№2- 1386-10
Р І Ш Е Н Н Я (заочне)
іменем України
08 липня 2010 року Обухівський районний суд Київської області
в складі:
головуючого судді : Соловйової Н.М.
при секретарі : Кізлівській І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Підприємства по обслуговуванню житла виконкому Української міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги по утриманню будинку і споруд та прибудинкової території.
В С Т А Н О В И В :
В червні 2010 року позивач звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою, мотивуючи тим, що ОСОБА_1 є наймачем квартири АДРЕСА_1 площею 48,30 кв.м, утримання вищеназваного будинку і споруд та прибудинкової території, а також надання інших комунальних послуг здійснює підприємство по обслуговуванню житла виконкому Української міської ради. За період з 01.04.2007 року по 01.05.2010 року відповідачці були надані відповідні послуги по утриманню будинку і споруд та прибудинкової території, по стану на 1.05.2010 року позивачем надані послуги відповідачу на суму 3326 грн. 36 копійок. Відповідач в свою чергу, не укладає договір про участь власника у несенні витрат по обслуговуванню даного житлового фонду, оплату витрат по утриманню будинку провів частково, залишок несплаченої суми заборгованості становить 2253 грн. 46 копійок, який відповідач не сплачує добровільно, не зважаючи на попередження, тому позивач просить стягнути вищевказану суму заборгованості, оскільки несплата цих платежів істотно порушує діяльність підприємства, перешкоджає його нормальному функціонуванню.
В судовому засіданні представник позивача Глівінська Т.Т. вимоги підприємства підтримала, просить стягнути з відповідача 2253 грн. 46 копійок боргу та 30 гривень сплачених витрат на інформаційно –технічне забезпечення.
Відповідач ОСОБА_1 про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, про що свідчать розписки про одержання судових повісток, про причини своєї неявки суд не повідомила, причини її неявки в дане судове засідання судом визнані неповажними.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, заслухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, установив такі факти та відповідні правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 1979 року значиться наймачем квартири АДРЕСА_1язку в м. Українка, проживає в даній квартирі і зобов»язана нести витрати по утриманню будинку, не дивлячись на відсутність письмового договору про надання житлово-комунальних послуг, який не укладений із-за відсутності бажання в цьому відповідача. Оплату витрат по утриманню будинку за період з 01.04.2007 року по 01.05.2010 року ОСОБА_1 провела частково, залишок несплаченої суми складав на 01.05.2010 року - 2253 грн. 46 копійок, яку відповідач відмовляється сплачувати.
Ці обставини підтверджуються рахунками-попередженнями, довідками ПОЖ, повідомленнями, розрахунками та рішеннями виконкому Української міської ради «Про затвердження ПОЖ тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій», та інше.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на : комунальні послуги (центральне постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, вивезення побутових відходів тощо); послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій ( прибирання внутрішньобудинкових приміщень та при будинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів, тощо); послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків; послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд. Пунктом 1 частини 1 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачене право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги, згідно із законодавством та умовами договору на надання цих послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений п.5 ч.3 ст.20 цього Закону обов»язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки встановлені договором або законом.
Відповідно до ч.6 ст. 26 Закону України «Про житло-комунальні послуги» у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця споживач має право розірвати договір у порядку встановленому законом. Згідно зазначених норм закону споживач зобов»язаний оплатити житлово-комунальні послуги якщо він фактично користувався ними, відсутність договору на надання цих послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Отже, оскільки відповідач в добровільному порядку не бажає розраховуватись за отримані послуги, вказана сума заборгованості повинна бути з нього стягнута в судовому порядку.
Згідно ст. 79-81 ЦПК України, Закону України „Про державне мито” та постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ та їх розмірів», з відповідача підлягає стягненню державне мито в сумі 51 гривні на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 гривень, сплачені позивачем.
Керуючись ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215, 218 ЦПК України, ст. 151, 152, 162 ЖК України, ст..525, 526 ЦК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Стави Кагарлицького району Київської області, на користь Підприємства по обслуговуванню житла виконкому Української міськради р-р 26009301270150 в відділенні ПІБ м. Українка МФО 321262 код 20576699 заборгованість за послуги по утриманню будинку і споруд та прибудинкової території в сумі 2253 грн. 46 копійок, 30 гривень сплачених позивачем за інформаційно-технічне забезпечення, всього 2283 гривні 46копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави держмито в сумі 51 гривні.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через Обухівський райсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача або представника, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя :