Справа № 2-5539/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
10 вересня 2010 року Печерський районний суд м.Києва
в складі: головуючого – судді Гримич М.К.
при секретарі Бульбі Ю.С. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики та інфляційних втрат,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить стягнути з нього 396 500,00 гривень боргу за договором позики, індекс інфляції за весь час затримки виконання грошового зобов’язання – 82 689,21 гривень, 3% річних за прострочення виконання зобов’язання у розмірі 19 210,29 гривень, крім цього позивач просить, відшкодувати витрати по сплаті судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 1820,00 гривень.
Представник позивача, в судове засідання не з’явилась, надала заяву про слухання справи у її відсутність, в якій позовні вимог підтримала та просила задовольнити позов.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином, на попереднє судове засідання судову повістку отримав, проте до суду не з’явився, в подальшому в судові засідання не з’явився, судові повістки не отримав, за таких обставин судом було визнано можливим розглянути у його відсутність.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач згідно з укладеним 04.07.2008 року договором позики отримав при його укладенні у позивача 242 500,00 гривень, що на момент укладення договору складало 50 000,00 доларів США, зі строком повернення 21.07.08 року. До дня подачі позову до суду свої зобов’язання відповідач не виконав.
Відповідно до п.4 Договору позики, грошові кошти підлягають поверненню у гривнях в сумі еквівалентній 50 000,00 доларам США, відповідно до офіційного курсу долара США на день повернення коштів, але в сумі не меншій 242 500,00 гривень.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов’язання повинні виконуватися належним чином і в установлені строки.
Відповідно до ст. 1046 ЦК України, яка підлягає застосуванню до правовідносин, що виникли між сторонами, за договором позики одна сторона (позикодавець) передає другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошей або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Згідно з п.9 укладеного між сторонами договору у разі неповернення позичальником суми позики в строки, визначені цим договором, він сплачує на користь позикодавця суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.
Відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, інший розмір процентів не встановлений законом або договором .
З урахуванням наведених норм законодавства України, беручи до уваги, що відповідач протягом судового провадження ніяких заперечень щодо позову до суду не надіслав, в судове засідання не з’явився, судом встановлено порушення договірних зобов’язань відповідачем, оскільки вони не виконані в обумовлений договором строк, тому зазначена у позовній заяві сума, порядок, спосіб та нормативне обґрунтування підрахунку якої перевірений судом, підлягає примусовому стягненню на користь позивача.
Згідно ст.88 ЦПК стороні, на користь якої було постановлене судове рішення, суд присуджує з другої сторони всі судові витрати.
На підставі викладеного та керуючись ст. 526,625,1049 ЦК України, ст.ст.5, 15,60,212-215,224-226 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_2 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики та інфляційних втрат - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_2 396 500,00 гривень боргу за договором позики, індекс інфляції за весь час затримки виконання грошового зобов’язання у розмірі 82 689,21 гривень, 3% річних за прострочення виконання зобов’язання у розмірі 19 210,29 гривень, витрати по сплаті судового збору в розмірі 1700,00 гривень та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120,00 гривень, а всього стягнути – 500 219 (п’ятсот тисяч двісті дев’ятнадцять) гривень 50 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його постановив шляхом подачі відповідачем відповідної заяви протягом 10 днів з дати отримання копії рішення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення у загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м.Києва.
СУДДЯ: