ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.07.10Справа №2а-6284/10/15/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Налбандян Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення
Суть спору: ДПІ в м. Феодосії АР Крим (далі - позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Фізичної особи –підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 1383,18грн. Позовні вимоги мотивовані ст. ст. 104, 105 Кодексу адміністративного судочинства України, п.11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”та ст.2 Указу Президента України “ Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємства ”.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.05.2010 року було відкрите провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 14.05.2010 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.07.2010 суд допустив заміну Державної податкової інспекції в м. Феодосії АР Крим її правонаступником - Феодосійською міжрайонною державною податковою інспекцією АР Крим.
У судове засідання представник позивача не з`явився, повідомлений належним чином про час і місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності та підтримання позову у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Вимоги суду не виконав. Про дату, час та місце розгляду був сповіщений належним чином, рекомендованою кореспонденцією. Причин неявки суду не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач - ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АРК 19.01.05р., як фізична особа-підприємець, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію серії НОМЕР_2 (а.с.17) та витяг з ЄДР (а.с.15); ідентифікаційний код НОМЕР_1.
Судом встановлено, що відповідач знаходиться на обліку в ДПІ в м. Феодосії як платник податків (а.с.5).
Статтею 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва ” від 03.07.1998 №727/98, в редакції Указу Президента України від 29.06.1999 №746/99, із змінами і доповненнями, передбачено, що суб’єкти малого підприємництва –фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиними податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Відповідно до ч.2,3 ст.2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва ” ставка єдиного податку для суб'єктів підприємницької діяльності –фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею придбавається одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.
Судом встановлено, що відповідачу на підставі його заяви про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності на 2009 рік виписано свідоцтво про сплату єдиного податку з видом діяльності – роздрібна торгівля у неспеціалізованих магазинах (речі) у розмірі 200,00 грн. за місяць.
Частиною 6 статті 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” встановлено, що суб'єкти підприємницької діяльності –фізичні особи зобов’язані сплачувати єдиний податок не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Однак, відповідач не сплачував суми єдиного податку, у результаті чого утворилася заборгованість у розмірі 1400,00грн., з урахуванням часткової сплати у сумі 16,82, сума боргу відповідача по єдиному податку становить 1383,18 грн., що підтверджується обліковою карткою платника податків, відомостями про сплату на день розгляду справи, розрахунком суми боргу та вимогами №1/671 від 04.06.09р. та №2/29 від 12.01.10р., які були розміщені на дошці оголошень.
Відповідно до положень абз. 4 п.п.6.2.4. п.6.2. ст.6 Закону України №2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Таким чином, податкові вимоги вважаються врученими відповідачу, а податкове зобов’язання узгодженим.
Згідно з ч.2 ст.5 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва ” передбачено, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до розрахунку позовних вимог та наданих позивачем документів за відповідачем числиться податкова заборгованість у розмірі 1383,18 грн.
У силу п.11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”органам державній податковій службі надане право стягувати суми заборгованості перед бюджетами і державними цільовими фондами в судовому порядку.
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158 –163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість по єдиному податку у сумі 1383,18 грн. з перерахуванням коштів в місцевий бюджет на р/р 34214379700024, код платежу 16050200, отримувач - місцевий бюджет, Управління Державного казначейства в АРК.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Тоскіна Г.Л.