Справа № 5-43/2009 р.
ПОСТАНОВА
27 січня 2009 року Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
головуючого судді: Дядечка І.І.
при секретарі: Монт А.Ю.
за участю прокурора: Лазоренка О.В..
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці подання адміністрації Кременчуцької виправної колонії Полтавської області (№69) про звільнення від відбування покарання за хворобою ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на невідбуту частини покарання,
ВСТАНОВИВ
Адміністрація КВК (№69) звернулася до суду з поданням, де просить звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання за хворобою.
В поданні вказує, що у результаті обстеження засудженого ОСОБА_1. який знаходиться в місцях позбавлення волі з 10.05.2003 року, було встановлено захворювання, які є підставою для представлення засудженого до звільнення від подальшого відбування покарання.
Суд, вислухавши думку прокурора, який підтримав подання КВК (69), засудженого, який наполягав на його звільненні від відбування покарання, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець АДРЕСА_2 мешканець АДРЕСА_1, українець, громадянин України, розлучений, раніше не судимий.
По даній справі засуджений 20 жовтня 2003 року апеляційним судом Кіровоградської області за ст. 115 ч. 2 п 2,185 ч. 3,70 КК України до 15 років позбавлення волі.
Вирок набув законної чинності 29.01.2004 року.
Початок строку покарання - 10.05.2003 року
Кінець строку покарання - 10.05.2018 року.
До Кременчуцької виправної колонії (№69) прибув 24.11.2005 року з Петрівської виправної колонії УДДУПВП у Кіровоградській області (№ 49).
Вибув 04.04.2007 року до Петрівської виправної колонії УДДУПВП у Кіровоградській області (№ 49) після лікування.
Прибув 04.11.2007 року з Петрівської виправної колонії УДДУПВП у Кіровоградській області (№ 49). Відбуває покарання та проходить курс лікування в лікувальному закладі при установі.
Згідно з ч. 1 ст. 408 КПК України, за наявності підстав, передбачених ст. 84 КК України суддя районного суду за місцем відбування покарання розглядає подання установи, яка відає відбуванням покарання, та висновок лікарської комісії і звільняє засудженого від покарання чи подальшого його відбування.
Відповідно до ч. 2 ст. 84 КК України особа, яка після вчинення злочину або постановления вироку захворіла на іншу тяжку хворобу, що перешкоджає відбуванню покарання, може бути звільнена від покарання або від подальшого його відбування. При вирішенні цього питання суд враховує тяжкість вчиненого злочину, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи.
Отже, ст. 408 КПК України може бути застосована тільки у випадку, якщо засуджений занедужав тяжким захворюванням під час відбування покарання. Це стосується й тих осіб, які захворіли до засудження, але під час відбування покарання їхня хвороба внаслідок прогресування набула характеру, зазначеного в Переліку захворювань, які є підставою для представлення в суди матеріалів про звільнення засуджених від дальшого відбуття покарання, затвердженому Міністерством охорони здоров’я України 21 квітня 1992 року.
Відповідно до ст. 116 КВК України лікувально - профілактична і санітарно - протиепідемічна робота в місцях позбавлення волі організовується відповідно до законодавства про охорону здоров’я. Адміністрація колони зобов’язана виконувати необхідні медичні вимоги, що забезпечують охорону здоров’я засуджених.
Як вбачається з вимог Інструкції про порядок медичного обстеження засуджених які страждають тяжкими хворобами, та представлення на них матеріалів у суду про звільнення від дальшого відбуття покарання, затвердженої Міністерством внутрішніх справ України 13 травня 1992 року, огляд хворого та розгляд медичного обстеження здійснюються комісією після його обов’язкового лікування і ретельного обстеження в умовах стаціонарних лікувальних установ.
Згідно з висновком спеціальної лікарської комісії про медичний огляд засудженого ОСОБА_1. останньому встановлено заключний діагноз:
РТВ (05.11.2007 р.) прогресуючий обох легень (інфільтративний) Дестр. + МБТ+, М+, К+. Р1 + (Н, К, Е, 2), РІІ+ (А, Еі:, Кі, К). Гіст.О. Кат.2. Ког.4 (2007 р.). Хронічний мета туберкульозний бронхіт в стадії загострення. Дихальна недостатність II ст. Хронічна легенево-серцева недостатність НІ ст. Сечокам’яна хвороба. Тубінтоксикація. Виснаження II ст. Відповідно до п. 1.2 Переліку захворювань є підставою для представлення засуджених з до звільнення від подальшого відбування покарання, вказані захворювання є підставою для звільнення ОСОБА_1 від подальшого відбування покарання.
Приймаючи до уваги те, що суду надано достатні докази того, що засудженому ОСОБА_1 призначалося та проводилося лікування до проведення його огляду спеціальною лікарською комісією, що є обов’язковою умовою, враховуючи тяжкість вчиненого злочину, характер захворювання, особу засудженого та інші обставини справи, суд вважає, що подання слід задовольнити.
Керуючись ст. 408 КПК України, ст. 84 КК України, ст. 116 КВК України, Постановою Пленуму Верховного Суду «Про практику застосування судами законодавства про звільнення від відбування покарання засуджених, які захворіли на тяжку хворобу» № 8 від 28.09.1 973 року, суд, -
ПОСТАНОВИВ
Подання адміністрації Кременчуцької виправної колонії УДДУПВП у Полтавській області (№69) про звільнення ОСОБА_1 від відбування покарання за хворобою -задовольнити.
ОСОБА_1 звільнити від подальшого відбування покарання, призначеного вироком від 20 жовтня 2003 року апеляційного суду Кіровоградської області
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області протягом 7 днів.