанова не може залишатися чинною і підлягає скасуванню, а справа – закриттю провадженням.
Керуючись ст. ст.247, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Постанову Дубенського міськрайонного суду від 19 липня 2010 року стосовно ОСОБА_1 скасувати із закриттям справи провадженням.
СУДДЯ Т.І.ЗБИТКОВСЬКА