Судове рішення #10806423

Справа № 2-3148/2009 p.

РІШЕННЯ

Іменем України

12 травня 2009 року Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі:

головуючого: Іващенка О.Ю.

при секретарі: Павлюк О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, в М. Тернополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, посилаючись на те, що з відповідачем в неї спільне життя не склалося. Відповідач близько 7 років тому поїхав за кордон та залишив її з маленькою дитиною. Відповідач не підтримує сім»ю, не забезпечує матеріально, не приймає участі у вихованні дитини. Протягом останніх 7 років вони не проживають разом. Вважає, що шлюб існує лише формально, збереження його неможливе, проти примирення заперечує, тому просить його розірвати, судові витрати покласти на неї.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала та суду пояснила, що з відповідачем в шлюбі вона перебуває з 1998 року. Від даного шлюбу в них є одна неповнолітня дитина - дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Між нею та відповідачем стосунки погіршилися з 2001 року. Відповідач виїхав за кордон. Відповідач не приймає участі в матеріальному утриманні сім»ї, не цікавиться проблемами сім»ї, не приймає участі у вихованні дитини. З часу одруження вони не ведуть спільного господарства, не живуть подружнім життям та проживають окремо. Вважає, що шлюб існує лише формально, проти надання судом терміну на примирення категорично заперечує. Просить шлюб розірвати, судові витрати покласти на неї.

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, і про причини неявки суду не повідомив хоча про день і час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Суд, заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, встановив наступне:

Сторони уклали шлюб 23.04.191998 року, що підтверджується свідоцтвом про одруження від 26.04.2002 року НОМЕР_1, актовий запис № 331.

Від даного шлюбу в сторін є одна неповнолітня дитина - дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Встановлено, що між сторонами погіршилися стосунки з 2001 року. Відповідач не приймає участі в матеріальному утриманні сім»ї, не цікавиться проблемами сім»ї, не приймає участі у вихованні дитини. Тривалий час сторони не ведуть спільного господарства, не живуть подружнім життям та проживають окремо. Позивач категорично заперечує проти надання судом терміну на примирення. Шлюб носить формальний характер.

За таких обставин суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя неможливе і збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, а тому шлюб слід розірвати.

Суд вважає, що витрати по сплаті державного мита при одержані свідоцтва про розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану слід покласти на позивача.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 110, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 23 квітня 1998 року відділом реєстрації актів громадянського стану Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області України, актовий запис № 331.

При одержанні свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з позивача ОСОБА_1 держмито в дохід держави в розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а відповідача ОСОБА_2 від сплати держмита звільнити.

Заочне рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо у встановлені для їх подання строки їх не було подано, а у разі подання апеляційної скарги, якщо його не скасовано - після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте Тернопільським міськрайонним судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та апеляційної скарги - протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подання апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація