РІШЕННЯ Справа№ 2-1013\10
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 вересня 2010 року Сокальський районний суд Львівської області в складі
головуючого - судді Ніткевича А.В.
при секретарі Кисель О.Я., Коваль Р.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Сокалі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з даним позовом до відповідачки ОСОБА_2, в якому вказує, що перебував із нею у зареєстрованому шлюбі, який 15.01.2009 року розірвано. Від шлюбу у них з відповідачкою є син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає разом з мамою. Згідно рішення Сокальського районного суду на нього покладено обов"язок сплачувати на утримання сина аліменти в розмірі 500 грн. щомісячно. 06.02.2009 року позивач одружився з ОСОБА_4, від шлюбу у них народився син ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 Разом з ним проживає його батько ОСОБА_6, який перебуває на пенсії. На даний час позивач не працює і знаходиться в скрутному матеріальному становищі, не має змоги сплачувати аліменти в розмірі 500 грн. Просить змінити рішення Сокальського районного суду від 20.01.2009 року щодо стягнення з ОСОБА_1 аліментів в розмірі 500 грн. щомісячно, на сплату аліментів в розмірі 250 грн. на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2
В судовому засіданні позивач позов підтримав, просить задовольнити в повному обсязі, в обгрунтування позову надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, додатково пояснив, що на даний час він офіційно не працює, до червня 2010 року систематично їздив з метою заробітків у Польщу, проте, в червні 2010 року у нього вкрали документи, на даний час виготовляє нові. Загалом, стан його здоров»я нормальний, будь-яких протипоказань до роботи немає, після отримання нових документів далі буде їздити у Польщу.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги заперечила, повідомила, що не працює, їй одній важко утримувати малолітнього сина. Позивач з часу ухвалення рішення про стягнення аліментів, жодних платежів не вносив. Син відвідує Великомостівські ясла-сад, за що також необхідно вносити плату. Їй відомо, що позивач офіційно не працює, проте часто їздить в Польшу, де заробляє чималі кошти. Просить відмовити у задоволенні позову.
Заслухавши сторони та дослідивши письмові матеріали справи, суд прийшов до висновку, що у позовних вимогах слід відмовити з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони є батьками неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який проживає з відповідачкою.
З оглянутого рішення Сокальського районного суду від 20.01.2009 року, встановлено, що таким вирішено стягувати із ОСОБА_1 в користь ОСОБА_2 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 500 грн щомісячно, починаючи з 24.10.2008р. до досягнення дитиною повноліття. Рішення набрало законної сили.
Відповідно до ст. 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути зменшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.
В свою чергу, з оглянутого в судовому засіданні свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2, встановлено, що 06.02.2009 року, позивач зареєстрував шлюб із ОСОБА_4.
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, у позивача та його дружини ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_5.
Згідно рішення Сокальського районного суду від 17.05.2010р. по справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів, вирішено стягувати з ОСОБА_1 в користь ОСОБА_4 аліменти на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1., щомісячно в розмірі 350 грн. до досягнення ним повноліття.
Таким чином, в судовому засіданні встановлено, що станом на день розгляду справи в суді позивач ОСОБА_1 офіційно не працевлаштований, створив іншу сім»ю, у якій утримує малолітнього сина, згідно рішення суду повинен сплачувати аліменти в розмірі 350 грн., інших непрацездатних утриманців немає, на стан здоров”я не скаржився.
Також, з інформації, наданої Державною прикордонною службою України у листі № 0.253-9089\0\15-10 від 16.08.2010р., встановлено, що позивач ОСОБА_1, в період з 01.01.2009р. по 12.06.2010р. неодноразово перетинав державний кордон України, з його пояснень мета поїздок – заробляння коштів.
Відповідно до ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує, зокрема, стан здоров”я та матеріальне становище дитини, стан здоров”я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
Що стосується доходу позивача, суд бере до уваги те, що він офіційно не працює, проте заробляє тим, що їздить за кордон, він не визнаний інвалідом, не подав документів, які б свідчили про протипоказання до будь-якої роботи.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що позивач має можливість утримувати малолітнього сина ОСОБА_3 та сплачувати на його утримання аліменти в розмірі 500 грн. щомісячно до його повноліття, відповідно, підстав для зменшення розміру аліментів, не встановлено.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 60, 212 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
У позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів, які стягуються згідно рішення Сокальського районного суду Львівської області від 20.01.2009 року в користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. з 500 грн. щомісячно на 250 грн. - відмовити.
Рішення може бути оскаржене сторонами в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Сокальський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Головуючий: А.В. Ніткевич