В И Р О К №1-1165/10
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 серпня 2010 року Шевченківський районний суд м.Києва в складі: головуючого судді - Тельнікової І.Г.
при секретарі - Лещенко О.В.,
з участю прокурора Колнишевої М.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця
с. Людино Калузької області , гр.України, із середньою спеціальною освітою, неодруженого, непрацюючого , проживаючого в АДРЕСА_2
раніше судимого 28 грудня 2009 року Шевченківським районним судом м.Києва
за ч.2 ст.186, 75,76 КК України до 4 років позбавлення волі з іспитовим строком на 2 роки ;
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.2 КК України,
в с т а н о в и в :
маючи не зняту і непогашену судимість, підсудний ОСОБА_1 22 квітня 2010 року приблизно о 17 год. , перебуваючи у квартирі АДРЕСА_1 , після вживання алкогольних напоїв , будучи в стані алкогольного сп»яніння побачив мобільний телефон «Самсунг Х510» , який вирішим викрасти .
Скориставшись тим, що ОСОБА_2 вийшла із кімнати , підсудний повторно таємно викрав чуже майно : мобільний телефон «Самсунг Х510» вартістю 547 грн. з сім-карткою мобільного оператора «Лайф» вартістю 35 грн. на балансовому рахунку, якої було 25 грн., завдавши шкоди потерпілій ОСОБА_3 на загальну суму 607 грн.
Сховавши мобільний телефон під одяг, підсудний ОСОБА_1 залишив квартиру. телефон заклав в ломбард, а гроші витратив на свою потреби .
У подальшому був затриманий працівниками міліції , викрадене майно було вилучено і повернуто потерпілій .
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 повністю визнав себе винним у пред”явленому йому обвинуваченні , у своїх показаннях підтвердив викрадені вище обставини вчинення ним злочину, пояснив суду, що дійсно прийшов в гості до ОСОБА_2 , вони пили пиво і він побачив на кроваті лежав мобільний телефон . Йому потрібні були гроші і він вирішив його викрасти . Коли ОСОБА_2 вийшла до кухні, він вкрав телефон і сховав під одяг. У подальшому вийшов із квартири і здав телефон в ломбард, гроші витратив . У вчиненому щиро розкаявся .
Крім повного визнання своєї вини самим підсудним, його винність у вчиненні злочину підтверджується протоколом виявлення, огляду і вилучення мобільного телефона « Самсунг Х510» , показаннями потерпілої ОСОБА_3 про те, що виявила відсутність свого мобільного телефону вдома і підозра впала на підсудного, але він все заперечував .Потім зізнався .
Свідок ОСОБА_2 підтвердила обставини, за яких підсудний викрав телефон , пояснила , що він прийшов з пивом і попросив принести чашки. Вона вийшла до кухні .
У подальшому підсудний пішов, а мати прийшла з роботи і виявила відсутність мобільного телефона .
Оцінка доказів у сукупності дає підстави вважати повністю доведеною винність ОСОБА_1 у таємному викраденні чужого майна, вчиненому повторно, що правильно кваліфіковано за ст.185 ч.2 КК України .
Обираючи підсудному вид і міру покарання, суд враховує тяжкість злочину, особу підсудного, який позитивно характеризується , щиро розкаявся у вчиненому, що суд визнає пом”якшувальною обставиною . Обтяжуючою покарання обставиною суд вважає вчинення злочину у стані алкогольного сп»яніння .
Суд приймає до уваги , що ОСОБА_1 перебуває на обліку у нарколога, вчинив злочин , відбуваючи покарання під час іспитового строку , викрадене повернуто потерпілій і тяжких наслідків не настало .
Враховуючи дані про особу підсудного , суд вважає за можливе призначити покарання у виді позбавлення волі, що сприятиме перевихованню і виправленню засудженого, із застосуванням ст.71 КК України , оскільки ОСОБА_1 вчинив новий злочин до повного відбуття покарання за вироком Шевченківського районного суду м.Києва .
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України , суд
з а с у д и в :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.2 КК України і призначити йому покарання – 2 (два) роки
позбавлення волі .
На підставі ст.71 ч.1 КК України за сукупністю вироків , до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Шевченківського районного суду м.Києва від 28 грудня 2009 року і остаточно до відбування призначити – 4 роки 6 місяців позбавлення волі .
Строк відбування покарання обчислювати ОСОБА_1 з 13 травня 2010 року .
Речові докази, приєднані до справи і передані на зберігання потерпілій
ОСОБА_3 , - вважати її власністю .
Міру запобіжного заходу до набрання вироком законної сили залишити ОСОБА_1 біз змін – тримання під вартою .
Вирок може бути оскаржено протягом 15 діб з моменту проголошення і у той же строк з моменту отримання його копії засудженим через Шевченківський районний суд м.Києва.
Суддя :