Судове рішення #10810254

               

    Справа № 2-696/2010 р.    

                  Рядок статзвіту № 36  

  Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И  

  02 вересня 2010 року                                                                                м. Свалява  

Свалявський районний суд Закарпатської області в особі:  

головуючого-судді                          Жиганської Н.М.  

при секретарі                                    Попович Є.В.  

   

розглянувши у відкритому  попередньому судовому засіданні  в м. Свалява справу за  позовом ОСОБА_1 до Полянської сільської ради, третя особа без самостійних вимог КУП “Свалявське РБТІ” про визнання права власності на самочинно збудований будинок,  

В С  Т  А  Н  О  В  И  В :  

  ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Полянської сільської ради, КУП “Свалявське РБТІ” про визнання  права власності на збудований будинок, посилаючись на те, що його тітка ОСОБА_2 купила в 1986 році незавершений будівництвом будинок в с. Поляна вул. Дисковецька Свалявського району на відведеній земельній ділянці розміром 0,07 га. Тітка добудувала будинок повністю, але не оформила його, так як вважала, що  договір купівлі-продажу, який у неї був є достатнім документом, що дозволить їй розпоряджатися майном.  

Після смерті тітки ІНФОРМАЦІЯ_1 позивач дізнався про існування заповіту, за яким вона заповіла будинок в АДРЕСА_1 Свалявського району Закарпатської області.  

При зверненні до КУП  “Свалявське РБТІ”позивач дізнався, що наявний у нього договір купівлі-продажу не є правовстановлюючим документом та не підлягає реєстрації, бо не посвідчений нотаріально під час його оформлення.  

А тому просить суд винести рішення, який визнати за ним право власності на самочинно збудований житловий будинок в АДРЕСА_1 Свалявського району.  

  В судове засідання позивач не з”явився, однак подав до суду заяви про розгляд справи у його відсутності.  

  Представник відповідача в судове засідання не з”вився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги визнав не заперечує проти задоволення позову.  

  Представник третьої особи в судове засідання не з”вився, надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги визнав не заперечує проти задоволення позову.  

  Дослідивши матеріали справи суд приходить до слідуючого висновку.  

  Так, судом встановлено, що згідно договору купівлі-продажу від 26.04.1986 року, укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, остання купила належний продавцеві цоколь, літню кухню, сарай та злів, що знаходяться в АДРЕСА_2 на присадибній земельній ділянці розміром 0,07 га.  

Згідно інвентаризаційної справи, складеної КУП “Свалявське РБТІ” власником будинку в АДРЕСА_1 являється ОСОБА_2.  

Згідно довідки, виданої Полянською сільською радою 03.10.2005 року — згідно поновленої реєстрації будинків, будинок за адресою АДРЕСА_2, відповідає будинку за адресою: АДРЕСА_1.  

Згідно довідки № 290 від 16.06.2010 року, виданої Полянською сільською радою — за дворогосподарством, розташованим за адресою АДРЕСА_1 зареєстровано земельну ділянку площею 0,07 га.  

Власник будинку ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданим ІНФОРМАЦІЯ_1 виконавчим комітетом Полянської сільської ради Свалявського району Закарпатської області.  

Померла ОСОБА_2 залишила заповіт на ім”я позивача ОСОБА_1, залишивши йому дворогосподарство з будівлями по АДРЕСА_2 Свалявського району. Зазначений заповіт 04.09.2000 року посвідчений секретарем Полянської сільської ради Свалявського району та зареєстровано в реєстрі за № 13.  

Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_2придбала цоколь під будівництво житлового будинку та закінчила будівництво житлового будинку, документи на який не оформила.  

За ч.1-2 ст. 375 ЦК України -  власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойоми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.  

Відповідно до ч. 5 ст.  376 ЦК України — на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує прав інших осіб.  

Відпоідно до ст. 1236 ЦК України — заповідач має право охопити заповітом права та обов”язки, які йому належать на момент складання зповіту, а також ті права та обов”язки, які можуть йому належати у майбутньому.  

Таким чином,  тітка позивача ОСОБА_2 на момент смерті  набула право на оформлення права власності на житловий будинок, що нею збудований в АДРЕСА_1, у порядку встановленому п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2009 року № 1035 “Про затвердження тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, спорудженими без дозволу на виконання будівельних робіт” - підставою для оформлення права власності на приватні житлові будинки садибного типу, дачні та садові будинки з господарськими будівлями і спорудами, споруджені до 5 серпня 1992 року, є висновок про технічний стан будинку (будівлі), складений бюро технічної інвентаризації за формою, встановленою Міністерством з питань житлово-комунального розвитку та будівництва, і документ, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, на якій розташовані зазначені об”єкти будівництва.  

Враховуючи, що тітка позивача заповідала йому також всі свої права, які мала на момент смерті та в майбутньому, він також набув право на оформлення права власності на житловий будинок, однак це його право не визнається відповідними установами, до компетенції яких входить оформлення права власності на житловий будинок.  

Враховуючи, що наведене суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.  

  Керуючись ст.ст. 3, 10, 60,  213-215 ЦПК України, ст. 346, 376 ЦК України, суд,  

 

Р  І  Ш  И  В :  

Позов  ОСОБА_1 -  задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудований житловий будинок АДРЕСА_1 Свалявського району.  

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд.  

  ГОЛОВУЮЧИЙ :                                 Н.М.ЖИГАНСЬКА  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація