Справа №2-4854\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.03.2007 року м.Харків
Московський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Малихіна О.Р.
при секретарі Тішинської М.В.
за участю адвокатів: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом
ОСОБА_1до виконкому Московської районної ради м. Харкова про визнання права користування житлом,
встановив:
Позивачка просить визнати за нею право користування житлом в АДРЕСА_1, наймачем якої був ОСОБА_2, померлий ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Вказувала, що вона знаходилась в фактичних шлюбних відносинах з померлим з 1996 року і з його згоди вона у 1996 році поселилась в його квартиру, де мешкала з померлим однією сім'єю і вони вели спільне господарство. Для узаконення своїх відношень вони 24.11.2006 року подали до Московського районного відділу РАЦГ м. Харкова заяву про реєстрацію їх шлюбу, яке було призначено на 29.12.2006 року. Але, ОСОБА_2. раптово помер. Після смерті наймача вона продовжує проживати в квартирі, т.я. іншої жилої площі у неї не має.
Відповідач з позовними вимогами згоден і просив розглянути справу за відсутністю його представника на підставі наявних у справі документів.
Судом встановлене наступне.
Спірною є квартира АДРЕСА_1, яка не приватизована. Наймачем квартирі з 1985 року був ОСОБА_2., який помер ІНФОРМАЦІЯ_1року.
Позивачка і ОСОБА_2. з 1996 року знаходились в фактичних шлюбних відносинах. Позивачка поселилась в квартиру зі згоди померлого і проживала в неї в якості його дружини до дня смерті останнього. Вони вели спільне господарство, із спільних коштів оплачували квартплату і комунальні послуги, придбали меблі і побутову техніку, що підтверджується довідкою ЖЄД-116 від 09.01.2007 року та актами, складеними комісією у складі мешканців будАДРЕСА_1і працівників ЖЄД-116.
З метою узаконення своїх відношень позивачка і померлий 24.11.2006 року подали до Московського районного відділу РАЦС м. Харкова заяву про реєстрацію їх шлюбу. Реєстрація шлюбу було призначено на 29.12.2006 року, але не відбулося у зв'язку з раптовою смертю ОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_1року, що підтверджується довідкою Московського районного відділу РАЦС м. Харкова від 26.12.2006 року №18430 і свідоцтвом про смерть.
Ст. 65 ЖК України встановлює право наймача за письмовою згодою всіх членів його сім'ї, яки проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, та інших осіб.
Наймач був зареєстрований в спірної квартирі один і мав право поселити будь кого на свій розсуд.
Вищенаведені докази свідчать про те, що позивачка поселилась в спірну квартиру в якості дружини наймача, т.т. члена його сім'ї, і з його згоди, у зв'язку з чим, відповідно до ч. 2 ст. 65 ЖК України, вона набула рівного з наймачем права користування жили приміщенням.
Ст. 33 Конституції України гарантує кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування та вільний вибір м'ясця проживання.
Це означає, що наявність чи відсутність прописки самі по собі не можуть бути підставою для визнання або не визнання права користування жилим приміщенням за особою яка там проживала чи вселилась туди як член сім'ї наймача.
2
Ні яких доказів того, що позивачка не проживала в спірної квартирі в якості члена сім'ї наймача, а також того що вона там проживала без згоди наймача, суду надано не було.
Виходячи з вищенаведеного суд задовольняє позов в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 11, 60, 213, 215 ЦПК України, ст. ст. 64, 65 ЖК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право користування житловою площею в кв. АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подано до районного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга може бути подана до районного суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.