СПРАВА № 2-3971/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«05» травня 2009 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
в складі головуючого: Костіва О.З.,
при секретарі: Созанській Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі цивільну справу
за позовом: ОСОБА_1
до: ОСОБА_2
про: визнання права власності на майно в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його тітка - ОСОБА_3 Після її смерті відкрилась спадщина на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1, яку померла заповіла йому. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати - ОСОБА_4 Після її смерті відкрилась спадщина на 1/2 частину квартири АДРЕСА_1, яку померла заповіла йому. Однак, оформити свої спадкові права він можливості не має із-за розбіжностей в написанні прізвища та по-батькові померлих в документах, а тому просить суд визнати за ним право власності на спірне майно в порядку спадкування за заповітом.
В судовому засіданні позивач та його представник заявлені вимоги підтримали, зіславшись на мотиви, викладені в позовній заяві.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає до задоволення виходячи із таких міркувань.
В судовому засіданні встановлено наступні обставини.
Позивач ОСОБА_1 є сином ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про народження Серія НОМЕР_1 від 24 травня 1967 року.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 є тіткою позивача.
Однак, згідно свідоцтва про право власності на житло від 12 квітня 1993 року, власниками квартири АДРЕСА_1, є «ОСОБА_3» та «ОСОБА_4» по 1/2 частині.
08 жовтня 2003 року ОСОБА_3 склала заповіт, згідно якого заповіла позивачу ОСОБА_1 належну їй на праві власності 1/2 частину квартири АДРЕСА_1.
Також 08 жовтня 2003 року ОСОБА_5 склала заповіт, згідно якого заповіла позивачу ОСОБА_1 все належне їй майно.
В заповіті та свідоцтві про право власності на житло прізвище матері позивача вказано «ОСОБА_5», а не «ОСОБА_5», як у свідоцтві про народження позивача.
Таким чином, судом встановлено факт родинних відносин, а саме те, що ОСОБА_4 є матір’ю ОСОБА_1
Крім того, в свідоцтві про право власності на житло прізвище та по-батькові тітки позивача вказано «ОСОБА_3» та «ОСОБА_3», а не «ОСОБА_3» та «ОСОБА_3», як в заповіті.
Таким чином, судом встановлено факт належності ОСОБА_3 свідоцтва про право власності на житло - на 1/2 частину квартири АДРЕСА_2 в М.Тернополі, виданого 12 квітня 1993 року Тернопільським міським бюро технічної інвентаризації на ім’я «ОСОБА_4».
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_2, виданим відділом РАЦСу Тернопільського міського управління юстиції, актовий запис № 747.
Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина, яка складалась із належної їй 1/2 частини квартири АДРЕСА_2 в М.Тернополі.
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4, що підтверджується свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_3 виданим відділом РАЦСу Тернопільського міського управління юстиції, актовий запис № 1322.
Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина, яка складалась із належної їй 1/2 частини квартири АДРЕСА_2 в М.Тернополі.
У відповідності до ч. 3 ст. 1268 ЦК України, який діяв на час відкриття спадщини після смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_3, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього кодексу, не заявив про відмову від неї.
В судовому засіданні встановлено, що на час смерті ОСОБА_4 та ОСОБА_3, ОСОБА_1 не заявляв про відмову від прийняття спадщини.
Таким чином, позивач ОСОБА_1 прийняв спадщину.
Інших спадкоємців за заповітом немає, а спадкоємці, які могли б претендувати на спадкове майно, відмовились від спадщини в користь позивача.
За таких обставин, оскільки ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем майна ОСОБА_4 та ОСОБА_3 за заповітом, прийняв спадщину у встановленому законом порядку, оформити свої спадкові права у державній нотаріальній конторі не має можливості, суд вважає, що його позов слід задовольнити та визнати за позивачем право власності на квартиру АДРЕСА_1 та належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 та ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4.
керуючись ст. ст. 10,60,212,256 ЦПК України, ст. ст. 1268,1270 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.
Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.