АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 33 - 956 - 2010 року головуючий у 1-й інстанції: Гапонов А.В.
категорія: ст.124КУ п АП України..
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 вересня 2010 року м. Донецьк
Суддя судової палати з кримінальних справ Апеляційного суду Донецької області Черкашин М.В., за участю особи притягнутої до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянув у відкритому судовому засіданні, в приміщенні Апеляційного суду Донецької області , в місті Донецьку, адміністративну справу за скаргою особи притягнутої до адміністративної відповідальності – ОСОБА_2 на постанову судді Краматорського міського суду Донецької області від 10 серпня 2010 року, якою:
ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1,-
було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.124 Куп АП , та накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік ,-
В С Т А Н О В И В:
Постановою судді Краматорського міського суду Донецької області від 10 серпня 2010 року ОСОБА_2 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУ п АП, та призначено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік, за те, що він 2 серпня 2010 року о 17 год. 35 хв. керуючи автомобілем марки ,,ГАЗ-2705 ,, державний номер НОМЕР_1 в м. Краматорську, по сухому асфальтовому покриттю вул.. Совхозна з боку вул.. Кірова в напрямку вул.. Орджонікідзе, в порушення п.п.11.2, 11.6 Правил дорожнього руху України, виїхав на смугу зустрічного руху, яка призначена для руху трамваїв, та скоїв зіткнення з автомобілем ,, Рута СПВ17 СПГ,, під керуванням ОСОБА_3, який рухався в зустрічному напрямку. При цьому автомобілі отримали механічні пошкодження.
На постанову судді, особа яка притягнута до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову судді скасувати, а провадження по справі закрити.
В обґрунтування апеляційної скарги ОСОБА_2 вказує на те , що суд не перевірив всі докази по справі, та прийшов до неправильного висновку про наявність в його діях складу правопорушення передбаченого ст.. 124 КУ п АП, так як він вважає що в момент зіткнення автомобілів він знаходився не на смузі зустрічного руху, а на своїй смузі, що підтверджується протоколом огляду місця дорожньо – транспортної пригоди . Крім того, судом відносно нього було застосовано надто суворе покарання, що позбавило його єдиного джерела існування, так як він працює водієм.
Вислухав пояснення особи притягнутої до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, який просить його апеляційну скаргу задовольнити, перевіривши матеріали справи, вважаю, що апеляційна скарга ОСОБА_2 підлягає частковому задоволенню.
Доводи ОСОБА_2 про те , що зіткнення автомобілів відбулося на його смузі руху є безпідставними, так як вони спростовуються матеріалами справи: адміністративним протоколом в якому сказано про те, що ОСОБА_2 керуючи автомобілем виїхав на зустрічну смугу руху, де скоїв зіткнення з автомобілем ,,Рута СПВ 17 СПВ,, під керуванням ОСОБА_3, чого в судовому засіданні суду першої інстанції , при розгляді адміністративної справи, ОСОБА_2 не заперечував, та визнавав цей факт.
Крім того, згідно до протоколу огляду місця дорожньо - транспортної події, та схеми вказаної в цьому протоколі, було встановлено та зазначено місце зіткнення автомобілів, яке знаходиться на зустрічній смузі руху автомобіля під керуванням ОСОБА_2 ,, З цим протоколом та схемою був ознайомлений ОСОБА_2 при їх складанні, він їх підписав, але зауважень відносно протоколу та схеми від нього не поступало.
Доводи ОСОБА_2 про те що він був підданий надто суровому адміністративному стягненню є обґрунтованими .
Згідно ст.. 33 КУ п АП , при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини ,що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Вважаю, що суддею суду першої інстанції ці обставини враховані не були, а ОСОБА_2 було призначено надто сурове стягнення.
Санкція ст.. 124 КУ п АП передбачає такі адміністративні стягнення ,як штраф від 20 до 25 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року.
Раз ом з тим , при накладанні адміністративного стягнення, суддя у своїй постанові не навів мотивів незастосування менш суворого стягнення у виді штрафу, яке передбачене санкцією ст.124 КУпАП.
В той же час ОСОБА_2 вперше притягується до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху , а в результаті зіткнення автомобілів з вини ОСОБА_2, автомобілі отримали не значні пошкодження, по скільки в автомобілях були пошкоджені лише дзеркала заднього огляду.
Тому вважаю ,що з урахуванням зазначених обставин, наявні підстави для накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу.
Враховуючи наведене, керуючись вимогами ст.294 Кодексу України про адміністративні правопорушення , суддя Апеляційного суду Донецької області,-
Постановив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити частково.
Постанову судді Краматорського міського суду Донецької області від 10 серпня 2010 року відносно ОСОБА_2 , в частині накладеного стягнення, змінити : за вчинення правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накласти на ОСОБА_2 стягнення у виді штрафу в сумі 340 (триста сорок) гривень.
В решті цю постанову щодо ОСОБА_2 залишити без зміни.
Суддя: