Справа №2-5066/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2007року м. Харків
Московський районний суд м.Харкова у складі:
головуючого судді Сиротникова Р.Є.
при секретарі Хмельковій О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3про виключення запису як про батька з актового запису про народження дитини та про визнання батьківства, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1звернулася до ОСОБА_2, ОСОБА_3з позовом про виключення запису як про батька з актового запису про народження дитини та про визнання батьківства стосовно своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, та визнання останього батьком своєї доньки.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що перший відповідач ОСОБА_2не є біологічним батьком дитини з моменту її народження, відповідач ніколи не займався вихованням та утриманням дитини, не бачив її, тому що вона народилась від іншого чоловіка. Співвідповідач ОСОБА_3визнає своє батьківство.
03.06.2005 року шлюб між позивачкою та відповідачем ОСОБА_2розірвано. Дочка народилася через 10 місяців після розірвання шлюбу та проживає з матір'ю та батьком ОСОБА_3. Дитина не вважає ОСОБА_2своїм батьком, а визнає за батька ОСОБА_3, вони постійно спілкуються, він допомагає матеріально та приймає активу участь у її вихованні.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила виключити з актового запису про народження дитини запис про батька - ОСОБА_2стосовно своєї неповнолітньої доньки ОСОБА_4 та визнати ОСОБА_3батьком своєї доньки.
Відповідачі в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечували.
ОСОБА_2подав до суду заяву, посвідчену приватним нотаріусом ХМНО за №1089, згідно якої, просив слухати справу без його участі та позов визнає повністю, зазначивши, що не є батьком ОСОБА_4. ОСОБА_3в судовому засіданні подав заяву про визнання позову та просив визнати його батьком неповнолітньої ОСОБА_4 та зобов'язати РАГС видати свідоцтво про народження з зазначенням його батьком дитини в її свідоцтві про народження.
Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідачів, перевіривши матеріали справи, та дослідивши надані сторонами докази, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з таких підстав.
Згідно ст. 138 Сімейного Кодексу України, жінка, яка народила дитину у шлюбі, має право оспорити батьківство свого чоловіка, пред'явивши позов про виключення запису про нього як батька дитини з актового запису про народження дитини.
2
Відповідно до ст. 128 Сімейного Кодексу України, підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.
Судом встановлено, що ОСОБА_4народилася ІНФОРМАЦІЯ_1року про що є актовий запис №1995, зроблений 16 червня 2006 року міським відділом РАГС №3 Харківського обласного управління юстиції м. Харкова.
Згідно свідоцтва про народження матір'ю ОСОБА_4 є ОСОБА_1, а батьком ОСОБА_2.
03 червня 2005 року шлюб між позивачкою та відповідачем розірвано, про що є актовий запис №535, зроблений 30 березня 2006 року міським відділом РАГС №3 Харківського обласного управління юстиції.
Згідно довідки Комунального житлово-експлуатаційного підприємства №178 Київського району м. Харкова від 21.11.2006року малолітня ОСОБА_4проживає разом з матір'ю в квартирі АДРЕСА_1.
Судом встановлено, що батько малолітньої ОСОБА_4записаний у свідоцтві про її народження згідно з вимогами Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2003 р. за №1058/8379 відповідно до яких "Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу (смерті, розірвання шлюбу) або визнання його недійсним, реєстрація народження дитини провадиться в такому самому порядку, як і реєстрація народження дитини, батьки якої перебувають між собою у шлюбі, за винятком випадку, передбаченого абзацом 3 цього пункту.
У графі "Для відміток" на підставі пред'явленого документа зазначається, де і коли було зареєстровано розірвання шлюбу чи смерть батька дитини або коли і яким судом було постановлено рішення про визнання шлюбу недійсним.
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що батько малолітньої ОСОБА_4. записаний в свідоцтві про її народження на підставі вище вказаних правил, а не на підставі заяви батьків. Тому у суду не виникає сумніву про те, що батьком малолітньої ОСОБА_4є ОСОБА_3
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10,11, 60, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 18,128,138 СК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1задовольнити.
Виключити запис про батька ОСОБА_2 з актового запису про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження.
Визнати батьком неповнолітньої ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1року народження ОСОБА_3.
Зобов'язати міський відділ РАГС №3 Харківського обласного управління юстиції видати нове свідоцтво про народження, в якому у графі батько записати ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.