Судове рішення #10811019

Справа № 2-1530/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 травня 2009 року

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючої Тихої І.М.

при секретарі Жулківській О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за позовом ВАТ ІСБ "

Надра " в особі Філії ВАТ ІСБ " Надра" Тернопільське РУ до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором кредиту, -

ВСТАНОВИВ:

ВАТ КБ " Надра " в особі Філії ВАТ КБ " Надра" Тернопільське РУ звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором № 657/2006-МК від 4.10.2006 року в сумі 53059,70 грн., посилаючись на те, що ОСОБА_1 як кредитор, порушив взяті на себе згідно договору зобов’язання щодо своєчасного погашення заборгованості щомісячними платежами, а ОСОБА_3, як поручитель, повинна нести з ним солідарну відповідальність за всіма зобов’язаннями за кредитним договором.

У суді представник позивача ОСОБА_4 позов підтримав повністю, зіславшись на мотиви, викладені в заяві.

Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_3 у судове засідання не з’явилися, хоча були належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду справи, а тому відповідно до ст. 224 ЦПК України справа розглядається у їх відсутності, на підставі наявних в ній доказів.

Судом встановлено наступні факти:

Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов’язується надати грошові кошти позичальникові у розмірі та на умовах, встановлені договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

4.10.2006 року між ВАТ КБ "Надра" та ОСОБА_1 укладено договір кредиту № 657/2006-МК, за яким останній отримав кредит в сумі 9000 дол. США, що еквівалентно 45450 грн. згідно офіційного курсу НБУ гривні до долара США: 5,05 грн. за 1 долар США. зі сплатою 15,5 відсотків річних за користування кредитом щомісяця. Термін дії договору закінчується 4.10.2010 року.

Погашення кредиту та відсотків за його користування повинно було здійснюватись щомісячними платежами згідно графіку повернення кредиту та сплати відсотків, наведеного в Додатку № 1 до Договору, що є його невід’ємною частиною.

Позивач свої зобов’язання за договором виконав, що підтверджується заявою про видачу готівки № NL - 99 від 9.10.2006 року з підписом ОСОБА_1 про одержання коштів.

Однак, останній в порушення взятих на себе згідно договору зобов’язань щодо погашення заборгованості щомісячними платежами припинив погашення кредиту та відсотків.

Статтею 526 частиною 1 ЦК України передбачені загальні умови виконання зобов’язання, а саме зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору.

Відповідно до ч. 2 ст. 1054 до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 ЦК України. Згідно з ч. 2 ст. 1050 параграфа 1 глави 71 ЦК України якщо договором встановлено обов’язок позичальника повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини, позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

В п. 4.1.4 договору сторони домовилися, що в разі прострочення сплати поточного платежу за кредитним договором позивач має право достроково вимагати повернення кредиту.

Станом на 14.01.2009 року заборгованість відповідача ОСОБА_1 за основною сумою кредиту складає 5925,24 дол. США, що еквівалентно 45624,35 грн., заборгованість по відсотках складає 846,93 дол. США, що еквівалентно 6521,36 грн.

Згідно п. 9.1 договору за порушення строків повернення кредиту позичальник сплачує банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення. Пеня за порушення строків повернення кредиту становить 78,93 дол.США, що еквівалентно 607,76 грн.

Відповідно до п. п. 9.2 договору за порушення строків сплати відсотків за користування кредитом позичальник сплачує банку пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення. Сума пені становить 19,31 дол.США, що еквівалентно 148,69 грн.

Відповідно до п. 9.3 Договору за порушення строків повернення кредиту та/чи сплати відсотків за користування кредитом позичальник сплачує штраф в розмірі 5 відсотків від суми заборгованості по поверненню кредиту та/чи слати відсотків, який складає 40,47 доларів США, що еквівалентно 157,52 грн.

Отже, станом на 14.01.2009 року заборгованість відповідача перед позивачем складає: за основною сумою кредиту - 45624,35 грн, заборгованість по відсотках - 6521,36 грн.; пеня за несвоєчасно погашений кредит - 607,76 грн., ; пеня за несвоєчасно погашені відсотки - 148,69 грн.; штраф за порушення строків повернення кредиту та відсотків - 157,62 грн. Всього - 53059,70 грн.

Для забезпечення даного договору 4.10.2006 року укладено договір поруки, згідно якого поручитель ОСОБА_3 взяла на себе зобов’язання перед кредитором відповідати за виконання позичальником всіх його зобов’язань, що виникають із кредитного договору № 657/2006-МК від 4.10.2006 року в повному обсязі.

Відповідно до ст. 554 ЦК України, у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову відповідальність поручителя.

Таким чином, у даному випадку мають місце порушення з вини відповідачів прав позивача, які підлягають захисту шляхом стягнення солідарно ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на користь банку 53059 грн. 70 коп., що еквівалентно 6890,87 доларам США, заборгованості за кредитним договором та 560 грн. 60 коп. в повернення сплачених судових витрат.

Керуючись ст. ст. 10,60,88,213,215,224,226 ЦПК України, ст. ст. 526 ч. 1,554,1049 ч. 1,1050 ч. 2,1054 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_3 на користь ВАТ КБ " Надра" в особі Філії ВАТ КБ " Надра" Тернопільське РУ 53059 (п’ятдесят три тисячі п’ятдесят дев’ять) грн. 70 (сімдесят) коп., що еквівалентно 6890,87 доларам США, заборгованості за кредитним договором та 560 грн. 60 коп. в повернення сплачених судових витрат.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку.

  • Номер: 6/758/338/20
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1530/09
  • Суд: Подільський районний суд міста Києва
  • Суддя: Тиха І.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.08.2019
  • Дата етапу: 21.08.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація