Судове рішення #10825789

                                                         

справа № 2-а-141/10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2010 року                                                                      селище Верховина      

Верховинський районний суд Івано-Франківської області

в складі:     головуючого-судді                             Атаманюка Р.І.,

з участю        секретаря                         Ласкурійчук С.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відповідача інспектора ДПС Надвірнянського взводу ДПС Яковенчука Ростислава Ярославовича  про визнання протиправною та  скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, -

                                                                  ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що 19 серпня 2010 року у відділі ДВС Верховинського районного управління юстиції він отримав копію постанови серії АТ №168681, винесену  інспектором ДПС Надвірнянського взводу ДПС Яковенчуком Р.Я. від 15.05.2010 року про накладення на нього штрафу в розмірі 260 грн. за ч. 1 ст. 122 КУпАП.

В постанові зазначено, що він 15.05.2010 року о 17 год. 30 хв. в с. Тисменичани Надвірнянського району, керуючи автомобілем НОМЕР_1 порушив вимоги дорожньої розмітки 1.1 «Вузька суцільна лінія», яка поділяє протилежні потоки транспортних засобів.

Вважає накладене на нього стягнення безпідставним та необґрунтованим, оскільки він 15.05.2010 року взагалі не вчиняв порушення правил дорожнього руху. Того дня він справді був в  с. Тисменичани Надвірнянського району, і його зупиняв працівник ДАІ і перевіривши документи відпустив. Однак ніяких претензій, щодо порушення ним правил дорожнього руху інспектор не пред’являв і ніяких документів не оформляв.

В судове засідання від позивача ОСОБА_1 надійшла заява, в якій він просить справу розглядати за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

 Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча про час і місце розгляду справи належним чином був повідомлений, про що свідчить розписка про вручення судової повістки. Про причини неявки суд не повідомив, від нього не надходила заява про розгляд справи за його відсутності та заперечення проти позову.

    За даних обставин суд не вбачає підстав для відкладення справи і вважає можливим розглянути її на підставі наявних доказів.

Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази вважає, що позов підлягає до задоволення із наступних підстав.

             Відповідно до ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської  самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

 Згідно із ст. 256 КУпАП  у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості.

 Протокол підписується особою, яка склала і особою, яка притягується до адміністративної  відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.

 Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

У відповідності із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про                                                        адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою, якою ведеться провадження ;оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про її своєчасне сповіщення про місце і час розгляду справи  і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    В постанові серії АТ №158681 від 15.05.2010 року зазначено, що 15.05.2010 року в с. Тисменичани Надвірнянського району Івано-Франківської області  о 17 год. 30 хв. ОСОБА_1 керуючи автомобілем марки «Мерседес-Бенц» державний номерний знак НОМЕР_1  порушив вимоги дорожньої розмітки 1.1 «Вузька суцільна лінія», яка поділяє протилежні потоки транспортних засобів.

    За вказане правопорушення був притягнений до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 260 грн.          

У матеріалах справи протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення відсутній.

  У відповідності до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Однак, відповідач не представив суду будь-яких доказів про порушення позивачем Правил дорожнього руху, в судове засідання без поважних причин не з’явився, заперечень на позов не подав.

Позивач ОСОБА_1 факт порушення Правил дорожнього руху 15.05.2010 року  в с. Тисменичани Надвірнянського району  заперечив.                                                                

При таких обставинах, суд вважає за доцільне скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, а провадження у справі закрити у зв’язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 18, 71, ч. 2 ст. 99, ч. 1 ст. 102, 159-163, 171-2,186 КАС України,  ч. 1 ст. 122, п. 1 ст. 247, п. 3 ч. 1 ст. 293 КУпАП, суд, -

                                                                 ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача інспектора ДПС Надвірнянського взводу ДПС Яковенчука Ростислава Ярославовича  про визнання протиправною та  скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення – задовольнити.

Постанову серії АТ №158681 від 15.05.2010 року про накладення адміністративного стягнення – у вигляді штрафу в сумі 260 (двісті шістдесят ) грн. на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП – скасувати, а провадження по справі закрити, у зв’язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова оскарженню не підлягає.

    Головуючий:                                 Р.І. Атаманюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація