Судове рішення #10784201

Справа № 2-7/2010

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

      02 вересня 2010 року Високопільський районний суд Херсонської області у складі:

                    головуючого судді                     -     Дамчук О.О.

                     при секретарі                               -     Крат С.Ф.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Високопільської центральної районної лікарні про відміну наказу № 82 від 06.10.2007 року та скасування догани.

В С Т А Н О В И В :

   

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що  08 жовтня  2007 року його було ознайомлено з наказом № 82 від 06.10.2007 року про винесення догани, в якій зазначено, що при перевірці Диспансерної групи по шлунково – кишковому тракту  (виразкова хвороба) на дільниці позивача виявлено суттєві недоліки в роботі, які призвели до незадовільного нагляду за диспансерними хворими, які потребують контрольованого нагляду два рази на рік та які виражаються : у відсутності амбулаторних карт; хворі не оглядаються на протязі десятків років та оглядаються у вихідні дні (неділя); дописується діагноз виразкова хвороба в амбулаторних картах до прийому які були на початку року на прийомі у лікаря; хворі “Д” групи необстежені ендоскопічно, ФГ, та відсутні аналізи і огляд рай. спеціалістів; всі рецензовані амбулаторні карти без етапних епікризів; з рецензованих амбулаторних карт виявлено відсутність огляду терапевта на протязі багатьох років; в формі 30 не відмічається (призначення прийти та коли прийшов); відсутнє виявлення хворих на виразкову хворобу. З наказом № 82 від 06.10.2007 року позивач не погоджується та з застосуванням до нього догани не згоден, оскільки наказ винесено з суттєвими порушеннями.  Просив суд скасувати наказ “Про винесення догани” № 82 від 06.10.2007 року по ЦРЛ та зняти догану.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та наполягає на їх задоволенні в судовому порядку, при цьому суду пояснив, наступне : наказ № 82 винесений 06.10.2007 року, з мотивів особистої неприязні, а зазначення перевірки, тільки цільовий крок до звільнення. Тому що, зазначені в наказі порушення не залежали від позивача як від лікаря, оскільки на даній посаді позивач працює з 01.06.2005 року та зазначені пункти у наказі “хворі не оглядаються на протязі десятків років та з рецензованих амбулаторних карт виявлено відсутність огляду терапевта на протязі багатьох років” не можуть відповідати дійсності. Також посилання на те, що хворі приймаються у вихідні дні також не може бути прийнято до уваги, оскільки не вказано в якій саме амбулаторній карті зустрічається, та всім зрозуміло що це помилка, описка. Щодо звинувачення у не направленні на обстеження, позивач зазначає, що він лікар та не має впливу на пацієнтів які не хочуть чи не мають можливості проходить обстеження у          м. Херсоні, оскільки це далеко та потребує коштів, а так само те, що якщо людина в стані ремісії та її не хвилюють болі, то вона не приходить до лікаря, не враховуючи те що їй призначено з’явитися. Питання відсутності амбулаторних карток вже неодноразово виникало у практиці районної лікарні, та є проста відповідь, хворі не залишають карти у лікарні, а забирають їх  додому, щоб не загубились, та тут немає вини лікаря, оскільки лікар не може контролювати цей процес. Відсутність виявлення хворих на виразкову хворобу, свідчить лише про те, що пацієнти не звертались з відповідним захворюванням, а тому і відсутні показники виявлення цієї хвороби у населення. Щодо звинувачення про дописування діагнозу виразкової хвороби в амбулаторних картках, дописування були, але це йде супутнім діагнозом, а тому не вбачається вини з цього приводу.

Представник позивача позовні вимоги підтримав та наполягає на задоволенні позовних вимог у судовому порядку, посилаючись на те, що на засіданні профспілкового органу наказ головного лікаря № 82 від 06.10.2007 року визнано безпідставним, але керівництво не відреагувало на це належним чином, що і стало підставою для звернення до суду для вирішення питання про захист порушених прав позивача.

Відповідач, головний лікар Високопільської центральної районної лікарні, ОСОБА_2 та представник відповідача, на підставі доручення, Янковський В.А., з позовними вимогами не погодились та заперечували проти їх задоволення, пояснивши суду, що позивач роботу веде не задовільно та не бажає робити висновки у зв’язку з чим була зірвана робота прибулого з м. Херсон лікаря – ендоскопіста (підготовлено на ендоскопію лише 8 чоловік) та виявлено незадовільне диспансерне спостереження за хворими. У зв’язку з чим було проведено перевірку по лікарні та виявлено порушення лікарем ОСОБА_1, на підставі чого було винесено наказ про винесення догани. Наказ винесено правомірно з підстав того, що лікар нехтує своїми обов’язками щодо ведення хворих диспансерного обліку, не спостерігає за ними, не направляє на обстеження та інші порушення. Багато карток заповнювалось в день перевірки та тому відсутні аналізи та консультації інших лікарів, зроблені приписи та помилково вказані дати, що є недопустимими речами в роботі лікарів, оскільки ці хвороби небезпечні для хворої людини, та з боку лікаря в наявності халатне відношення до своїх обов’язків, оскільки хворі на ці хвороби повинні бути обстежені 2 рази на рік, що відсутнє в більшості випадків, а в поодиноких випадках відсутність обстеження спостерігається за тривалий відрізок часу.  

Вислухавши сторони, допитавши свідка, дослідивши матеріали справи, надані докази, оцінивши їх в сукупності, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Допитаний у судовому засіданні у якості свідка ОСОБА_4, суду пояснив, що дійсно лікарем ОСОБА_1 була зірвана робота прибулого з м. Херсон лікаря – ендоскопіста та виявлено незадовільне диспансерне спостереження за хворими. У зв’язку з чим було проведено перевірку по лікарні та виявлено ряд порушення лікарем ОСОБА_1, на підставі чого було винесено наказ про винесення догани. Наказ винесено правомірно, оскільки лікар ОСОБА_1 нехтує своїми обов’язками щодо ведення хворих диспансерного обліку, не спостерігає за ними, не направляє на обстеження та інші порушення. Багато карток заповнювалось в день перевірки та виявлено інші порушення, з приводу порушення лікарем ведення амбулаторних карток ОСОБА_1 було запропоновано надати письмові пояснення, від дачі яких позивач відмовився, про що є відповідний акт.

Згідно ст. 147 КЗпП України,  за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Згідно ст. 148 КЗпП України, дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

Відповідно до ст. 149 КЗпП України до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.

Згідно правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Високопільської лікарні, працівники ЦРЛ зобов’язані працювати чесно, сумлінно, виконувати вимоги статусу ЦРЛ і правил внутрішнього розпорядку, своєчасно і точно виконувати розпорядження адміністрації ЦРЛ та ін.  За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Згідно посадової інструкції лікаря-терапевта дільничного, завдання та обов’язки лікаря: керується чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я, організацію терапевтичної служби, проводить диспансеризацію населення відповідно до встановленого переліку нозологічних форм. Складає медичні висновки мешканцям своєї дільниці, які проходять медичні огляди або від'їздять за кордон. Забезпечує раннє виявлення, діагностику і лікування інфекційних захворювань. Повідомляє керівництво та лікаря кабінету інфекційних захворювань про харчові і професійні отруєння, про випадки порушення протиепідемічного режиму інфекційними хворими, направляє у санітарно-епідеміологічні станції термінові повідомлення та ін.

Згідно листа Херсонської обласної клінічної лікарні від 09.08.2007 року, № 588/01-10, головного лікаря Високопільської ЦРЛ Херсонської області повідомлено про зрив у роботі лікаря-ендоскопіста та незадовільні показники диспансерного спостереження за хворими та надання пропозиції щодо розгляду та здійснення заходів на покращення відбору хворих на консультативний прийом спеціалістів обласної клінічної лікарні.

Згідно аналізу перевірки “Д” групи по захворюваності шлунково-кишкового тракту (виразкової хвороби) по 2-м дільницям лікарів терапевтів ОСОБА_1 та ОСОБА_5 від 29.09.2007 року, вбачається, що встановлено наступні порушення ведення амбулаторних карток пацієнтів які знаходяться на “Д” обліку по виразковій хворобі : відсутність амбулаторних карт на 2-х дільницях – 65%; десятками років хворі не оглядаються; оглядаються хворі у вихідні дні; дописується діагноз виразкова хвороба в амбулаторних картах до прийому які були на початку року; хворі “Д” групи не обстежені ендоскопічно та ФГ, відсутні аналізи та огляд рай. спеціалістів; всі рецензовані амбулаторні карти без етапних епікризів; форма 30 не відмічається; відсутнє виявлення хворих на виразкову хворобу.

Згідно акту від 04.10.2007 року “про відмову в наданні пояснення лікаря терапевта ОСОБА_1.”, з’ясовано, що відповідно до аналізу перевірки лікарем терапевтом ОСОБА_1 за “Д” групою по виразковій хворобі, ОСОБА_1 відмовився від дачі пояснень в присутності членів комісії (ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_7.) .

Згідно наказу № 82 від 06.10.2007 року, ОСОБА_1 винесено догану за недоліки в роботі з «Д» групою хворих.

Відповідно до наказу МОЗ України від 28.12.2002 року № 507 “Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та показників якості медичної допомоги, обстеження хворих на виразкову хворобу проводиться 2 рази на рік з обов’язковим дослідженням та діагностикою : загальні аналізи  крові, сечі, копроцитограма; аналізу калу на приховану кров; біохімічні аналізи крові; Езофагогастро-дуоденоскопія, рН-метрія, Рентген дослідження, Ультразвукове дослідження, ЕКГ, консультація хірурга.

Посилання представника позивача на те, що на засіданні профспілкового органу наказ головного лікаря № 82 від 06.10.2007 року визнано безпідставним, суд не може прийняти до уваги оскільки ст. 150 КЗУпП вказано вичерпний перелік осіб, які можуть оскаржити дисциплінарне стягнення.

Таким чином судом встановлено факт систематичного невиконання позивачем своїх посадових обов’язків, що підтверджується результатами перевірки по лікарні та листом Херсонської обласної клінічної лікарні.  Порушення прав позивача в судовому засіданні не підтвердились наявними доказами наданими до суду та були спростовані відповідачем, таким чином суд відмовляє позивачу у задоволенні позовних вимог у зв’язку з необґрунтованістю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 147, 148, 149 КЗпП України, ст.ст. 209, 212-215 ЦПК України,  суд –

в и р і ш и в:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Високопільської центральної районної лікарні про відміну наказу № 82 від 06.10.2007 року та скасування догани – відмовити за необгрунтовністю.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Херсонської області через Високопільський районний суд Херсонської області в десятиденний строк з дня проголошення рішення.

Суддя                                                                                                     О.О. Дамчук

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація