Судове рішення #1080755
Справа № 2а-2469/07

Справа № 2а-2469/07

 

 

УХВАЛА

 

                                       І М Е Н Е М                           У К Р А Ї Н И

                                       про відмову у відкритті провадження у справі.

            07 09 2007 року,                                                                                м. Харків                                                      

            Суддя Харківського окружного адміністративного суду Курило Л.В., розглянувши адміністративний позов  ОСОБА_1до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова про визнання бездіяльності незаконную, зобов'язання  вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди ,-

встановив:

         06 09 2007 року позивач - ОСОБА_1 звернувся  до Харківського окружного  адміністративного суду з  адміністративним позовом до  відповідача -Орджонікідзевського районного суду м. Харкова про визнання бездіяльності незаконную, зобов'язання  постановити ухвали суду та стягнути  вішкодування моральної шкоди в сумі 336000 грн.

       В  обгрунтування своїх позовних вимог  позивач зазначив, що  в провадженні суддів Орджонікідзевського районного суду м. Харкова знаходяться 12  цивільних та адміністративних справ, у яких були ухвалені рішення з порушенням  процесуального закону.  Позивач вважає, що  Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України суперечать  нормам Конституції України,  тому позивачем були заявлені клопотання про перегляд  судових рішень, але судом  ухвали за даними клопотаннями не були постановлені, чим порушені вимоги ст. ст. 208, 158, 160 ЦПК та ст. 118 КАС України.  Позивач  вважає, що бездіяльністю відповідача  йому спричинена моральна  шкода.

          Відповідно до   ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь -які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких  рішень, дій чи бездіяльності  Конституцією та законами України встановлено інший порядок судового провадження.

     Згідно зі ст. 104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.

 

      Відповідно до положень  Конституції України судді є посадовими особами судової влади, які відповідно  до Конституції та  законів України наділені  повноваженнями здійснювати правосуддя і виконувати  свої  обов'язки  на професійній основі.

         Стаття 126 Конституції України забороняє вплив на суддів у будь - який спосіб  щодо здійснення правосуддя.

          Згідно  ч. 5 ст. 124 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України і тому вважаються законними, доки вони не скасовані в апеляційному чи касаційному порядку або не переглянуті компетентним судом в іншому порядку, визначеному процесуальним законом, в межах провадження справи, в якій вони ухвалені.

          Виключне право перевірки законності та обгрунтованості судових рішень має відповідний суд згідно з процесуальним законодавством. Оскарження у будь - який спосіб судових рішень, діяльності судів і суддів  щодо розгляду та вирішення справи поза передбаченим процесуальним законом  порядком у справі не допускається. Вимога  позивача щодо  відшкодування моральної шкоди є похідною від вимоги щодо  визнання незаконною бездіяльності відповідача  та зобов'язання вчинити певні дії.  Таким чином, даний спір знаходиться поза межами компетенції адміністративного суду і  тому відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України позивачу необхідно відмовити у відкритті провадження у справі.

                Позивач  не позбавлений можливості оскаржити  рішення суду згідно норм  ЦПК України та КАС України, якими передбачений порядок оскарження судових рішень.

 

 

 

          Керуючись    ст. ст. 124, 126, 129 Конституції України , ч.2 ст. 2, ст.  104,    п.1 ч. 1  ст. 109, ст. 165  Кодексу адміністративного судочинства України,

 

                                                 У Х В А Л И В :

 

      Відмовити у відкритті провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова про визнання бездіяльності незаконную, зобов'язання  вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди.

 

      Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі  заяви про апеляційне оскарження в п'ятиденний строк з дня винесення ухвали і поданням після цього протягом 10-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України. Якщо ухвалу   було постановлено без виклику особи, яка її  оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється  з дня отримання нею копії ухвали.

 

         Суддя                                                                                  Курило Л.В.

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація