Судове рішення #10841120

   

                                                                                                                Спр. № 2-7984\10

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2010  року

                                         Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області  в складі:

                                                                     головуючого                         В.М. Братасюка

                                                                    за участю секретаря                 У.А. Костюк  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ступківської сільської ради, ОСОБА_3, третя особа Тернопільська районна державна нотаріальна контора   про визнання права власності на спадкове майно, -.

в с т а н о в и в :

        ОСОБА_1  звернулася до суду із позовною заявою до Ступківської сільської ради, ОСОБА_3, третя особа Тернопільська районна державна нотаріальна контора   про визнання права власності на спадкове майно – 2\3 частин житлового будинку з надвірними побудовами та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5, посилаючись на те, що прийняла спадщину, шляхом фактичного вступу в володіння спадковим майном, однак постановою нотаріуса позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва з причини відсутності у спадкодавця правовстановлюючого документа на спадкове майно.

         У судовому засіданні позивач не з’вився, однак подав заяву в якій позовні вимоги підтримує та просить суд розглядати справу за своєї відсутності.

          Відповідач Ступківська сільська рада в судове засідання не забезпечила явку представника, однак подала заяву в якій позовні вимоги визнає та просить суд розглядати справу за  відсутності представника.

            Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання з’явилася, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

           Третя особа Тернопільська районна державна нотаріальна контора   не забезпечила в попереднє судове засідання явку представника, однак подала суду заяву в якій просить розглядати справу за відсутності  представника.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення, суд встановив наступні факти.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла  мати позивачки ОСОБА_4, що стверджується повторно виданим свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 30 березня 2010 року,  виданим Ступківською сільською радою Тернопільського району Тернопільської області.

Після її смерті відкрилася спадщина, яка складалася із 1/3 частини житлового будинку з надвірними побудовами та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1, Тернопільської області, що стверджується довідкою №98 від 28.07.2010 року, виданою виконавчим комітетом Ступківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.

Чоловік померлої - мій батько ОСОБА_6 помер в ІНФОРМАЦІЯ_2 році.

До спадкоємців першої черги по закону належить позивачка по справі - ОСОБА_1 - дочка померлої, котра фактично вступила в управління спадковим майном: доглядаю за будинком, тую його, проживаю в цьому будинку.

ІНФОРМАЦІЯ_3 року помер чоловік позивачки ОСОБА_5, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 20 травня 2008 року, виданим Ступківською сільською радою Тернопільського району Тернопільської області.

Після його смерті відкрилася спадщина, яка складалася із 1/3 частини житлового донку з надвірними побудовами та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1, Тернопільської області, що стверджується довідкою №98 від 28.07.2010 року, виданою виконавчим комітетом Ступківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області.

До спадкоємців першої черги після смерті ОСОБА_5, по закону належать: позивачка по справі - ОСОБА_1 - дружина померлого та відповідачка по справі - ОСОБА_3 - дочка померлого, яка відмовилася  від прийняття спадщини на користь позивачки.

Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку встановленого законодавством для прийняття спадщини, він не заявив про відмову від неї.

Таким чином позивачка вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки проживала разом із спадкодавцем в одному будинку, зареєстрована в ньому і проживає в цьому будинку на сьогоднішній день.

Однак отримати в Тернопільській райдержнотконторі свідоцтво про право на спадщину за законом позивачка не змогла із-за відсутності правовстановлюючих документів на ім'я померлих ОСОБА_4 та ОСОБА_5, зокрема, свідоцтв на право власності на 1/3 частини житлового будинку з надвірними побудовами та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1, Тернопільської області, витягів з реєстру прав власності на нерухоме майно ТРГБТІ та відсутності відмови відповідачки по справі від прийняття спадщини в строк встановлений законодавством для прийняття спадщини, про що свідчить Постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії №1679\02-31 від 06.08.2010 року.

Відповідно до ч. 1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, у спосіб передбачений ч.2 ст.16 ЦК України.

Згідно ст..1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

          Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою (ч.1 ст.1220 ЦК України).

          Таким чином, суд приходить до висновку, про те, що ОСОБА_1  набула право власності на спадкове майно – 2\3 частин житлового будинку з надвірними побудовами та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5, в порядку спадкування, однак через відсутність правовстановлюючих документів не може у встановленому законом порядку оформити право власності на нього.

          Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

        Проаналізувавши докази в їх сукупності суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 10, 11 ч.1, 60, 210, 213, 215  ЦПК України,  суд, -

       в и р і ш и в:

         Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно – 2\3 частин житлового будинку з надвірними побудовами та спорудами, розташованого в АДРЕСА_1, після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Рішення  набирає законної сили через десять днів з дня його проголошення, якщо не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги, рішення набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Тернопільської області шляхом подачі через суд першої інстанції у 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий                                                                                         В.М. Братасюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація