№ 2а-1230/07
П О С Т А Н О В А
Іменем України
м. Харків 16-55 год. 20 вересня 2007 року
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Тацій Л. В.
при секретарі Андірєць М.О.
за участю:
представника позивача - Логвиненко А.А., діє за дорученням № 5455-07/33 від 09.07.07
відповідача - відсутній
розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1348,92 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просило суд стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 заборгованість по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на користь управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова в розмірі 1348,92 грн. на р/р 256063012095 в ХОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 351823, код 22682342.
В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав свій позов, в обґрунтування якого зазначив наступне. Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 всупереч діючого законодавства не сплатив збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2006 рік. Управлінням Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова відповідачу було направлено вимогу про сплату боргу страхувальнику, яка була згоджена із страхувальником, але заборгованість до цього часу не погашена.
Відповідач в судове засідання не прибув, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, що довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи. Таким чином, суд вважає, що відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання, його відсутність в судовому засідання не перешкоджає розгляду справи, слід розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Суд заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець, відповідно до довідки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 22-23)
Як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідач зареєстрований 10.04.03, з реєстраційним номером 10908, що підтверджується повідомлення про взяття на облік фізичної особи - підприємця (а.с. 17).
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV фізична особа-підприємець ОСОБА_1 є страхувальником.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Згідно з ч. 2 п. 11.12 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, за підсумками року фізичні особи-підприємці надають органу Пенсійного фонду за місцем проживання розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за звітний рік до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 25 цієї Інструкції.
Таким чином, суд встановив, що відповідач повинен був подавати розрахунки сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду щорічно. Відповідачем було складено та подано до управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова розрахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2006 рік, де зазначена сума внесків в розмірі 1573,72 грн., відповідно до копії розрахунку (а.с. 4). Відповідачем було сплачено лише 224,80 грн., що підтверджується розрахунком до позову (а.с. 3), в наслідок чого залишилася заборгованість в сумі 1348,92 грн.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно із вимогами ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальниками у строки визначені статтею 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до вимог ч. 1 п. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату, після отримання якої страхувальник зобов'язаний протягом десяти робочих днів сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Позивачем була направлено вимога про сплату боргу № Ф-480 від 10.05.2007 року, яка була отримана відповідачем 18.05.2007 року, що підтверджується копією поштового повідомлення (а.с. 5).
Згідно з ч. 3 п. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про
сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки
та суми фінансових санкцій. Відповідач у встановлений строк не перерахував до управління Пенсійного фонду суми недоїмки.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 12, 51, 71, ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч.ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 162, ст. 163 КАС України, ст.ст. 14, 18, 20, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV, п. 11.12 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.03 № 21-1, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1348,92 грн. задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1на користь управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова суму заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1348,92 (одна тисяча триста сорок вісім грн. 92 коп.) грн. на р/р 256063012095 в ХОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 351823, код 22682342.
3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня її проголошення та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Л.В. Тацій
З оригіналом згідно
Постанова не набрала законної сили
Суддя