Судове рішення #10818326

Справа 22ц -  13039 /2010р.                                     Головуючий у 1 інстанції: Анісімова Н.Д.

Категорія   57                                                             Доповідач: Краснощокова Н.С.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25  серпня  2010 р.                                    Апеляційний суд Донецької області у складі:

головуючого: Краснощокової Н.С.

суддів:   Никифоряка Л.П., Хейло Я.В.

при секретарі:  Опря Ю.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку  цивільну  справу за апеляційною скаргою  ОСОБА_1    на  постанову  Кіровського районного суду м. Донецька від  19 листопада 2009р.   у справі за позовом  ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України  в Кіровському районі м. Донецька  про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

             Постановою    Кіровського районного суду м. Донецька від  19 листопада 2009р.    позов задоволено частково.

Визнано  протиправними дії відповідача щодо  відмови у перерахунку ОСОБА_1   пенсії у разі втрати годувальника , встановленої ч.4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи» із розрахунку 50%  пенсії померлого ОСОБА_2, розмір якої визначається з розрахунку  6 мінімальних пенсії за віком, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Зобов’язано   Управління Пенсійного фонду України  в Кіровському районі м. Донецька     здійснити ОСОБА_1 перерахунок  з 1 вересня  2009р. пенсії у разі втрати годувальника , встановленої ч.4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист  громадян, які постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи» із розрахунку 50%  пенсії померлого ОСОБА_2, розмір якої визначається з розрахунку  6 мінімальних пенсії за віком, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

В решті позовних вимог відмовлено.

У апеляційній скарзі позивачка, посилаючись на невірне застосування судом норм матеріального права, просить постанову суду скасувати і ухвалити нову постанову про задоволення її вимог у повному обсязі.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши наведені в скарзі доводи та дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга позивачки  підлягає задоволенню із наступних підстав.              

            Судом встановлено, що позивачка  ОСОБА_1  з 4 липня 1983р.  перебувала у  шлюбі  із  ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1

             Чоловік позивачки ОСОБА_2 був віднесений до категорії 1 як особа, яка постраждала внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, його було визнано інвалідом 3 групи, проти чого відповідач не заперечував.

              Позивачка перебуває на обліку у відповідача і отримує пенсію у зв’язку з втратою годувальника, яким був для неї її померлий чоловік.

              Відповідно до ч.1 ст.37 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування» пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного  непрацездатного члена сім’ї – 50% пенсії за віком  померлого годувальника.

            З матеріалів  справи вбачається, що 17 серпня 2009 року позивачка звернулась до відповідача  із заявою про перерахунок пенсії у зв’язку з втратою годувальника, виходячи  з розміру державної пенсії – 6 мінімальних пенсій за віком, додаткової пенсії – 50% мінімальної пенсії за віком, передбачених ст.ст.50 та 54 Закону України      «Про статус  і соціальний захист громадян,  які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи»,  та надбавки, як інваліду війни 50% мінімальної пенсії за віком, однак у перерахунку їй було відмовлено відповідачем з посиланням на відсутність підстав для такого перерахунку.

             Вирішуючи спір і задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що управління Пенсійного фонду України в  Кіровському  районі м. Донецька,  як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинно було діяти відповідно до вимог  ст. ст. 50,54  Закону України « Про статус  і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи»  і здійснити нарахування та сплатити позивачці, як особі, що втратила годувальника, який був  визнаний інвалідом ЧАЕС 1 категорії 1 групи  із розрахунку 6 мінімальних пенсій за віком основної державної пенсії та додаткової пенсії - 100% мінімальної пенсії за віком, але на порушення зазначених статей таких нарахувань не проводило.

Керуючись ст. ст. 307, 309, 313, 316 ЦПК України, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості спорів, пов’язаних із соціальними виплатами» апеляційний суд,

ВИРІШИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову  Кіровського районного суду м. Донецька від  19 листопада 2009р.  скасувати.

Позов ОСОБА_1  задовольнити.

Визнано дії Управління Пенсійного фонду України  в Кіровському районі м. Донецька щодо відмови  у перерахунку пенсії ОСОБА_1  протиправними.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України  в Кіровському районі м. Донецька  провести перерахунок пенсії ОСОБА_1   у зв’язку із втратою  годувальника  із розрахунку 50%  пенсії, встановленої  для ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, інваліда 3 групи – не менше 6  мінімальних  пенсій за віком та  додаткової пенсії – 50%  мінімальної пенсії за віком, розмір яких слід обчислювати   у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність,  а також виплачувати   щомісячну компенсацію  за втрату годувальника  із розрахунку 50%  мінімальної пенсії за віком – прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, та з врахуванням   підвищення пенсії  на 25%  прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність з 1 вересня 2009р.

Рішення суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення, є остаточним  та касаційному оскарженню не підлягає.

 

 

 Судді:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація