Справа № 1-69/2009
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2009 року Глухівський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді ЧАБАК І.О.
при секретарі ЧИЛІКІНІЙ А.М.
з участю прокурора САПОН Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глухові справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця АДРЕСА_1 українця, громадянина України, маючого неповну середню освіту, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого у відповідності до ст. 89 КК України, мешкаю чого по АДРЕСА_2
В скоєнні злочину, передбаченого ст. 204 ч. 1,204 ч. 3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1, не маючи ліцензії на право виробництва та торгівлю алкогольними напоями, посягаючи на порядок виробництва та обіг алкогольних напоїв, з метою отримання неконтрольованого прибутку, вчинив умисні злочини, пов’язані з незаконним виготовленням, зберіганням з метою збуту та збутом незаконно виготовлених алкогольних напоїв при наступних обставинах.
Так, ОСОБА_1 на протязі вересня-грудня 2008 року за місцем свого проживання в АДРЕСА_3 з придбаного у невстановлених осіб спирту в кількості близько 70 літрів, шляхом розбавлення спирту з питною водою, незаконно виготовив алкогольні напої, які розлив в пляшки із спирту з полімерного матеріалу різної ємкості. Незаконно виготовлені алкогольні напої зберігав з метою збуту за вказаною адресою.
Реалізуючи свої злочинні наміри, направлені на збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, ОСОБА_1 протягом грудня 2008 року та січня 2009 року реалізовував їх громадянам.
Так 02.12.2008 року ОСОБА_1 збув ОСОБА_2 незаконно виготовлені алкогольні напої в кількості 10 літрів по ціні 16 грн. за 1 літр, за які отримав 160 грн.
03.12.2008 року ОСОБА_1 збув ОСОБА_3 незаконно виготовлені алкогольні напої в кількості 10 літрів по ціні 15 грн. за 1 літр, за які отри мав 150 грн.
В грудні 2008 року збув ОСОБА_4 незаконно виготовлені алкогольні напої в кількості 20 літрів по ціні 15 грн. за 1 літр, за які отримав 300 грн.
11.01.2009 року збув ОСОБА_4 незаконно виготовлені алкогольні напої в кількості 65 літрів по ціні 14 грн. за 1 літр, за які отримав 910 грн.
17.01.09 року збув ОСОБА_1 збув ОСОБА_5 незаконно виготовлені алкогольні напої в кількості 1 літр, за які отримав 16 грн.
Всього на протязі грудня 2008 року - січня 2009 року ОСОБА_1 незаконно виготовив, зберігав з метою збуту, а також збув незаконно виготовлені алкогольні напої в загальній кількості 106 літрів.
Крім того, ОСОБА_1 в січні 2009 року, маючи намір на подальше незаконне виготовлення, з метою збуту алкогольних напоїв, за місцем свого проживання АДРЕСА_4 таким же способом виготовив алкогольні напої, які налив в пляшку із полімерного матеріалу, ємністю 5 літрів, та в дві пляшки ємністю 2 літра. Незаконно виготовлені алкогольні напої в кількості 9 літрів та залишок спирту в кількості 3,5 літрів ОСОБА_1 незаконно зберігав в приміщенні житлового будинку за вказаною адресою, з метою подальшого збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв та подальшого незаконного їх виготовлення.
23.01.2009 року за місцем проживання ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_5 працівниками податкової міліції виявлено та вилучено спирт, який ОСОБА_1 використовував для виготовлення алкогольних напоїв в кількості 3,5 літра та 9 літрів незаконно виготовлених алкогольних напоїв.
Згідно висновку експертизи спиртомістких сумішів № 812 від 20.02.2009 року, проведеної експертом Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім.. Заслуженого професора ОСОБА_6, рідини, які були реалізовані та зберігались ОСОБА_1 являють собою спирто - водну суміш з вмістом етилового спирту 44,0%, 44,5%, 45%, (по об'єму), що дозволяє їх віднести до міцних алкогольних напоїв. Вони за показниками масової концентрації естерів та альдегідів не відповідають установленим вимогам якості діючих державних стандартів на горілки та горілки особливі, ДСТУ 4256-2003 «Горілки і горілки особливі, технічні умови», виготовлені не промисловим способом і містять у своєму складі ацетон, тобто виготовлені з недоброякісної сировини. Рідина, яка використовувалась для незаконного виготовлення алкогольних напоїв. являє собою спирт етиловий, міцністю 96,0 % (по об'єму), який не відповідає установленим вимогам якості діючих державних стандартів, ДСТУ 4226-2003 « Спирт етиловий ректифікований, технічні умови», за показниками масової концентрації естерів та містить у своєму складі ацетон.
Таким чином, незаконно виготовлені ОСОБА_1 алкогольні напої, які він зберігав з метою збуту, та збував, віднесені до підакцизних товарів.
Крім того, згідно висновку судово-токсикологічної експертизи № 632 від 27.02.2009 року, проведеної експертом Сумського обласного бюро судово-медичних експертиз, сировина (етиловий спирт) з якого ОСОБА_1 виготовляв алкогольні напої та самі алкогольні напої становлять загрозу для життя і здоров’я людей при вживанні.
Відповідно до Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання не якісної та небезпечної продукції» від 14.01.2000 року № 1393- ХІУ, до небезпечної продукції відноситься продукція, яка не відповідає вимогам чинних в Україні нормативно - правових актів і нормативних документів стосовно відповідних видів продукції, щодо її споживчих властивостей, продукція, яка не відповідає обов’язковим вимогам чинних в Україні нормативно - правових актів і нормативних документів щодо її безпеки для життя і здоров’я людини, майна і довкілля, а також продукція, якій з метою збуту споживачам виробником (продавцем) навмисно надано зовнішнього вигляду та окремих властивостей певного виду продукції, але яка не може бути ідентифікована, як продукція за яку вина видається.
Тому алкогольні напої, які були реалізовані та зберігалися ОСОБА_1 при вищевказаних обставинах, виготовлені ним із недоброякісної сировини, в складі якої маються речовини в кількостях, які шкідливі для здоров’я людини, що становить загрозу для життя і здоров’я людей.
Будучи допитаним в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 в пред’явленому йому обвинуваченні за ст. 204 ч. 1 та 204 ч. 3 КК України визнав себе повністю і суду пояснив, що придбав на залізничному роз’їзді «Гудове» етиловий спирт у невідомих йому осіб з потягу сполученням «Льгов - Локоть» по ціні 18 грн. за 1 літр, який зберігав у себе вдома. В загальній кількості придбав 70 літрів спирту. З цього спирту він виготовляв горілку, шляхом розведення водою, щоб міцність виготовлених алкогольних напоїв становила 43-44 градуси. Міцність виготовлених алкогольних напоїв він виміряв за допомогою спиртоміру. Виготовлені алкогольні напої він продавав в грудні 2008 року та січні 2009 року своїм знайомим. При обшуку в нього вдома були виявлені та вилучені спирт та виготовлені алкогольні напої.
В скоєному розкаюється.
Відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України, суд обмежив дослідження доказів фактичних обставин справи допитом підсудного ОСОБА_1
Таким чином, суд приходить до висновку про те, що підсудний ОСОБА_1 своїми умисними діями, які виразились в зберіганні з метою збуту та збуті незаконно виготовлених алкогольних напоїв (підакцизних товарів), вчинив злочин, передбачений ст. 204 ч. 1 КК України, тобто зберігання з метою збуту та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв (підакцизних товарів).
Крім того, своїми умисними діями, які виразились в незаконному виготовленні алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров’я людей, ОСОБА_1 вчини в злочин, передбачений ст. 204 ч. 3 КК України, тобто незаконне виготовлення алкогольних напоїв (підакцизних товарів) з недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров’я людей.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_7, суд відповідно до вимог ст. 65 КК України враховує ступінь і характер суспільної небезпеки ним скоєного, його особу: позитивно характеризується за місцем проживання, має на утриманні престарілу матір.
Щире розкаяння підсудного у вчиненому, позитивна характеристика за місцем проживання, наявність престарілої матері - інваліда І групи на утриманні та забезпеченні, відсутність тяжких наслідків від скоєного, судом визнається, як обставини, які пом’якшують покарання підсудного ОСОБА_1
Обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1 судом не встановлено.
Встановлені судом пом’якшуючі обставини, суд визнає підставами для для застосування ст. 69 КК України та призначення покарання за ст. 204 ч. 3 КК України, нижче від найнижчої межі встановленої санкцією ст. 204 ч. 3 КК України.
Враховуючи сукупність скоєних злочинів, суд застосовує відносно ОСОБА_1 ст. 70 КК України і призначає покарання за сукупністю скоєних злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання біль суворим у вигляді позбавлення волі.
Між іншим, суд дійшов до висновку про можливість виправлення підсудного ОСОБА_1 без відбування покарання, а тому на підставі ст. 75 КК України, вважає за можливе звільнити його від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину.
Керуючись ст. ст. 299,323,324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочинів, передбачених ст. ст. 204 ч. 1,204 ч. 3 КК України і призначити покарання:
- За ст. 204 ч. 1 КК України у вигляді одного року обмеження волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення;
- За ст. 204 ч. 3 КК України у з застосуванням ст. 69 КК України у вигляді двох років позбавлення волі з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для їх виготовлення.
На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно до відбуття призначити покарання у вигляді двох років позбавлення волі з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіскацією обладнання для їх виготовлення.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом І (одного) року іспитового строк у не вчинить нового злочину.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Речові докази: дві пляшки ємністю 0,5 літра, виготовлені із полімерного матеріалу з залишками зразків рідини;
- пляшку ємністю 0,5 літра, виготовлену із прозорого полімерного матеріалу, заповнену прозорою рідиною з характерним запахом спирту;
- дві пляшки ємністю 5 літрів виготовлені із прозорого полімерного матеріалу, в яких знаходиться по 4,5 літра прозорої рідини з характерним запахом спирту;
- пляшку, ємністю 1 літр, виготовлену із полімерного прозорого матеріалу з написом «Cola-Cola», заповнену прозорою рідиною з характерним запахом спирту;
- дві пляшки, ємністю по 2 літра, виготовлені із полімерного прозорого матеріалу, заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту;
- бідон, ємністю 40 літрів, виготовлений із полімерного матеріалу білого кольору, заповнений рідиною;
- дев’ять пляшок, ємністю по 5 літрів. виготовлені із прозорого полімерного матеріалу, заповнені прозорою рідиною;
- дві пляшки, ємністю по 0,5 літра, виготовлені з безкольорового скла, на яких приклеєні етикетки «торгова марка Сумський Двір», горілка «Особлива» ТОВ «Горобина», заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту;
- пляшку ємністю 5 літрів, виготовлену із полімерного прозорого матеріалу, заповнену прозорою рідиною з характерним запахом спирту;
- пляшку, ємністю 5 літрів. виготовлену із полімерного прозорого матеріалу, в якій знаходиться 3,5 літра прозорої рідини з характерним запахом спирту;
- дві пляшки, ємністю по 2 літра кожна, виготовлені з полімерного прозорого матеріалу з заводськими етикетками мінеральна вода «Знаменівська», заповнені прозорою рідиною з характерним запахом спирту;
- дві пляшки, ємністю по 5 літрів, виготовлені із полімерного прозорого матеріалу залишками прозорої рідини з характерним запахом спирту;
- спиртомір - побутовий - знищити.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області через Глухівський міськрайонний суд протягом 15 діб з дня його проголошення.
- Номер: 1-в/408/61/19
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-69/2009
- Суд: Біловодський районний суд Луганської області
- Суддя: ЧАБАК І.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.11.2018
- Дата етапу: 25.03.2019