Судове рішення #10810252

     

Справа ‡‚ 2-709/2010 р.  

                  Рядок статзвіту ‡‚ 23  

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я  

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И  

(  з  а  о  ч  н  е  )  

06 вересня 2010 року                                                                                     м. Свалява  

Свалявський районний суд Закарпатської області в особі:                                  

головуючого – судді                       Жиганської Н.М.  

при секретарі                                  Сваровський О.Е.  

       

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Свалява справу за позовом ДП Свалявське РКП ВВ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з водопостачання та водовідведення в сумі 410 грн. 60 коп.,  

  В С Т А Н О В И В :  

ДП Свалявське РКП ВВ звернулось в суд із позовом до ОСОБА_1 про стягнення грошової заборгованості за послуги з водопостачання та водовідведення в сумі 410 грн. 60 коп. та судових витрат по справі.  

В основу заявлених вимог позивач посилається на те, що позивачем регулярно надавалися відповідачу послуги з водопостачання та водовідведення. Відповідач послугами користувався в повній мірі і наміру відмовитися  від них не мав. У зв”язку з цим в нього виникли зобов”язання  перед підприємством. Взяте на себе зобов”язання відповідач не виконує. Так, через неплату відповідачем підприємству за надані послуги за період з 01.01.2009 року по 31.05.2010 року за відповідачем рахується заборгованість 585 грн. 09 коп. На неодноразове попередження про сплату боргу відповідач не реагує. А тому просить винести рішення, яким стягнути з відповідача на користь ДП Свалявське РКП ВВ  - 410 грн. 60 коп. заборгованості та судові витрати по справі.  

В судов   е засідання представник позивача не з"явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Заявлені позовні вимоги підтримує в повному обсязі.  

Відповідач в судове засідання не з”явився по невідомим суду причинам, хоча про час та місце розгляду справи був своєчасно та належним чином повідомлений.  

Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України – якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, або причину неявки буде визнано неповажною, суд вирішує справу на підставі наявних в ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).  

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов слідуючого висновку.  

Так, судом встановлено, що відповідно до довідок про проведене начислення по особовому рахунку ‡‚ 01643 за станом на 01.01.2009 року за відповідачем рахується заборгованість в сумі 49 грн. 98 коп.; за 2009 рік борг відповідача перед підприємством становить ? 243,12 грн.; за січень-травень 2010 року борг відповідача перед підприємством становить 410 грн. 60 коп. За зазначений період відповідачем проводилась часткова оплата за надані послуги.  

Нарахування суми до сплати відповідачу проводилось підприємством відповідно до тарифів на водопостачання та водовідведення, погоджених рішеннями Свалявської міської ради  ‡‚ 101 від 15.03.2007 р., ‡‚ 155 від 17.04.2008 року, ‡‚ 314 від 18.12.2009 року ‡‚ 37/441 від 26.02.2010 року.  

За договором про надання послуг з водопостачання холодної води і водовідведення від 01.11.2008 року укладеним між Свалявським РКП ВВ та ОСОБА_1 споживач за надані послуги підприємству зобов”язувався сплачувати грошові кошти за централізоване постачання холодної води щомісячно до 10-го числа місяця, що настає за розрахунковим.  

За ч. 1 ст. 903 ЦК України – якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов”язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.  

Згідно ч. 1 ст. 623 ЦК України – боржник, який порушив зобов”язання має відшкодувати кредиторові завдані ним збитки.  

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” - залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення).  

Таким чином, між сторонами виникли правовідносини, що регулюються нормами цивільного закаонодавства щодо виконання договірних зобов”язань, в даному випадку щодо договірних зобов”язань щодо надання комунальних послуг.  

Також судом встановлено, що позивач добросовісно виконував умови договору, про що свідчить відсутність будь-яких зауважень та офіційних претензій щодо якості наданих послуг з боку відповідача.  

Разом з тим, судом встановлено, що відповідачем не в повній мірі виконувалися зобов”язання щодо проведення оплати за надані послуги, відповідно до ст. 9 Договору (розрахований період оплати послуг за один календарний місяць. Термін внесення платежів не пізніше ніж 10 числа, наступним за розрахунковим місяця).  

Відповідно до ст. 20 ч. 3 п. 5 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” - споживач зобов”язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.  

Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що з вини відповідача не належним чином виконуються зобов”язання, а тому позов слід задовольнити та стягнути з ОСОБА_1 на користь державного підприємства РКП ВВ грошову заборгованість за користування послугами з водопостачання та водовідведення в сумі 410 грн. 60 коп. та 30,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, сплачені позивачем при подачі позову до суду.  

Керуючись ст. ст. 10, 60, 208, 209, 212, 213, 215, 224-226 ЦПК України, ст. 623, 625, 901-907 ЦК України,   ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги",   суд,-  

  Р І Ш И В :  

Позов ДП Свалявське РКП ВВ до ОСОБА_1, задовольнити.  

Стягнути з ОСОБА_1 в користь ДП Свалявське РКП ВВ 410 грн. 60 коп. (чотириста десять гривень 60 копійок) заборгованості за надані послуги з водопостачання та водовідведення.  

Стягнути з ОСОБА_1 в користь ДП Свалявське РКП ВВ - 30 грн. (тридцять гривень 00 коп.) витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді.  

Стягнути з ОСОБА_1 51 грн. 00 коп. (п”ятдесят одну гривню 00 коп.) судового збору в користь держави.  

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його постановив за письмовою заявою відповідача.  

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

Апеляційна  скарга  на  рішення  суду  подається протягом десяти днів з дня його проголошення.  Особи,  які брали  участь  у справі,  але  не  були  присутні  у  судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення,  можуть  подати  апеляційну  скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Закарпатської області через Свалявський районний суд.  

  ГОЛОВУЮЧИЙ :                           Н.М.ЖИГАНСЬКА  

        Передано до реєстру  

06.09.2010 року  

  • Номер: 22-ц/811/1516/20
  • Опис: ПАТ "ОТП Банк" до Небесної О.І., Небесної Н.В., Небесної В.В., Новарчук С.В. про стягнення заборгованості.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-709/2010
  • Суд: Львівський апеляційний суд
  • Суддя: Жиганська Наталія Михайлівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.05.2020
  • Дата етапу: 07.05.2020
  • Номер:
  • Опис: про стягнення додаткової пенсії та допомоги як постраждалому внаслідок чорнобильської катастрофи.
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-709/2010
  • Суд: Славутицький міський суд Київської області
  • Суддя: Жиганська Наталія Михайлівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.09.2010
  • Дата етапу: 10.09.2010
  • Номер: 6/464/240/23
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-709/2010
  • Суд: Сихівський районний суд м. Львова
  • Суддя: Жиганська Наталія Михайлівна
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 04.12.2023
  • Дата етапу: 13.12.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація