Судове рішення #10794026

Справа №2-п-155/10  

2010 рік.  

  УХВАЛА  

 09 вересня 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі:  

головуючого                      судді  Антонової Н.В.

при секретарі                     Клецовій Н.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор Груп» про перегляд заочного рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор груп» про стягнення заборгованості, -  

  ВСТАНОВИВ:  

 Заочним рішенням Голосіївського районного суду м. Києва від 27.05.2010 року позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор груп» про стягнення заборгованості був задоволений у повному обсязі та ухвалене заочне рішення суду.      

Представник відповідача,  звернувся до суду з заявою про перегляд заочного рішення посилаючись на те, що рішення винесене у його відсутності та без врахування заперечень відповідача. В заяві посилається на те, що на час розгляду справи бути присутнім в судовому засіданні не міг, оскільки перебував у відрядженні у місті Львів. Крім того, вказав, що стороною відповідача до суду подавалося клопотання про витребування судом у ТОВ «Маранта ЛТД» Статуту товариства та протоколу загальних зборів Товариства про згоду учасників про продаж частки статутного капіталу.

В судове засідання на розгляд заяви про перегляд заочного рішення суду представник відповідача не з?явився. Про час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.  

Позивач також на розгляд заяви про перегляд заочного рішення суду не з?явився.

Суд ухвалив проводити розгляд заяви у відсутності сторін, оскільки це не суперечить нормам цивільного процесуального законодавства.    

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява про перегляд заочного рішення не підлягає задоволенню на підставі наступного.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 228 ЦПК України, заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Згідно ст. 232 ЦПК України, заочне рішення підлягає скасуванню, якщо судом буде встановлено, що відповідач в судове засідання не з’явився та не повідомив про причини  неявки з поважних причин і докази, на які він посилається, мають істотне значення для правильного вирішення справи.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Як вбачається з матеріалів справи та з заяви відповідача, він посилається на те, що ним заявлялося клопотання про витребування доказів, які мають істотне значення для справи. Проте, відповідач не надав доказів про неможливість особистого отримання ним таких доказів. Відповідно до вимог ЦПК України, суд вирішує питання про забезпечення доказів лише після того, як відповідач надасть підтвердження про неможливість отримання ним цих доказів. Крім того, відповідач не вказує яке саме значення для наслідків розгляду справи можуть містити такі докази.  

Керуючись ст. 228, 231 ЦПК України, суд –  

  УХВАЛИВ :  

Заяву   Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор Груп» про перегляд заочного рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фактор груп» про стягнення заборгованості –   залишити без задоволення  .

Заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку , встановленому ст. 294 ЦПК.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому  засіданні  під  час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

  Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація