Справа № 2-2262-1/10
ЗАОЧНЕ Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2010р. Святошинський районний суд м. Києва
в складі: головуючого - судді Кириленко Т.В.
при секретарі Слободі Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, суд,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі 1500,24грн., посилаючись на те, що відповідач зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 та є споживачем електричної енергії на відплатній основі відповідно до Цивільного кодексу України, Закону України «Про електроенергетику», Правил користування електричною енергією для населення. Пунктом 42 Правил передбачено, що споживач електричної енергії зобов’язаний оплачувати спожиту електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил. Однак відповідач свої зобов’язання по оплаті електричної енергії не виконав та допустив заборгованість в розмірі 1500 грн. 24 коп.
Відповідач в судове засідання не з’явився про день слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив, а тому суд вважає можливим слухати справу у його відсутність згідно ст. 224 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 зареєстрований та проживає АДРЕСА_1 /ас 9/.
Згідно наданого до суду особового рахунку, у відповідача станом на 1.02.2010р. виникла заборгованість за спожиту електроенергію в розмірі 1500грн. 24коп. /ас 7-8/.
Відповідно до п. 42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999р. № 1357 споживач електричної енергії зобов’язаний оплачувати електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил.
Згідно ст. 11 ЦК України цивільні права та обов’язки можуть виникати із договорів, правочинів чи безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Відповідно до п. 4 ст. 4 ЦК України постанови Кабінету Міністрів є актами цивільного законодавства.
Згідно ст. 525, 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог – відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Оскільки відповідач не виконав свої зобов’язання по оплаті спожитої електричної енергії, то заборгованість підлягає стягненню в примусовому порядку.
Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові витрати.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4,11, 525, 526 ЦК України, ст.ст. 10, 57, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 224, 226 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» заборгованість за електроенергію в розмірі 1 500 грн. 24коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерної енергопостачальної компанії «Київенерго» судові витрати в розмірі 81 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі заяви про його оскарження протягом 10 днів та апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви.
Суддя