Справа № 2-1308\2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2007 року Московський районний суд м. Харкова в складі: головуючого судді Сиротникова Р.Є., при секретарі Хмельковій О.О., у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Харківської міської ради, третя особа -садівниче товариство «Лайнер» про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1. звернулася з позовом до відповідачів ОСОБА_2., ОСОБА_3., Харківської міської ради про визнання за нею права власності на земельну ділянку №87 площею 0,0568 га, що розташована в АДРЕСА_1 в садівничому товаристві «Лайнер» в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_1., померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1. свої позовні вимоги підтримала та уточнила і просила вважати у якості третьої особи Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельним ресурсам зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1року помер її чоловік ОСОБА_6. і після його смерті відкрилася спадщина, у тому числі на 1\2 частину земельної ділянки №87, що розташована в садівничому товаристві «Лайнер», зареєстрованій на ім'я спадкодавця на підставі договору купівлі-продажу від 31.05.2005 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_4. 1\2 частина вищевказаної земельної ділянки належить їй як дружині спадкодавця. Спадкоємцями першої черги є вони - позивач по справі та їхні сини - відповідачі по справі ОСОБА_2. та ОСОБА_3. Спадщину вона прийняла фактично, оскільки проживала з спадкодавцем на час його смерті в одні квартирі, відповідачі від спадщини відмовилися на її користь, однак, оформити спадщину у нотаріальній конторі вона не має можливості, оскільки вищевказана земельна ділянка не зареєстрована в державному земельному кадастрі, в зв'язку з чим вона вимушена звертатися з даним позовом до суду. Просила позов задовольнити і визнати за нею право власності на земельну ділянку №87 площею 0,0568 га, розташована в АДРЕСА_1 в садівничому товаристві «Лайнер».
Відповідачі ОСОБА_2. та ОСОБА_3. в судовому засіданні позовні вимоги визнали і пояснили, що на спадщину після померлого батька не претендують, просили позов задовольнити і визнати право власності на земельну ділянку за їхньою матір'ю ОСОБА_1.
Представник третьої особи - садівничого товариства «Лайнер» направив до суду заяву, у якій зазначив, що проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1. не заперечує, просив справу розглянути без присутності їхнього представника.
Представник ДП « Центру державного земельного кадастру при державному комітеті по земельних ресурсах» Харківської регіональної філії Демочко О.І., що діє на підставі довіреності, в судовому засіданні зазначила, що від факту визнання в судовому порядку права власності на спірну земельну ділянку, що розташована в м. АДРЕСА_1 за ОСОБА_1. ніяких, визначених законом наслідків для Центру ДЗК, не виникає, тому просила винести рішення на розсуд суду.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, ознайомившись із заявами представників третіх осіб, дійшов до висновку, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що згідно договору купівлі-продажу від 31.05.2005 року, посвідченого приватним нотаріусом ХМНО ОСОБА_4. за №1827, ОСОБА_6., померлий ІНФОРМАЦІЯ_1року, є власником земельної ділянки площею ).0568 га, яка розташована за адресою: м.АДРЕСА_1 садівничого товариства «Лайнер».
Згідно свідоцтва про смерть, ОСОБА_6. помер ІНФОРМАЦІЯ_1року, про що зроблено актовий запис за №4456 міським відділом РАЦС №4 Харківського обласного управління юстиції.
Згідно довідки КЖЕП виконкому Циркунівської сільської ради Харківського району померлий ОСОБА_1. постійно по день смерті проживав за адресою: АДРЕСА_2 разом з дружиною ОСОБА_1., сином ОСОБА_3. та онуком ОСОБА_5.
2
Відповідно до ст. 70 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові та праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самосійного заробітку (доходу).
Відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом з спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку, він не заявив про відмову від неї.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 1222, 1225,1261,1268 ЦК України, ст.ст. 60, 70 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10,11,60, 212,215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на земельну ділянку площею 0,0568 га, розташовану в м. АДРЕСА_1, земельна ділянка №87 садівничого товариства «Лайнер», в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка ОСОБА_6, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження рішення.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
- Номер: 22-ц/793/2320/16
- Опис: про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням та стягнення моральної шкоди
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 2-1308/2007
- Суд: Апеляційний суд Черкаської області
- Суддя: Сиротников Р.Є.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.09.2016
- Дата етапу: 25.10.2016