Судове рішення #10850431

№2-4378-10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

18 травня 2010 року

Хмельницький міськрайонний суд в складі

головуючої судді – Спірідонової Т.В.

при секретарі –  Потаніній О.О.

з участю позивача-  Регеши Н.І.

представника  позивача- Косюк С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Хмельницькому цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства «Житлово-експлуатаційне об’єднання», Житлово-будівельний кооператив №25 про визнання права власності

 встановив:

     

Позивач звернулася з позовом та вказала, що  ІНФОРМАЦІЯ_1. помер її чоловік- ОСОБА_3, після смерті якого вона є спадкоємцем належного йому майна. За життя ОСОБА_3, будучи членом ЖБК №25, сплатив у повному розмірі суму пайового внеску за кооперативну квартиру АДРЕСА_1. Однак, право власності на квартиру не зареєстрував. Через відсутність правовстановлюючих документів неможливо оформити спадщину. Просить визнати  за нею, ОСОБА_1, право власності на квартиру АДРЕСА_2.

Позивач та її представник у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просять їх задовольнити.

    Відповідач- представник ЗАТ «Житлово-експлуатаційне об’єднання» повідомлений належним чином про час і місце слухання справи, у судове засідання не з»явився, подав заяву про слухання справи у його відсутності.

    Відповідач- представник Житлово-будівельного кооперативу №25 повідомлений належним чином про час і місце слухання справи, у судове засідання не з»явився, подав заяву про слухання справи у його відсутності.

    Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що   позовні вимоги знайшли своє підтвердження.

Судом  встановлено,  що 28 січня 1972 року було укладено шлюб між  ОСОБА_3 та ОСОБА_1.  

    В період перебування у шлюбі ОСОБА_3 та позивачкою ОСОБА_1    за їх спільні кошти був сплачений повністю пайовий внесок за квартиру АДРЕСА_1.

Відповідно до ст.22 КпШС України (який був чинний на час спірних правовідносин)  майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю.

Відповідно до п.6 «и» постанови Пленуму Верховного суду України від 18.09.1987р. №9 «Про практику застосування судами законодавства про житлово-будівельні кооперативи» до повної сплати пайового внеску за квартиру суд вирішує питання про право власності на частку в паєнагромадженні, а після завершення сплати- про право на частку в праві власності на квартиру залежно від належної особі частки у паєнагромадженні.

Тому,  ОСОБА_3 та ОСОБА_1 мали право на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 кожний.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_3, після смерті якого відкрилась спадщина на 1/2 частину квартири АДРЕСА_3. Спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_3 є його дружина ОСОБА_1, яка прийняла спадщину відповідно до ст.1268,1269 ЦК України.

Відповідно до ст.1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.

Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про шлюб, довідкою про склад сім»ї, виданій ЗАТ ЖЕО ЖЕД-2, довідкою про виплату пайового внеску за квартиру, свідоцтвом про смерть, довідкою Першої Хмельницької державної нотаріальної контори.

 

За таких обставин, за ОСОБА_1 слід визнати право власності в порядку спадкування на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 та на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1 як на частку у спільному майні подружжя.

     Керуючись ст. 10,60,88,179,212,215 ЦПК України, ст.22 КпШС України,     ст.1226,1261,1268,1269 ЦК України, суд

в и р і ш и в :

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_3, загальною площею 49,2кв.м., житловою площею 31кв.м.  

Визнати за ОСОБА_1   право власності на 1/2 частину квартири АДРЕСА_3, загальною площею 49,2кв.м., житловою площею 31кв.м.  як на частку у  спільному подружжя.

  На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження через Хмельницький міськрайонний суд до апеляційного суду Хмельницької області.

 Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація