№2-1660/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 червня 2010 року
Хмельницький міськрайонний суд в складі
головуючої судді – Спірідонової Т.В.
при секретарі – Потаніній О.О.
з участю позивача- Присяжнюк М.П.
представника позивача- Довженко М.О.
відповідача- Присяжнюка В.Д.
представника відповідача- Говорецького А.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Хмельницькому цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про визнання права спільної сумісної власності подружжя, стягнення коштів
встановив :
Позивач звернулася з позовом та вказала, що 02.05.2009 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем. 04.09.2009 року вона з відповідачем поклали спільні гроші у розмірі 19000 доларів США на депозитний рахунок у відділення №19 Хмельницької філії ПАТ КБ «ПриватБанк». Депозитний рахунок був відкритий на ім’я відповідача, оскільки на той час у неї не було паспорта. Відповідач відмовляється зняти і розділити кошти. Просить визнати за нею, ОСОБА_1 та відповідачем, ОСОБА_2, право власності на грошові кошти на депозитному рахунку, що відкритий 04.09.2009 року у відділенні №19 Хмельницької філії ПАТ КБ «ПриватБанк» на ім’я ОСОБА_2 у сумі 19000 доларів США та на відсотки за депозитом, визнати за ОСОБА_1 право на 1/2 частину грошових коштів, що знаходяться на депозитному рахунку що відкритий 04.09.2009 року у відділенні №19 Хмельницької філії ПАТ КБ «ПриватБанк» на ім’я ОСОБА_2.
Позивач та її представник у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просять їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги не визнав та пояснив, що помістив на депозитний рахунок Хмельницької філії ПАТ КБ «ПриватБанк» свої особисті кошти у сумі 19000 доларів США, які були у нього до шлюбу.
Представник відповідача вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.
Представник відповідача- Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги не знайшли своє підтвердження.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі з 2 травня 2009 року.
З 04.08.2009 року по 07.09.2009 року у Хмельницькій філії ПАТ КБ «ПриватБанк» було розміщено депозитний вклад в сумі 19000 доларів США.
Відповідно до ч.1 ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
ОСОБА_2 у Публічному акціонерному товаристві акціонерний банк «Укргазбанк» з 02.07.2008 року по 06.07.2009 року було розміщено два депозитних вклада: депозит у сумі 9000 грн. та нараховано відсотки у сумі 1268грн.63коп. та депозит у сумі 3200 доларів США та нараховано відсотки у сумі 273,90 доларів США та Хмельницької філії ПАТ КБ «Приватбанк», а також у Хмельницькій філії ПАТ КБ «Приватбанк» було розміщено депозитний вклад у сумі 11000 доларів США та нараховано відсотків у сумі 1183,90 доларів США.
Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про шлюб, довідками, виданими Хмельницьким обласним управлінням Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк «Укргазбанк» від 03.12.2009р., Хмельницькою філією ПАТ КБ «Приватбанк» від 08.12.2009 року та від 12.04.2010р.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.
Позивачкою не надано, а судом не здобуто доказів того, що кошти у сумі 19000 доларів США, які були розміщені на депозитному вкладі у у Хмельницькій філії ПАТ КБ «ПриватБанк» є коштами, які набуті подружжям за час шлюбу.
Тому, підстави для задоволення позову відсутні.
Керуючись ст.10, 60, 88, 179, 209 ЦПК України, ч.1 ст.60 Сімейного кодексу України, суд
в и р і ш и в :
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Публічного акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» про визнання права спільної сумісної власності на грошові кошти у сумі 19000 доларів США та відсотки за депозитом, визнання права на 1/2 частину коштів.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження через Хмельницький міськрайонний суд до апеляційного суду Хмельницької області.
Суддя:
- Номер: Б/н 1204
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1660/10
- Суд: Дарницький районний суд міста Києва
- Суддя: Спірідонова Тетяна Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.10.2015
- Дата етапу: 26.10.2015
- Номер: 6/426/18/19
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1660/10
- Суд: Сватівський районний суд Луганської області
- Суддя: Спірідонова Тетяна Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.11.2018
- Дата етапу: 11.03.2019
- Номер: 2-в/426/5/19
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-1660/10
- Суд: Сватівський районний суд Луганської області
- Суддя: Спірідонова Тетяна Вікторівна
- Результати справи: у задоволенні заяви відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.01.2019
- Дата етапу: 05.02.2019
- Номер: 6/686/739/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1660/10
- Суд: Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
- Суддя: Спірідонова Тетяна Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.07.2021
- Дата етапу: 29.07.2021
- Номер: 2-1660/10
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1660/10
- Суд: Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
- Суддя: Спірідонова Тетяна Вікторівна
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.07.2010
- Дата етапу: 23.09.2015