Судове рішення #108464
Справа № 22-Ц-801/06 Рядок 17

 

 

Справа № 22-Ц-801/06 Рядок 17

Головуючий у І інстанці - Івасюта Л.В. Доповідач - Здрилюк О. І.

УХВАЛА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

02 серпня 2006 року                                                                         місто Луцьк

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

головуючого - судді Сівчука Є.І., суддів - Подолюка В.А., Здрилюк О.І., при секретарі Губарик К.А.,

3 участю позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2,

пр-ка позивачів ОСОБА_3,

пр-ка відповідача ОСОБА_4,

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку питання про поновлення строку апеляційного оскарження рішення Луцького міськрайонного суду від 17 травня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, виконавчого комітету Луцької міської ради, державного підприємства «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» про усунення перешкод в користуванні житлом, відшкодування завданих збитків та моральної шкоди.

Особи, які беруть участь у справі:

позивачі - ОСОБА_1, ОСОБА_2;

представник позивачів - ОСОБА_3;

відповідачі - ОСОБА_5, ОСОБА_6, виконавчий комітет Луцької міської ради, державне підприємство «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція»;

представники відповідачів - ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_4.

Колегія суддів -

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Луцького міськрайонного суду від 17 травня 2006 року частково задоволено позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, виконавчого комітету Луцької міської ради, державного підприємства «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» про усунення перешкод в користуванні житлом, відшкодування завданих збитків та моральної шкоди.

Не погоджуючись з рішенням суду, відповідачі ОСОБА_5 і ОСОБА_6, кожен зокрема, подали заяви про апеляційне оскарження та апеляційні скарги. ОСОБА_5 заяву -26.05.2006 року, а скаргу - 16.06.2006 року, ОСОБА_6 заяву - 25.05.2006 року, а скаргу -16.06.2006 року, тобто з пропуском встановленого законом строку відповідно на 1 день та на 2 дні.

Відповідно до вимог ч. 1 ст.294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Згідно ч.4 ст.295 ЦПК України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Такий же строк оскарження зазначений і в оскаржуваному відповідачами рішенні суду. Відповідно до вимог ч.З ст.294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

В судове засідання відповідачі ОСОБА_5 і ОСОБА_6 та їх представник ОСОБА_7 не з*явились.

Заслухавши осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження обом відповідачам відсутні, оскільки будь-яких доказів пропуску вказаних строків з поважних причин вони не надали і заяв про поновлення строку на апеляційне оскарження не подавали.

Керуючись ст.ст.72,294 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційні скарги відповідачів ОСОБА_5 і ОСОБА_6 на рішення Луцького міськрайонного суду від 17 травня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, виконавчого комітету Луцької міської ради, державного підприємства «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція» про усунення перешкод в користуванні житлом, відшкодування завданих збитків та моральної шкоди із-за пропуску строку на апеляційне оскарження залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Головуючий

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація